Copilasi de Iulie-August 2004 * (23) * LMA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

va citesc din umbra cind apuc...se pare ca bunica lui tati este pe moarte..socrul meu este bolnav si nu stim inca ce,l-am banuit de cancer dar se pare ca nu este...tata se plinge si el..iar eu astept un semn ..daca aici ne este locul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

OLIVIA -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

buna

Olivia, imi pare rau de ce vi se intampla...adica daca va e locul in Constanta?sau la tara asta minunata?...te pup dulce

Alice, sunt atatea siropele dulci pt. laringita...t-aman p'ala amar l-ati nimerit...sanatate lui Gizmutu...si eu i-am avut pe amandoi cu tuse/muci...le-am dat stodal(Andree),sirop de mugur de brad,humex(liviu) si zeama de lamaie amestecata cu miere-dat pe gat cu sringa de cateva ori pe zi

Pe mine ma cam sperie Andreea...se trezeste noaptea, ori plangand ori vrand sa se dea jos din pat...balbaie ceva ce nu inteleg(viseaza)...ori sta in fund si spune franturi de fraze..., uneori speriata, alteori linistita...tocmai cand vroiam s-o invat sa doarma singura.

Maine e ziua lui Serban(dana-speel)...sper sa nu gresesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Felicia, de tara asta minunata era vorba...eu ma simt f bine aici,dar din pacate este f bine aici,doar daca nu cumperi/vinzi nimic, nu ai job, nu ai de construit nimic,nu ai copii,nu ai afacerea ta,...and so on..eventual doar daca esti pensionar si ai si bani. Concluzia:Romania este o tara neguvernata si neguvernabila..


edit :singurele lucruri care nu m-au dezamagit aici au fost familia si mai ales prietenii...deci pot sa ma consider o fericita si de aceea inca sustin ca ma simt bine aici..la fel si Luca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

...cu alte cuvinte...aici e bine de a fi in vacanta...cunosc sentimentul asta...
un pupic sa-ti mai ridic moralul

ce sa dau si eu la copil sa-i mareasca pofta de mancare...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

La multi ani pentru Teodor !! Pentru o secunda am crezut ca e Tudorelul lui Mitzu si ma gindeam mamaaaa, ce repede a trecut timpul !!
Olivia, multe din partea mea !! Daca romania nu ar fi asa de frumoasa, io as scoate-o de pe harta ... din pacate ai dreptate ! Va doresc multa sanatate si ... nu stiu, ce va doriti voi asa sa se intimple !
Felicia, !! Era vorba de prednison ... ala era amar ca fierea ! De altfel nici nu i l-am mai dat ! Stodal am luat si noi, doar ca gizmoul nu mai tuseste si din fericire este mult mai bine, cred ca mai mult a fost sperietura (si a lui si a mea)!!
Daria, cum a fost cu ghemotocul de blanita azi ??
Aici toata dimineata a plouat si tunat si fulgerat, acum a iesit soarele ! Care aveti nevoie ca trimit la pachet !!
Va pup pe toate cu drag !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Viviaio zic ca trebuie sa incerci sa vezi partea plina a paharului...
Irinuca si tie pupici si nervi tari..asteptam pozele si impresiile din Sicilia!
Felicia..eu cred ca la Andreea este o perioada trecatoare..si a mea vorbea in somn si era agitata, mai ales atunci cand era obosita, daca nu dormea la pranz...sau cand lua anumite medicamente(feno,ketof sau aerius)...

edit: sa-mi salut cuscrelabine ca i-a trecut repede lui Gizmo
Meii, ieri cand sa plec la vot, am observat ca mi-a expirat buletinul din...februarie,oare cat ma amendeaza astia de la politie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Sanatate multa Andreiushului, Ioanei, lui Robi, Mateiutului, si oricui mai are nevoie !

Nu apus inca sa scriu ca sunt pana-n gat in treburi neterminate.
Am citit ca vb de cadoul lui Bradut, se strang bani cumva? daca da, dati-mi si mie un semn ca eu sunt prea lesinata ca sa ma pot concentra sa citesc cu de-amanuntul din urma. Sau care ma aveti pe messenger trage- ti-ma de maneca

o saptamana linistita sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

daria, sa va fie catelu sanatos! pfii, te trezesti ca mine.
sanatate multa copiilor bolnavi.
felicia, eu zic ca tocmai de aia se trezeste andreea.
va pup pe toate, avem si poze noi.

US

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata dragelor
la multi ani Teodor!!!moaamaaaa 5 ani!! Florina, un semn pe aci!
noi am fost ieri doar cu Patrick la kaliakra... numai bine azi are Patrick febra, nu e la gradi, maine e excursie la gradi.. iar mandra nu a pus gura pe biberon deci a stat nemancata cam 8 ore
Cristal cand veniti incoa' deci?
Daria ce face catzelu'?
e ff dragut circuitul roary, ma omoara si Pat sa il luam...da' noi zicem pas
o zi buna tuturor, ma duc sa fac ceva trebi.

Mergi la inceput