Mamici de fulgusori de nov - dec 2009! (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui printesika

salut fetelor....sint si eu aici cu voi,desi am postat mai putin va citesc tot timpul...as avea si eu o intrebare...pot sa-mi mai fac masca pentru par cu ulei de ricin,imi faceam inainte sa raman ins
arcinata,dar acum mi-e frica,stie cineva?...madalina...17+



eu nu stiu..
poate intrebi la farmacie..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

17+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui printesika

salut fetelor....sint si eu aici cu voi,desi am postat mai putin va citesc tot timpul...as avea si eu o intrebare...pot sa-mi mai fac masca pentru par cu ulei de ricin,imi faceam inainte sa raman ins
arcinata,dar acum mi-e frica,stie cineva?...madalina...17+


Eś nu cred ca uleiul de ricin sa fie periculos. Dar intreaba totusi.

------------------------
18+

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

m-am intors de al servici...am scapat de medical..

multumesc pt aprecieri referitor la camera lui bebe..Cris a MAI FACUT O ASTFEL DE CAMERA cuiva in Bucuresti.....asa ca..cine mai doreste...

schimbat scutece ati auzit de "pofta vine mancand"??..tot cam asa si cu p-ampersul...asa bine am invatat sa-l schimb pe Dariusica...ziceati ca toata viata asta am facut doar...

Mirella la dr de familie cand mergi cu bebe..ai prioritate... asa ca nu-ti fa probleme..ai sa mergi si ai sa intri direct..plus ca gandeste-te ac din septemrie cand pensionarii vor plati fiecare consultatie...randurile din fata cabinetului se vor subtia simtitor...



Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

17+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

fetelor maine sunt la Bucuresti...
sper sa ma intorc cu vesti bune..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

17+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenic spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Citat:
citat din mesajul lui elenic

dana ...incep sa cred tot mai mult ca trebuie sa schimb dr...

11+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze



Hai sa iti spun cum a fost la mine. In Decembrie 2005, renuntasem la pile si am hotarat ca vrem un bebe. Primul pas, mers la medic (inca nu aveam un ginecolog aici). Am dat peste o doamna care in afara de a rade ca proasta nu mi-a facut nimic. Nu tu analize, nu tu intrebari...nimic. A...ne-a zis sa ne punem pe treaba. Problema a fost ca nu mai aveam menstruatie(decat la 3 luni), plus o acnee in floare...sfatul ei...sa asteptam sa isi revina corpul singur. Dupa luni de asteptare, in care nu se schimba nimic am schimbat-o pe ea. Noul medic mi-a descoperit ca aveam sindromul ovarelor polichistice si am inceput tratamentul...dupa 2 ani de tratamente,o laparoscopie si inca un diagnostic de endometrioza am reusit.
Oricum vreau sa spun ca este foarte important sa ai incredere in medicul tau si sa te lasi pe mana lui...altfel e nasol.

------------------------
18+

Albume foto


Eu in decembrie 2007 am aflat ca sunt insarcinata, nu ne asteptam, dar ne-am bucurat. Pe atunci eu si prietenul meu locuiam in orase diferite. Am mers la un ginecolog care era aproape de servici, un tip la vreo 60 ani cred, o momaie, abia intelegeam ce vorbeste. Am pierdut sarcina, s-a oprit din evolutie. Avort spontan inceput la servici si terminat acasa, singura, intr-o vineri. Crunt.
In iunie, in loc de ciclu am o scurgere maro care ma tine, dupa vreo 1 sapt merg la el, ma consulta si imi spune ca s-ar putea sa fie sarcina. Am plecat razand/plangand, chiar daca era sarcina, probabil nu era ok. Sun a doua zi, imi luasera sange, si imi confirma ca e sarcina. Peste 2 zile ma pocneste sangerarea, avort spontan, din nou! s-a dus si asta... Dupa inca o sapt tot nu scapam de scurgerea maronie, merg la el, imi spune ca mai dureaza pana se curata. Intre timp ma mut in Frankfurt si ma duce prietena mea la dr actuala. Imi gaseste 2 chisturi de toata frumusetea de 3-4 cm (impreuna), cauza acelei scurgeri maronii si pe care celalalt nu le vazuse pur si simplu...

Asa a fost la mine...

11+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenic

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Citat:
citat din mesajul lui elenic

dana ...incep sa cred tot mai mult ca trebuie sa schimb dr...

11+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze



Hai sa iti spun cum a fost la mine. In Decembrie 2005, renuntasem la pile si am hotarat ca vrem un bebe. Primul pas, mers la medic (inca nu aveam un ginecolog aici). Am dat peste o doamna care in afara de a rade ca proasta nu mi-a facut nimic. Nu tu analize, nu tu intrebari...nimic. A...ne-a zis sa ne punem pe treaba. Problema a fost ca nu mai aveam menstruatie(decat la 3 luni), plus o acnee in floare...sfatul ei...sa asteptam sa isi revina corpul singur. Dupa luni de asteptare, in care nu se schimba nimic am schimbat-o pe ea. Noul medic mi-a descoperit ca aveam sindromul ovarelor polichistice si am inceput tratamentul...dupa 2 ani de tratamente,o laparoscopie si inca un diagnostic de endometrioza am reusit.
Oricum vreau sa spun ca este foarte important sa ai incredere in medicul tau si sa te lasi pe mana lui...altfel e nasol.

------------------------
18+

Albume foto


Eu in decembrie 2007 am aflat ca sunt insarcinata, nu ne asteptam, dar ne-am bucurat. Pe atunci eu si prietenul meu locuiam in orase diferite. Am mers la un ginecolog care era aproape de servici, un tip la vreo 60 ani cred, o momaie, abia intelegeam ce vorbeste. Am pierdut sarcina, s-a oprit din evolutie. Avort spontan inceput la servici si terminat acasa, singura, intr-o vineri. Crunt.
In iunie, in loc de ciclu am o scurgere maro care ma tine, dupa vreo 1 sapt merg la el, ma consulta si imi spune ca s-ar putea sa fie sarcina. Am plecat razand/plangand, chiar daca era sarcina, probabil nu era ok. Sun a doua zi, imi luasera sange, si imi confirma ca e sarcina. Peste 2 zile ma pocneste sangerarea, avort spontan, din nou! s-a dus si asta... Dupa inca o sapt tot nu scapam de scurgerea maronie, merg la el, imi spune ca mai dureaza pana se curata. Intre timp ma mut in Frankfurt si ma duce prietena mea la dr actuala. Imi gaseste 2 chisturi de toata frumusetea de 3-4 cm (impreuna), cauza acelei scurgeri maronii si pe care celalalt nu le vazuse pur si simplu...

Asa a fost la mine...

11+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze



Imi pare rau ca a trebuit sa treci prin aceste pierderi. Sa iti dea Dumnezeu o sarcina usoara si un bebe sanatos.

------------------------
18+

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenic spune:

Multumesc, dana, imi doresc mult sa fie bine

11+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenic spune:

si la fel iti doresc si tie, dana

11+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hope2009 spune:

Salut burtici !
Felicitari fetelor cu rezultate bune la eco!
elenic - fii puternica si optimista pt puiutul tau! Dumnezeu sa te ajute sa fie bine pana la capat!
camy - felicitari pt camera lui bebe, arata f bine! Bafta, sa te intorci cu vesti bune!
Ramonika - nu mi-a trimis nimeni parola...
Fetelor si eu cred ca dr. trebuie ales cu grija iar daca nu sunteti multumite de cel pe care il aveti, schimbati-l cat mai repede, pt binele vostru si al lui bebe.

VA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:


hope2009 ai parola pe pm

13+
bebe creste
Un copil poate oricānd sa-l īnvete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodataa si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste.-Paulo Coelho īn "Al Cincilea Munte"

Mergi la inceput