Nascuti din suflet, crescuti in inima

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Liber la pupat tatici!

Nashpa varicela asta. Si mai trebuie sa stea si in casa Sanatate multa!

****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi

POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!
Teledon Mihaita - ROMTELECOM
0 900 900 320-10 euro
0 900 900 325-5 eur



Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chrisum spune:

Misha te rog sa ne treci si pe noi pe listuta:chrisum(06 01 1973),mami de Matei(05 09 2007).Noi suntem inca in perioada de adaptare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia72 spune:

Misha sa nu uiti si de noi!!!
Claudia 16.07.1972 si Bianca Christina 17.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaalice spune:

...pai daca s-a deschis un capitol despre cum se schimba scutecele si cum il faci pe copil sa-si faca lectiile in timp util , sa-i raspund si eu Manuelitei la problema 'laptele'. Mihai, pana a ajuns la noi a inghitit (cantitati industriale) de lapte de vaca 'bio' (cam 5% grasime). Era biberonist. Acasa la noi, in mediul urban, o perioada i-am dat lapte 'la punga', pana intr-o zi luminoasa cand sotul meu a pus piciorul in prag si, de lene, a luat un lapte la cutie care nu necesita fierbere. Mihai ii spunea "Yuyu". L-a apreciat foarte mult pentru ca era cutia frumoasa si putea sa-i scoata dopul. Acum nu mai bea lapte pentru ca am renuntat la biberon (in sfarsit!).

ioana, mama lui Mihai
un artist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Neata la amiaza! cu aroma de scutece proaspete pentru intirziati asa ca mine

Soare si frumos in Poiana, deocamdata. Alex doarme ca e rupt la cit a mers. Parca vad ca pina la sfirsitul saptaminii cind om pleca de aici o sa ajung sa alerg dupa el.

Voi pe unde va preumblati oscioarele si burticile?



****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi

POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!
Teledon Mihaita - ROMTELECOM
0 900 900 320-10 euro
0 900 900 325-5 eur



Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibociort spune:

Neata la dupa amiaza. Buna cafa.
Eu imi preumblu oasele batrane dintr-o camera in alta pe caldurile astea, ca Maria mea facu pana la urma varicela
De 2 zile stam in casa si deja nu mai stim ce sa mai facem cu ea, s-a plictisit de toate jucariile, jocurile, canale cu muzica, alergat si etc. Este la faza de eruptie, noroc cu mixtura mentolata si siropelul, ca nu se scarpina deloc (deocamdata).
Noi tocmai ce planificasem o minivacanta la Felix acum cu liberele astea, si s-a ales prafu de ea.
Asa ca Mishu, please, distreaza-te si pentru noi. Oricum prima distractia ti-ai tras-o cu innoirea garderobeiRevin cu amanunte sa va spun cate bubite au mai iesit, ca sotul de disperare sa nu numere AMR-ul la zile de stat in casa, numara bubitele care au mai iesit la everybody.Gabrielafericita dewww.webshots.com/user/gbociort" target="_blank"> MARIA (07.08.2007)
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

varicela este varsatul de vint? adica 2-3 sapt. de stat in casa??????
Am impresia ca vei schimba si tu "garderoba" de jucarii , asa ca spor la cumparaturi!

****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi

POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!
Teledon Mihaita - ROMTELECOM
0 900 900 320-10 euro
0 900 900 325-5 eur



Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Gabibociort, si fetita mea este in a 10 zi de varicela. Dupa ce am terminat cu eruptia am scos-o afara. In seara asta i-am facut si baitza.
Sanatate multa!

Misha, felicitari pentru subiect!



"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibociort spune:

Neata buna. la mamici.
Misha da, varsat de vant, si da, 2 sapt.de stat in casa, si da, probabil ca o sa innoim arsenalul de jucarii. Ieri tocmai ia umblat taica-sau o saltea de apa in forma de sticla de cola si ia retinut atentia cale de juma de ora Anca, multumesc, la fel sanatate multa si voua. Pot sa te bombardez cu intrebari? In a 10 zi cand ai scos-o si erau formate crustele pe bubite? I-ai facut baita dupa cate zile? La voi cate zile a durat eruptia (noi suntem azi la ziua 4)? La noi tratamentul este asa: nurofen, aerius, pasta mentolata cu calamina. Voi ce aveti? Sorry pentru atatea intrebari, dar simt ca o iau la vale. Si bineinteles, cel mai nasol este statul in casa.
la toate lumea.Gabrielafericita dewww.webshots.com/user/gbociort" target="_blank"> MARIA (07.08.2007)
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaalice spune:

Nasol cu varicela asta! Doresc insanatosire grabnica puiutilor vostri si cat mai putine bube!

Celor care nu au trecut prin 'varicela': exista un vaccin antivaricela, cam scump ce-i drept. Mie pediatra mi-a spus de el ca exista si ca isi merita banii.


ioana, mama lui Mihai
un artist

Mergi la inceput