Licurici de ianuarie-februarie 2009 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:


astea's pt Bebelusi, ca cica nu-i frumoasa .

ma duc sa o vad pe miere cu colacii .

Dark si tu esti in cu bicoloru'? nici eu nu m-am vospit din decembrie, cand cu colul deschis (fara sa stiu) am stat la coafor 3h!!! in 3 zile nasteam .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Ciufik ......te pup, mersi.

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Miere - bine ca ne-ai spus ca esti cu sapca albastra (kilele nu le-am vazut, ia si tu un nene d'asta ). ce misto trebuie sa fi fost. vazand imaginile, mi-am amintit de delta...
visez inca, nu ma deranjati .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Andreea, kilele sunt acolo, 72 la numar saptamana asta.
Ma consolez cu gandul ca am oasele grele!
Da, dadui 25 jos, incet, incet....am viteza lui fi-miu cand se taraste dupa jucaria aia:))

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Aoleeu Miere - scuze - eu credeam ca e roxanaz


Fotografii noi si vechi
http://b1.lilypie.com/fsVKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

Andreea, kilele sunt acolo, 72 la numar saptamana asta.
Ma consolez cu gandul ca am oasele grele!
Da, dadui 25 jos, incet, incet....am viteza lui fi-miu cand se taraste dupa jucaria aia:))

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery




fi'tu, pentru varsta lui , se misca f bine .
ai o conformatie care te ajuta, ca, zau, dc pari grasa. stii tu cate kile ai, aici e problema .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

No, am venit de la cumparaturi. Am luat litiera noua pentru matze, din aia inchisa, cu usita. Aveam deja una, o luasem de proba, dar le place madamelor asa ca am mai luat una. Si am luat si vopsea de par. Asa-i, Ciufik, si io-s din trupa celor care ultima data s-au vopsit cand bebe inca statea la caldurica (cu vreo 3 zile inainte ). Varfurile la plete mi le-am aranjat (am o prietena care se pricepe, iar cum eu am parul lungut si tuns "drept" e usor) da' acum musai e cazul sa rezolvam problema "bicolorului"... adica il punem pe tati la treaba maine seara

Miericico, deci tu erai aia care se dadea pe colaci. Si io m-am intrebat la un moment dat... Sa stii ca arati tare bine in poze. Oi fi avand tu 10 kile in plus (ca te credem pe cuvant ) da' nu stiu unde le-ai ascuns, ca nu se vad deloc.

Bebelusi... vin si io cu batu' la tine. Cum adica nu esti frumoasa?Esti, mai soro... si sigur esti "cea mai manechina" din gasca



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Bebelusi, draga mea, stiu ca nu a fost cu intentie! Si iti doresc numai bine tie si la puiut!Oxigen, Aalina, multumim de urari!Porumbita, ce dragut puiul tau!Of, Oxigen, cat te invidiez ca ti-ai tinut puiul in brate imediat dupa nastere. Am citit ca e f important pentru dezvoltarea lui emotionala acest lucru. Ca daca in primele 3 ore de viata nu este tinut in brate de mama lui, se crede abandonat, iar unii chiar refuza sa mai suga. Eu l-am tinut in brate dupa 32 de ore pt 5 minute si apoi dupa alte 9 ore, pentru jumatate de ora, apoi timp de 3 zile doar din 3 in 3 ore, nu cand avea el nevoie. Sunt tare necajita pe chestia asta si pe ceza. Bebelusi, esti tare haioasa! Pai eu d-astea am in fiecare zi! Ieri, de exp., aveam intalnire in oras cu sotul (ii zic eu, ”venim devreme, pe la 10”), cu chiu cu vai am ajuns la 3 din cauza de somn haotic de bebe.Hai ca m-am apucat si eu de scris acum doua zile si zic sa trimit, nu de alta, dar nush cand mai apuc sa scriu!Excursii cu colacul pe rau, vopsit eheeee.... Si eu ma vopsesc maine si ultima data a fost cu bebe in burtik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Seara buna!

Dragelor, am o mica rugaminte. La "naming ceremony-ul" nostru (care va avea loc de azi intr-o saptamana ), in final, se vor recita/citi poezii sau fragmente de literatura despre copii, copilarie etc. Ma gandeam ca eu sa recit/citesc ceva in limba romana...dar sunt cam in pana de inspiratie (numa' poezii triste si melancolice stiu, si din astea nu vreau) si am foarte putine carti in limba romana aici (o multime de romane politiste de Rodica Ojog-Brasoveanu, da' literatura "mai serioasa" nu prea). M-ati putea ajuta cu o idee-doua ?



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Dark imi vin in cap doua carti "La Medeleni" si "Micul print" chiar daca nu e de autor roman ultima.

Mergi la inceput