Gravidutze si mamici de Cluj- 124

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

eladeea,e ok daca azi e a cincea zi! mie una asa mia zis pediatra,orice tratament incep musai 5 zile sa-i dau ,nu daca vad imbunatatire sa ma opresc(ca eu asa faceam si m-a certat!)

Ramonella,eu aveam card pt cumparaturi online si depuneam pe el exact suma cat era comanda,acuma nu-l mai am -numa bine ca numa stricam o gramada de bani pe haine care multe dintre ele iau ramas mici si nu am apucat sa i le dau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA

Salutare!!!

Fetelor,v-ati inscris copiii la FTK???Eu merg azi de la 6,30 cu Bea la o lectie demonstrativa.Sper sa ii placa Beiutei.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)




Eu as fi vrut sa o inscriu pe Julia acum vreo 3 saptamani, dar nu se gasisera copii de 1 grupa (trebuiau macar 5, si eu eram singura doritoare ). Mi s-a spus ca vor mai cauta copilasi si ma vor contacta.
Acum au gasit copii de o grupa, sau deocamdata mai cauta?

Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA

Andreea aici scrie despre acel program.http://www.ftk.ro/programe-educationale-fastrackids/program-fastrack-signing

Cand faceti comanda de pe Next,cum se face plata???Prin card???Eu as prefera la livrare...nu stiu daca se poate...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)




Ramo, nu e nici o problema daca platesti cu cardul..crede-ma, n-ai de ce sa-ti faci griji...si oricum pui pe card o suma ...necesara cumparaturilor, doar

eu mai comanda si de pe alt site, babystuff.ro, prin acest site poti comanda de la mai multe magazine englezesti...doar ca platesti un comision de 20% pe langa transport...eu demult ii iau lui eric hainute de acolo...

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

RAMO si eu am sunat ,m ar fi interesat pt perioada verii ,dar mi au spus ca nu se fac cursuri pt copii asa mici ....s ar putea sa inceapa ceva dar numai de la sf lunii aug
tu cum ai inscris o ?


SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=195486847
http://community.webshots.com/user/ALEX290178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

RAMO acum m au sunat de la Fasttrak Kids si mi au spus ca astazi este un fel de sedinta si daca pot sa merg dar fara fetita si in urma sedintei se va lua hotarare
oricum sincer mi se pare destul de mult cat cer ,i am si spun d soarei cu care am vb ca au o taxa f mare 500 ron /10 ore
is tare curioasa ce programa au de cer atatia bani
nu voi putea veni ca n am cu cine sa mi las piticuta si sincer nu cred ca as da atatia banii pe 10 ore


va zapacesc cu pozele
http://picasaweb.google.ro/sanda252003/1ANISORSI8LUNI#

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=195486847
http://community.webshots.com/user/ALEX290178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Alex,fara fetita ti-au zis sa mergi???Mie nu mi-au zis nimic...Oricum n-am cu cine o las.Pai tocmai de aceea sunt si eu curioasa,ce se face de platesti 5 milioane...

Lily pai hai si tu de la 6 jumate.Sa vedem ce zice...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA

Alex,fara fetita ti-au zis sa mergi???Mie nu mi-au zis nimic...Oricum n-am cu cine o las.Pai tocmai de aceea sunt si eu curioasa,ce se face de platesti 5 milioane...

Lily pai hai si tu de la 6 jumate.Sa vedem ce zice...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)




Eu am fost acum 3 saptamani la o prezentare despre ce se face la curs.Am fost fara Julia.
Cand ai zis de dimineata ca mergi cu Bea m-am gandit ca poate fac o mini-lectie pt copilasi ca sa convinga mai repede parintii.

Nu pot veni astazi pana la ftk.

Sa ne spui cum a fost.




Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Felicitari Gabi pt noua sarcina

La Multi Ani cu intarziere pt Patrick si Elenuta

Co, briose inca nu am facut dar vreau sa incerc cat de curand. Am auzit ca sunt si forme de silicon care nu trebuie unse asa ca o sa caut dintr-astea.

Alex, ma bucur ca s-a adaptat asa usor pitica la cresa

Anca si Gabi, ce copii frumosi aveti .

Andreea, mi-au placut asa tare hainele de pe site . M-am uitat la cele pt femei pt ca la Stefi am zis ca nu ii mai cumpar nimic ca are prea multe si nu apuca sa le poarte.

Si eu am fost la prezentarea de la Fastrackids dar se merge fara copii. Inca nu au adunat copilasi pt o grupa si a zis ca poate din septembrie. Conceptul e interesant dar parca Stefi e deja mare si imediat o sa isi dea drumul la vorbit. Asa ca nu prea isi mai are rostul cursul. Eventual o sa mergem dupa ce implineste 2 ani la grupa de Tots.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Pana la urma nu m-am mai dus nicaieri.Mai ales dupa ce am citit ce a spus Ani.Daca ti s-a parut ca Stefi e prea mare pentru un asemenea curs,inseamna ca si Bea e la fel.Deja si-a dat drumul la vorbit si stie foarte multe cuvinte.Si mai ales daca se gandesc ca numai din septembrie sa inceapa...atunci Bea are aproape 2 ani.Deci o lasam pentru grupa de 2 ani.Ca totusi n-are roast sa dau 5 milioane aiurea.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

ANDREEA - Dupa cum spuneau si fetele, daca nu-i trece temperatura in 5 zile, fa-i neaparat niste analize.Nu te speria, poate-i numai o reactie a organismului.Pe noi ne sperie temperatura, dar pentru cei mici este si o cale de aparare a organismului.

Asa am patit si noi timp de 3 zile, numai temperatura cand 39, 38 cu 3 (fara tuse, nas infundat sau alte simptome).I-am dat oscilococcinum, nurofen si supozitoare cu paracetamol, iar dupa 3 zile i-a trecut.E adevarat ca de mancat manca foarte bine, ca de obicei.

Sanatate multa puisorului!

ALEX - Cu intarziere, ca am fost tare ocupata...SA NE TRAIASCA PAPUSELELE SI SA NE BUCURAM DE SUCCESELE LOR!

Am si eu o reteta super buna (este preferata sotului meu), cu nuci prajite si glazura de ciocolata.daca doriti pot sa o scriu.

ANCA - Noi ne-am facut asigurare si a fost 20 lei pentru 8 zile, la suma asigurata de 30000 euro, pentru Daria a fost 25 lei, la 50000 suma asigurata.


Mergi la inceput