Alaturi de Sebi - Avem PAYPAL

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Andreea, scrie-i povestea lui Sebi la Jurnalul National si la Gandul. Amandoua au pagini dedicate fie ajutorului copiilor (Jurnalul) si "nascut in Romania" (Gandul). Cu cat e mai mediatizat cazul, cu atat mai mari sansele sa strangeti repede banutii. Cei de la jurnal au ajutat foarte mult o fetita pentru care am deschis si eu un caz umanitar aici (Simona), dupa ce au citit de cazul ei, o fundatie i-a platit costul operatiei.
Lasa orice jena la o parte, cand e vorba de viata copilului tau.
Si poate si alte spitale (cum sugera si Esme de cel din Leuven) va dau niste estimari. Cel putin belgienii din cate stiu au unul dintre cele mai bune sisteme medicale (am fost azi cu piticu intr-unul si am plecat bolnava cand faceam comparatia cu ce e la noi).
Pana atunci, suntem si noi alaturi de voi, cum primesc leafa la inceputul saptamanii viitoare trimit si eu in contul de euro.
Si sincer, eu nu as lasa medicii ca pentru mandria lor sa nu accepte formularul european, sa-ti bata joc de puiul meu ... cu toate ziarele si toate televiziunile as fi peste ei ... cred ca mi-ar semna numai sa plec si sa scape de mine ...
Poate din cand in cand ar fi bine spuneti cati banuti s-au adunat si de cati mai e nevoie, ca in felul asta sa ne mobilizam mai tare si mai tare.
Va tin pumnii


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> In sufletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Pana azi au intrat in conturi 1700 RON SI 10 Euro.

Va multumesc!!

, mamica lui Bibi cel luptator

Sebi are nevoie de voi!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Emma, un inger ce nu il vom uita niciodata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Doamne, am simtit cum ma apuca tremuratul de furie si de neputinta citind povestea nenumaratelor operatii pe care micutul Seby le-a suportat pana acum.

Mexxa puiul tau este superb, cu carliontii lui imi aduce aminte de baietelul nasei lui Alex, Tudoras de usorlili, coleg de Bucurii cu Seby. Are toate drepturile din lume la o operatie reusita, fara recidive, la un tratament corect si in primul rand la o diagnosticare corecta.

Daca vrei iti pot pune la dispozitie contul meu de paypal, pot aduna si ceva banuti la pliculet si ti-i trimit pe toti prin Western Union (sau ceva de genul asta). Doar da-mi acordul si sunt sigura ca fetele de la Sezatoarea Canadiana vor fi bucuroase sa ajute.

mare lui Seby.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

RALCAT deja trimisesem.
pe langa cele doua am trimis si la Ieseanul si revista MAMI.

, mamica lui Bibi cel luptator

Sebi are nevoie de voi!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Emma, un inger ce nu il vom uita niciodata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Mexxa am citit si eu acum (prin Beatrix) povestea lui Sebastian si ma doare inima ca un puiut atat de mic a trebuit sa treaca prin atatea suferinte numai din cauza faptului ca avem un sistem medical deplorabil, care calca durerea unei mame in picioare numai pentru a arata cat de grozavi sunt ei.
Sebastian atat de dulce si de frumos, ca un ingeras... in curand totul va fi bine, ai sa vezi

Eu tocmai ce am trimis 100 de euro in contul lui Beatrix si cred ca vor mai fi si alte pralinute care vor vrea sa ajute.

Fiti tari pentru puiutul vostru! multa bafta !

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Am deschis cont de paypal cu ajutorul lui lizzy
In cateva zile se va activa.


, mamica lui Bibi cel luptator

Sebi are nevoie de voi!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Emma, un inger ce nu il vom uita niciodata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

CARMITA multumesc

, mamica lui Bibi cel luptator

Sebi are nevoie de voi!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Emma, un inger ce nu il vom uita niciodata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Mult noroc si o sa fie bine! Suntem alaturi de voi!

---------------

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

ptui ptui pe voi de frumosi tinem pumnii si speram ca va fi bine!




Alaturi de Sebi


Aida ... 25+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Offf Andreea nu se mai termina odata cosmarul asta....

Fii in continuare increzatoare si optimista, puternica asa cum ai fost dintotdeauna! Trebuie sa razbiti cumva!

Am luat legatura cu mama...si se va ocupa tot ea sa va ajute, va depune banutii din partea noastra...


Cat despre medic, si eu zic sa nu te lasi, du-te peste el si nu-i da pace pana nu va semneaza! E peste puterea mea de intelegere...ala nu e om! Cum ii rabda Dumnezeu pe astia nu inteleg!?

Pupici si numai bine va doresc.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput