Burtici fericite de septembrie-octombrie (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Buna dimineata,
azi am intrat in concediu...pana pe 19.05 si am de gand sa ma odihnesc cat se poate.
Eu mi-am schimbat medicul, o sa nasc la spitalul de peste drum, la fostul Titan cu dna Roxana Dragu; azi a fost prima intalnire si mi s-a parut super ok. Plus ca e si foarte aproape, nu trebuie sa mai imi fac probleme ca o sa nasc asa cum m-am nascut eu - in masina adica. Maine merg la medicul de familie la care n u am mai fost din saptamana 10 de sarcina, sa fac si eu niste analize gratis sper si sa o intreb de cursul de puericultura, ca sa nu am surprize mai tarziu...
Iulia, casa de piatra!
Madalina, multa bafta la ecografie, sa vii numai cu vesti bune!
Eu nu am mai citit din urma, dar sper sa se fii intamplat numai lucruri frumoase!
Fetele care merg la consultatii in spitale, eu is prima data in situatia asta - ecografiile se platesc sau ii dai tu plicul doctorului si atat? Intreb si eu sa nu ma fac de ras...

21+ , mami de Sarah Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata

poftiti la !!!

techila tin pumnii sa fie bine pestisorul tau! poate ar fi bine sa mai repeti eco, zic si eu. despre incidentul de la trecere .. cred ca-l injuram pe respectiv de-i mergeau fulgii .. mama lor de nesimtiti! iar dr ta de familie e .. concediu pre si post natal ai 126 zile, musai 42 le opresti ptr post-natal .. asta ar insemna vreo 4 luni ... fa si tu un calcul si vezi cam cum te incadrezi.

lutoiana mie mi se pare ok bibele ptr bebe. bpa free, anticolici, nu fac vaacum .. dar gasesti si de la avent bpa free .. da un search pe net si vezi care sunt mai avantajoase la pret.

selen din pacate nu exista un asa magazin in romania. cand eram eu cu eva am fost invitata la un sondaj de marketing despre produse de bb .. bibe, carucioare, haine, jucarii .. de toate. fusese comandat de o firma israeliana care vroia sa deschida in ro primul astfel de magazin .. cu produse ptr bebici de la A - Z .. din pacate, nu a mai ajuns ..

mangagirl nu e neaparata nevoie sa faci furia laptelului .. unele scapa, altele nu. important e sa actionezi imediat .. sa mulgi sanul sau sa-l pui pe bebe foarte des sa suga .. faci bai calde si aplici comprese cu apa calda pe san .. eu am scapat, din fericire .. bine, eva a fost o super-mega mancacioasa de lapte de mami .. nascuta cu 4420 g, avea o foame in ea teribila .. si papa si maxim la 2 h ..

mada sa vii cu vesti bune de la eco!

laura si eu am patit la fel .. prima sarcina am simtit miscari la 18 saptamani .. acum, la a doua abia la 20 .. stai linistita, sunt sigura ca puiul e bine.

dana ma bucur ca alessio a inceput sa doarma bine! tinem pumnii sa o tina tot asa!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)
Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



laura ca sa-ti apara permanent semnatura ..

CONTUL MEU / PROFIL PERSONAL / EDITEAZA PROFIL / OPTIUNI PROFIL (click pe +) / SEMNATURA si aici scrii ce vrei .. poti sa-i dai previzualizare sa vezi daca iti place ..

bafta

Elena de Eva Maria (14.01.2008)
Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Kemsy am citit ca ai intrebat ce putem face noi ca sa nu ajungem cu sanii super tensionati in febra laptelui: atunci punem comprese calde si incercam sa ii stoarcem, cu un masaj usor in prealabil. Sanii trebuie goliti putin in acest stadiu pentru ca altfel se tumefiaza rau.

Ramona

Tudor Gruia 22+

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna dimineata soare !!!!!!!

Mada asteptam vesti bune si sper ca drumul sa nu fie prea greu

Techila eu cand am venit in UK eram tunsa asa cum esti tu cu tepisori si tare mult mai imi placea.....dar acum l-am lasat sa mai creasca cu toate ca sunt in faza idioata/cretina/nesuferita cand ma jeneaza la ochisori si peste tot si nu ajunge nici prins decat cu cateva sute de clame

Manga bafta la pozar sa zambesti frumos si dupa aceea sa ne dai si noua ste-ul ca de curioase si maimute nu ne intrece nimeni dupa cum ai observat.

Ellenuta multam fain de aprecierea cu bibele in cateva luni voi lua decizia finala

Uve got mail cum ai intrat in concediu pana in 19.05 ??? esti rac ?? ca nu-mi da socoteala

Manga eu de vise nu am vreme ca dorm ca o valiza in gara de la 9.30 pana dimineata la 7.
Cred ca ma odihnesc asa de bine si pentru ca am reusit intr-un final sa ne oprim caldura care mergea duduind si ne-am interesat si au zis ca ei nu opresc centrala pe timp de vara Eram noapte de noapte lacuri de sudoare si ne frichineam groaznic. Acum a facut sotul o inginerie la calorifer si nu mai baga caldura...dar curge pic pic pic intr-un borcanel pt ca e stricat acel robinet.
Ma intreb daca toate astea mi se intampla numai mie sau toate aveti parte de aceste faze super amuzante.
Ma rog...acum e racoare si dorm super.....

Cea mai fericita 25 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura78nico

Buna dimineata si de la mine.
As avea o intrebare.
Din ce stiu eu sunt in saptamana 19, dar nu prea il simt sa miste. Din ce am citit la al doilea copil simti mai repede. Asa o fii?
Analizele mi-au iesit toate bune pana acum.


Laura19+ si Ramona Cristiana 20.03.2007


Neatza fetele,

Dtai linistita Laura ca abia dupa 20 de sapt il simti bine. Se poate si mai repede, dar in general la prima sarcina abia dupa 20.

PUP,

Raluca 26+ mamica de viitor - Alexandru 09.09.09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Buna dimineata!

Kemsy ouale sunt recomandate in timpul sarcinii, mai ales diminineata, contin fier, calciu, fosfor, necesare pentru bebe. Si mie imi plac si mananc cate un ou la micul dejun cam o data la doua zile sau cate doua intr-o omleta delicioasa.

Ma gandesc ca ar trebui sa incep exercitiile Kegel, as vrea sa incep si gimnastica prenatala dar nu stiu exact unde, Andraiulia sa ne spui cum a fost.

Of, cand citesc cate lucruri trebuie sa cumpar, nici nu stiu de unde sa incep. Nici nu inteleg toate denumirile (cate cuvinte noi invat, ca la scoala ), inainte de a ramane insarcinata stiam doar de carut, patut biberon si body ... acum dintr-o data aflu ca trebuie atatea.

20+ cu probabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Madalina, multa bafta la ecografie, sa vii numai cu vesti bune!
uve got mail felicitari ca ti-ai gasit medic bum aproaprede casa si concediu placut ca banuiesc ca e vorba de 19.06.
Techila mi-ai dat o idee foarte buna cu maine zi libera. Ar fii o minivacanta buna..
+ 26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Neatza!
uf au venit caldurile mari si pe aici....deja e super cald inca de dimineatza.....

Manga, crede-ma ca si pe mine ma macina cand uit asa...dar cred ca era ceva referitor la kg....btw, eu sincer nu cred sa te opresti la 65...stiti ce mi-a zis mie med de fam?? ca pot sa mai iau lejer inca 10 kg in astea 3 luni pe care le mai am ca grosu acum se pune....desi dr gineco insista ca nu tb sa iau mai mult de 1 kg pe luna...mie mi se pare utopic....sa iau constant cate un kg, indiferent de luna de sarcina in care sunt??! pai numai bebelina mai creste cu inca cel putin 2 kg in astea 3 luni.....

Techila si eu am fost mai toata viata tunsa scurt (cred ca am si ceva poze pe contul comun...), dar ma mai apuca piticii din cand in cand sa-mi las parul lung....desi sutn constienta ca parul scurt ma intinereste ...probabil o sa-l tund iar cand o sa am vreo criza legata de varsta (cand oi implini 30 de ani, probabil )

Ramsan, tu ziceai de socata?? ai grija ca eu m-am stricat la stomac la primul contact cu socata pe anul asta....si mi-am petrecut o noapte pe "tron"...probabil pt ca l-am baut si f rece....ca dup-aia am mai baut, mai la temperatura camerei, si n-am mai avut nimic....rochita nu este luata de la magazin tina R...este un alt magazin, no name, unde au marfa de la diverse firme....daca sora ta este din CT spune-i asa: de pe str Rascoalei (zona Unirii), sa intre pe str Cuza Voda (daca vine dinspre fostul magazin Brise, sa faca dreapta...), iar dupa ce trece de hotel Sport, dupa inca 2-300 m, tot pe dreapta, este un magazinas de haine, cu tamplarie din termopan maro....sper ca am explicat bien, ca nu prea le am cu indicatiile din cate am vazut zilele trecute, nu mai aveau pe turcoaz, dar aveau acelasi model pe alte culori....

Monica, ma bucur ca nu sunt singura care uita de la mana pan la gura

Maine si eu sunt libera, sper sa reusesc sa recuperez shoppingul pe care n-am reusit sa-l fac vinerea trecuta pt ca m-a prins ploaia prin oras

Kateryna, Kiki, AndraIUlia, casa de piatra tuturor, sa fiti fericiti si sanatosi, si sa va bucurati de copilasii vostri!


26+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Lutoniana, 19.06...deh, concediul bata-l vina....

21+ , mami de Sarah Maria

Mergi la inceput