Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (139)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

nerantula, si thea transpira f tare chiar daca nu e caldura asa mare....intr-adevar transpiratia poate fi cauzatade lipsa de calciu, dar noua pediatrul ne-a spus sa stam linistiti...ae ceva normal la sugari de vreme ce alimentatia lor e formata aproape in totalitate de lichide.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Buna seara.

Si Radu transpira foarte rau la caput..desi e mai cheliuta asa.. iar noua ne-a zis doctora ca e lipsa de fier..ne-a prescris fier haussman , insa pe care nu am inceput sa i-l dau. Asa ca...nu mai stii ce sa crezi...atatia doctori..atatea pareri....

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Apropo de fier...cel profilactic of course, dr noastra cand l a recomandat mi-a zis ca sa il dau pana cand voi incepe sa-i administrez carnea, din care isi va lua neccesarul de fier.
Eu nu i-am dat si nici nu ii voi da, din cauza constipatiei cat si a faptului ca am inceput sa papam carnitza, ma rog, sa o degustam asa nitzelus.

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Nicol, gata distractia? Ati venit acasa:) Cum mai e sorela cu sotul ei? Cine mai merge la mare la noi, dupa 15 iul? Pe acolo poate mai am vreo sansa sa va cunosc...

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

alinutza nu am fost la sora mea, urmeaza miercuri sa plecam, deocamdata am fost la bunici la munte.
Eu sper sa mai ajung la mare la noi dupa 15 iulie, cred ca o sa innebunesc in micul Paris pe canicula, plus ca Edwin ne asteapta la o beuta pe litoralul romanesc.
Dar e doar o dorintza de a mea, noi ne-am luat o saptamana la bulgari unde ne-am facut un obicei in a merge in fiecare an...sa vedem dc tati ne mai lasa si ne facem de cap si singure pe la noi la mare

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa si mami
Cine mai merge la mare la noi, dupa 15 iul? Pe acolo poate mai am vreo sansa sa va cunosc...


noi mergem

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

scriu eu rar, dar citesc zilnic, stiam ca ati fost la Breaza, am vazut si pozele cu frumoasa Kiki. Unde la mare?

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa si mami
Unde la mare?


Euforie Nord...

edit. si radu transpira raaaau de tot. vreau sa il tund, ca sare apa din el ca din cismea.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Ada, cind si unde? Noi pe 16 iul in Venus, cred. Tati asta ne tine inca in sah cu co-ul lui

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

O sa mergem la nisipuri in Bulgaria la inceputul lu iulie, iar aici ori Mangalia la nasica noastra acasa, ori cateva zile ion Constantza la iubitzelul Edwin.


Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput