Fiv in Europa (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

La al doilea FIV raspunsul a fost mai slab din cauza unui chist la un ovar.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

catalina
super rezultat , dar nu inteleg cum la doza asta asa mare obtii 19 ovocite si 12 ovocite si la o doza mai mica nu obtii 4 sau 5 ???Pana la urma sunt suficiente nu , zic si eu , doar nu e necesar sa mergi la blasto ?
Eu am ajuns la 150 gonal si 225 merional cel mai mult si abia am produs 3 foliculi pe un singur ovar ca numai pe el ma bazez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Nu te pot ajuta cu o explicatie logica pentru ca nu mi-am pus problema fapt pt care nu am intrebat. Stiu numai ca la primul FIV reactia medicului a fost ceva de genul "nu reactioneaza la tratament, marim doza" . Estradiolul era de toata jena iar ecografic nu se vizualiza nimic. Iar ei insista foarte mult pe ideea de blasto acolo unde se poate , ceea ce mi se pare normal.Toate cunostintele mele care au facut cu ei au facut transfer cu blasto. Tipa care a fost cu mine ultima oara a avut o combinatie de puregon /menogon , 6 ovocite, 2 blasto, sarcina unica. Dar ea a facut doze de bun simt-in comparatie cu mine. (150u + 150u si max la care a ajuns 225 +225dar spre sfarsitul protocolului).


coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Luck, prima consultatie la Budapesta o am la jumatatea lui Iulie, fiindca la finele sapatamanii viitoare plecam in concediu. Abia astept sa merg la Budapesta si sa il cunosc pe medic .
Azi merg sa imi fac din nou hormonalele din ziua 3 (la Budapesta mi s-au cerut mai multe ca la Szeged; la Szeged am apucat sa merg la prima consultatie, dupa care mi-am dat seama ca eu am nevoie de cu totul si cu totul altceva decat am gasit acolo).
In trecut, am mai avut momente in care am simtit ce trebuie sa renunt la ceva/cineva si sa o iau pe un alt drum si ulterior s-a dovedit ca am decis corect.

Tu ai decis ce faci pe mai departe? Sau astepti intai sa te refaci si apoi te hotarasti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Balanta, te rog, imi poti trimite pe e-mail ce ti-au cerut la Budapesta ?




"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Goldi, ti-am scris un mesaj privat, fiindca se pare ca email-ul tau nu e activat(sau poate nu il vad eu ). Te .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kittaaaaaa, azi faci testul????? Iti doresc o valoare mare, mare

32+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Kitta bafta multa. Tinem pumnii stransi toti trei.


elena +31 Ana Maria & Matei Stefan AMR 7 sapt
Burtica mea la 28 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kitta,
sa se adevereasca visul meu acum, sa fii gravida 38 de saptamani , Doamne ajuta

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Intalnirea va fi la clinica(pentru a putea face control amanuntit) sambata, 13 iunie, ora 12. Scrie pe geamuri BIOGENESIS.
Str. Justinian 3 (paralela cu Eminescu,vertical pe Polona, de la Hotel Howard Johnson -fostul Dorobanti pe str. Polona, Eminescu si urmatoarea strada la dreapta.

Daca mai sunt doritoare , astept confirmare.

coltul meu de rai



Mergi la inceput