Fiv in Europa (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Luck adicatelea cum doza prea mare de stimulare afecteaza embrionii ca mi se face rau aici acum pe loc ca e prima oara cand aud chestia asta..al meu mi-a zis ca n-are'a face........oricum stai bine daca ai avut trei embrioni transferati, 3 embrioni e productia mea pe 30 de fivuri (adicatelea 1 embrio transefrat la zece fivuri, cam asa zic statisticile...)pupe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Cred ca dr se gandea la hiperstimulare ...

Oricum, daca nu dai in viata de vreun dr care sa-ti taie elanul cu ceva, se cheama ca esti norocos. Unii au o placere savanta sa-ti demonstreze cat esti de nefericit .




"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Oana, si eu cred ca e o neintelegere la mijloc... asta nu functioneaza asa si sunt destule fete care au avut niste doze uriase de stimulare si sunt cu bebi la purtator... chiar daca la a x a incercare... stai tu linistita, oute sa avem, cu orice doze gasesc ei de cuviinta sa indese in noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

balanta
mare draptate ai !!!
oanademunck
si eu am ramas surprinsa si surprinsa e putin spus pt ca el incerca sa ma convinga ca degeaba mai fac fiv , ca esecul meu se datoreaza faptului ca sunt "poor responder" si nicidecum nu este un esec de implantare.
Ca de fapt desi mi s-a transferat 3 embrioni de 6 si 8 celule nu s-au prins pt ca nu au fost de calitate , ca au fost rezultatul unei doze mari de stimulare.Stii , am inceput sa ma intreb pe cine stiu eu de pe forum care sa fii ramas insarcinata dupa o doza mare de tratament.
Si vreau sa spun ca este un dr care face fiv,nu de mult timp ce e drept, si care zic eu ca e destul de priceput.
Am fost foarte suparata !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

luck - eu de fiecare data am ramas insarcinata dupa o doza foarte mare de tratament. Mai exact spre sfarsitul protocolului am ajuns de fiecare data pe la 450 u Gonal si 225u Menopur/Menogon. Si eu raspund foarte, foarte greu la stimulare.


Am vorbit cu medicul, va sta cu noi toata ziua sa fie timp sa vada fiecare caz in parte.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

catalina
iti multumesc ca imi dai o raza de speranta.
Crede-ma ca ieri dupa ce am vorbit cu dr am fost ...
Da ai dreptate si parca ai ajuns si la blastocist sau nu imi mai aduc bine aminte ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Da, luck, de fiecare data am avut blasto. A doua oara am si congelat doi. Si este la fel de adevarat ca doza mi-a fost schimbata zilnic. Si uite asa pe mine ma costa medicatia cat tot fiv-ul. Dar se poate.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Luck, trebuie sa treci peste dezamagire, sa crezi in sansa ta si sa o iei de la capat .

Te si iti trimit cele mai bune ganduri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

catalina
am inteles bine , ai luat 3 fiole de menopur/menogon si o fiola intreaga de gonal intr-o zi ? Uauuu ... si spune-mi te rog cam cati foliculi ai obtinut?
Parca ai facut la Innsbruck asa?
Dr tau vine duminica viitoare?
balanta
multumesc de urari , multa bafta si tie in Budapesta.Cand mergi la consultatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

luck - eu am facut in Grecia-Atena( www.mitera.gr).
Am inceput cu 200 u Gonal si 150 menopur/menogon. Si au crescut zilnic. Gonalul il iau la pen asa ca nu stiu cate fiole. Un pen are 400u/900u/1150u. Si am ajuns la 450 u gonal si 225u menopur/menogon /zi(3 fiole).
La primul FIV au incercat sa imi dea doze normale dar nu am reactionat.
Am avut 19 ovocite la primul FIV,12 fertilizate, 3 blasto (unul calitate mai slaba),sarcina gemelara iar la al doilea fiv 12 ovocite, fertilizate toate, 4 blasto, sarcina unica.(au fost transferati 2 blasto)

Intalnirea cu medicul va fi in principiu pe 13 iunie .

coltul meu de rai



Mergi la inceput