Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Lauraa nu se satura la san daca atunci cand termina de papa plange! E semn ca nu se tine satula! Fain caruciorul rosu cu negru si inimioare!!!
Bebe_Beca si Deea..distractie placuta maine la botez si asteptam poze cu crestinii!
Ela
refacere rapida! Sa traiasca Vlad!
Miruta un sa treaca stomacul! Incearca un ceai cu paine prajita, sticsuri!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Lauraa Maya e o dulceata bolfosica!

Matei acuza si el ceva dureri de burtica, dar se rezolva cu Infacol! David vrea sa-l iubesca si-l mai apuca de piciorus manuta! Trebuie sa fiu atenta la amandoi! Ii hranesc exclusiv la san! Mananca cu multa pofta si de cele mai multe ori varsa dupa! Il scoatem aproape zilnic afara si-i place! baie ii fac si singura- ma descurc! Mi-au plecat ajutoarele si vad ca ma descurc si singura! E un pic mai obositor dar merge! Ma mai supara cel mare cae datorita faptului ca nu se exprima in propozitii, cand nu-i place ceva tipa tare! Atunci tip la el, ca nu suport sa urle!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Mada, sa te simti bine!
Dani3lla, te-am bagat pentru viitor .
Lauraa, . Un copil alaptat exclusiv nu se constipa, eu sunt sigura ca se satura cu laptele tau. Daca nu-i ajunge o sa ceara mai des, mai ales in puseele de crestere.
Blue, ma bucur ca bebe creste bine.
Yioanna, eu sunt foarte cumpatata cu banii, dar m-am gandit ca, asa cum de 2 ani nu ne-am facut casa la mare, o sa mai stam asa inca 1 an si gata. Daca este sa aleg intre cezariana + casa la mare si incercarea de a naste natural, atunci clar aleg sa raman intreaga.
Bebe Beca, Mh, multumesc din suflet pentru toate informatiile. O sa ajung sa dau anunt pe net "donez bagaj complet de spital" . Inca o intrebare daca se poate: se dau de acolo si servetele umede pentru bebe? dar ceva pentru sanii mamei?

Carla, s.38 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Mihaela, am vazut pozele si mi-am adus aminte ce voiam sa mai intreb: camasuta de noapte de la ei este de unica folosinta? Sau ti-au dat alta curata dupa ce s-a murdarit de sange?
Am vazut ca in pret intra 3 zile de spitalizare, tu daca ai stat numai 2 zile, ai avut vreo reducere?

Carla, s.38 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:



Matei Darian bebe de Anamariacs





39+

AMR 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

BebeBeca si Deea, distractie placuta azi la botez asteptam poze

39+

AMR 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mh spune:

Carla, da camasa este de unica folosinta, basca pe mine m-au curatat complet pe patul de nastere cu servete umede peste tot . Servetele umede am avut in camera de la sanosan, pentru sani stiu ca ei au o pompa eu nu am folosit ca nu a fost nevoie. Ai si PM de la mine.


Mihaela mami de Irina nov 2005 si Ania mai 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaela spune:

Buna ziua

am revenit si eu acasa de la facultate, sunt chioara de somn, pt ca asta noapte m-am culcat pe la 3-4 si la 8 eram in picioare ca sa mai citesc una alta si tot atunci a venit si fratimiu de mi-a adus nepoatele la mine pt wk.
Durerea de spate vad ca tot persista iar intepaturile sunt mai usoare.
BebeBeca si Deea distractie placuta astazi la botez.
Restul fetelor va pup si va doresc un wk placut.

39 + Darius Stefan
http://picasaweb.google.com/chiriac.ana/NuntaAnaLaurentiu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Mihaela, multumesc foarte mult pentru tot. Uite-asa continuu sa-mi scot diverse din bagajul de spital . Nu ma indur sa scot hainutele alese pentru bebe, desi sunt constienta ca sunt extrem de multe, 4 body-uri gen maieu, 3 salopete cu maneci, 2 fara, halat de baie, prosopele, sosete, botosei, pelerina... numai caciulita nu am in bagaj .

Carla, s.38 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Anaela, te admir ca inca mai mergi la facultate, nu le e frica profesorilor ca nasti pe acolo?

Carla, s.38 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput