Nascuti din suflet, crescuti in inima

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Citat:
citat din mesajul lui SoriLea

Merci tzuni pt raspuns

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL





Uite ca m-am mai interesat si am aflat ca vaccinul se face incepand cu varsta de 9 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Stiam si eu ceva de genul asta, ca se face pana intr-un an si ca e la pachet cu cel pt rujeola, rubeola si oreion.
De aceea am pus intrebarea "dc trebuia sa-l faca tocmai cand mergea la gradi?", ca mi s-a parut deplasat sa spui ca medic asa ceva, cand un copil, la joaca poate veni in contact cu un alt copil bolnav oricand si sa faca varicela sau mai stiu eu ce. Eu cred ca trebuia sa-i faca vaccinul copilului, nu sa-l lase sa contacteze virusul si sa se chinuie, cand poti sa-l feresti de asa ceva.

M-am intins cat o placinta, dar imi pare rau ca Maria a fost nevoita sa treaca prin toate chinurile astea.

Tzuni, dar Maria ta ce mai face, cum se mai simte, e mai bn? INsanatosire grabnica va doresc la amandoua si

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Ce mai faceti dragi mamici, nu mai aveti deloc timp sa intrati pe aici?
Misha. te-ai intors din concediu?Nu ne dai si noua vesti despre cum v-ati distrat in primul concediu in 3? Si ceva pozici, nimik, nimik?

Noi suntem bn, crestem pe zi ce trece si suntem fericiti ca DD s-a gandit la noi si ne-a trimis mogaldeata asta de copilas, care ne infrumuseteaza fiecare zi cu zambetul si ganguritul lui.

Va pupam pe toti

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

La multi ani cu intirziere gabibociort! Sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ce e mai frumos in viata!

Gata, am completat si listuta, cu scuzele de rigoare ca am disparut in spatiu.

Ehehe! A fost un concediu pe cinste! Normal ca hipercaloric, ca de obicei, asta ca sa nu zic ca n-am motiv de dat cu capu' , insa stiu sigur ca cineva ma va alerga cu simt de raspundere sa dau jos toate cele 3 kg puse, ca daca nu, promit solemn ca voi defila prin fata ei cu un lighean plin de chipsuri, uite asa, de'a naibii!

Alexuc deja merge de rupe asfaltul, si la propriu si la figurat. A cazut in nas, probabil ca nu era sigur ca are si de ala si a vrut sa verifice informatia. A stat belit fo 5 zile, da' acum i-a trecut si se pregateste virtos de urmatoarele semne

O sa pun si pozici pe mailul comun, dar cind le voi recupera de pe calculatorul halalalt.



****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi

POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!
Teledon Mihaita - ROMTELECOM
0 900 900 320-10 euro
0 900 900 325-5 eur



Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_99 spune:

salutare shi mai pe seara...ce tonus are misha71 - ce minuni face oleaca de vacantza ..sa va fie vacantza de bine shi la multzi ani gabibociort
e frumos in we dar abia ashtept mereu ziua de luni...in cazul in care atzi uitat de ce, va amintesc io: ca poate vine vre-o veste buna, poate se intimpla sa mai facem vre-un pas catre minune... ei, pina la astea, va doresc o seara placuta shi o saptamina grozava !!!

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

La multi ani fericiti, Gabi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibociort spune:

Este cam tarziu dar ....
Multumesc pentru urari, fetele. Multa sanatate si voua, si tot ce va doriti.
Raspund cu intarziere ca de vreo 3 zile nu am net In schimb am copil sanatos, voios si mancacios. Doamne multam ca am scapat. Mai are Mariuca mea cateva cojite, dar majoritatea au cazut.Asa ca sunt tare happy. Sa ma mai scap de licenta si atunci drept ma imbat la mamici si pitici
Am plecat la Gabrielafericita dewww.webshots.com/user/gbociort" target="_blank"> MARIA (07.08.2007)
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_70 spune:

Gabi iti spun si eu La multi ani! sa fiti fericiti alaturi de Maria si sa va bucurati de ea si mult succes la licenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Ups! A pomenit cineva de chipsuri pe pagina asta?

La multi ani, gabibociort! Sa fii fericita si iubita!

Meri a mea e mai bine, aproape s-a vindecat de tot. Fantastic cum i-au trecut bubitzele in doar o saptamana fara sa lase urme pe buze... Eu ma chinui cu saptamanile pana ma tratez si mai ramae o pata rosie inca o saptamana in plus... Poate pt ca e copil si de-aia. In ultimele zile am tinut-o mai mult afara in aer liber sa recuperam statul in casa. Mananca ceva mai bine, dar a prins lene si acum imi cere sa-i dau laptele cu seriga E o smerchera mare, draga de ea!

Va pup pe toate!

Cu drag,
Tzuni


PS. Aveti cumva idee? Daca am spatiu suficient si un venit bun, mai pot adopta un copil chiar daca sunt necasatorita? Spune ceva legea despre asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Ups! A pomenit cineva de chipsuri pe pagina asta?

Da' tu pe cine crezi ca aveam in vizor cu mesajul ala?

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni
PS. Aveti cumva idee? Daca am spatiu suficient si un venit bun, mai pot adopta un copil chiar daca sunt necasatorita? Spune ceva legea despre asta?

N-am citit nicaieri ca nu ai avea dreptul, atita timp cit esti atestata (adica ai toate conditiile indeplinite).
Deeeeci......mai vine un fratior?


****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi

POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!
Teledon Mihaita - ROMTELECOM
0 900 900 320-10 euro
0 900 900 325-5 eur



Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput