extractie dinti de lapte cariati la 1 an si 9 luni

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saraemi spune:

imi fac griji pentru fetita mea de 1 an si 3 luni care a fost diagnosticata cu distrofie dentara.Am fost la medicul de familie care ne-a prescris calciu cu magneziu ,dar stomatologul ne-a spus ca nu o sa o ajute cu nimic iar cu fluorul nu e de acord, nu mai stiu ce sa fac, nu pot sa suport gandul ca nu o pot ajuta cu nimic sa ma uit la ea si sa vad cum se agraveaza pe zi ce trece.chiar nu este nici o solutie?. am auzit de o pasta de dinti din Anglia care reface smaltul dintilor, voi ce parere aveti? sunt disperata.astept raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Citat:
citat din mesajul lui saraemi

pentru Khrisu , cum pot lua legatura cu tine entru mai multe informatii ?.te rog frumos ,sunt o mamica disperata si nu stiu ce sa fac,pana acum esti singura care imi da sperante


hey..aici sunt..acu am vazut PM-ul..scuzeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicia26 spune:

Buna Ziua tuturor! De aceeasi problema ma lovesc si eu de o perioada de timp. Fetitei mele de 2ani si jumatate i s-au macinat cei 4dinti de sus. Noi locuim in Anglia, si ni s-a spus ca tb sa ii scoate pt a preveni infectia. Sincer mi-e foarte greu si nu stiu ce sa fac, mai ales ca mai dureaza pana ceilalti ies. Ia scos cineva la o varsta asa frageda? Cum a fost. Precizez ca deja i s-a infectat si a facut puroi. Tb sa stabilim data de extragere acum.

Mergi la inceput