Autismul si oxigenarea hiperbara (HBOT)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vali 64 spune:

Dl. Doctor,
Va multumesc foarte mult pentru raspuns.
Vom mai studia pe internet si apoi daca consideram ca putem avea progrese cu ajutorul acestei terapii va vom contacta.
Cu stima,
Vali Badea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ismi spune:

Mihaela770,tu esti din Constanta,si,in plus,spui ca ai prieteni care se trateaza cu aceasta terapie.Poti sa ne spui pt ce afectiune se trateaza si daca au rezultate? Alinaantonio spune ca tu l-ai vazut pe copilul ei ca are rezultate ("DOAMNA MARI EU DIN CATE STIU VAM SPUS DE COILUL MEU CA SE VEDE DESTUL DE MULT ,NU INTELEG DE CE SCRITI CA NU ATI AUZIT PE CINEVA CA VA SPUS DE ACEASTA TERAPIA CU OXIGEN HIPERBARIC .NU AS AVEA NICI UN INTERES LA CINEVA ,SI MIHAELA STI ACEST LUCRU CHIAR LA VAZUT PE COPILUL MEU ") .
Spune-ne,te rog,ne-ar ajuta parerea ta,in urma a ceea ce ai vazut.Mie mi se pare logica aceasts terapie asa cum explica d-l doctor si tind sa am incredere in ea.;m-ar ajuta si daca as afla despre starea pacientilor dupa aceasta terapie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

D-le doctor,
sunt mama unui copil] Bogdan-Andrei
El a recupareat f mult merge singur(nu are incredere in el sa coboare scarile,dar de urcat de urca pana la etajul 5 -unde locuim),Nu alearga...Face logopedie de la cca 3 ani a facut si in acest domeniu multe porogrese vorbeste in propozitii scurte cca 50% stalcit...dar daca-l corectez spune cat de cat corect....Pe langa toate sechelele care le are am descoperit in urma cu cca 2 ani si cataracta congenitala la ambii ochi.Sunt convinsa ca aceasta terapie(HBOT) ar face minuni si pentru el...dar cum poate afecta cataracta??Exista vreun studiu in acest domeniu??



Bazar general pe DC


Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

si revenim si noi cu vesti
buna seara domnule doctor!
noi am facut deja 21 de sedinte trebuie sa mai facem 19
ameliorari eu nu vad inca pe plan psihic, in schimb la nivel de crize epileptice se vad clar progrese, s-au redus la jumatate, sper sa fie asa si dupa ce ne lasam de terapie. sedinta dureaza o ora si coboram la 6 metri numai, deci nu e cine stie ce, camera iperbarica dupa cum o vad eu are ceva ani buni dar e inca functionabila.
dupa ce terminam aici o sa ne programam la dvs la clinica pt ca vrem sa continuam cu terapia hiperbara. casca de la camera asta galeazzi se potriveste si la voi? am dat 230 de euro pe ea si nu as vrea sa o arunc.
multumesc.


ajutor pentru robi: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144576

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babooo1979 spune:

Buna ziua
D-le doctor
sunt mamica unui baetel de 2 ani si 9 luni cu
epilepsie simptomatica
paralizie cerebrala forma hipotona
retard psio-motor sever
encefalomalacie multichistica
strabism
va rog frumos daca puteti sa ne spuneti
ce puteti face ptru el
vrem un raspuns de la dumneavoastra
va multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ismi spune:

pisellino: te rog mult.spune-mi si mie cine ti-a recomandat sa faceti terapia cu oxigen hiperbaric?un doctor neurolog?ca in Romania doctorii spun ca HBOT este SF.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

ismi hbot nu e sf doar ca asa sunt medicii la noi, neurologul lui robi din tara nici nu stie sa pronunte. eu te sfatuiesc sa incerci orice probleme ar avea fiul tau sau fiica ta, e o terapie care ajuta la mai multe probleme.


ajutor pentru robi: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144576

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ismi spune:

Multumesc mult pentru raspuns.Multa,multa sanatate !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ismi spune:

Dodo,tu esti din Constanta.De ce nu mergi la Centru sa te interesezi si ,mai ales sa vezi cazuri care se recupereaza.Poate ne povestesti si noua dupa ce ajungi acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui ismi

Dodo,tu esti din Constanta.De ce nu mergi la Centru sa te interesezi si ,mai ales sa vezi cazuri care se recupereaza.Poate ne povestesti si noua dupa ce ajungi acolo.
Pt ca sunt din Navodari si am si fata de 11 luni careia ii dau inca san,pentru ca nu am cu cine sa-o/i las sa fac o "plimbare" a carei durata nu o cunosc


Bazar general pe DC


Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput