Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (181)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Andreea, noi am fost in Manastur, au un punct de lucru acolo si e foarte aproape de unde locuim noi, asa ca a fost cel mai bine.
Partea buna e ca nu e nici asa aglomerat.


------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ceaoo

va multumim frumos pt sprijin.
din pacate (sau fericire, nici nu stiu...) s a amanat operatie din cauza ca iasmina a racit si are rosu in gat. si daca tot s a "nimerit" sa raceasca iasmi tocmai cu o zi inainte de operatie, i a venit doctorului ideea sa incercam o alternativa (care apropo pana acum "nu exista"...:( ) si sa ii puna degetelul in ghip cu atela fara operatie... sanse sunt 50% sa mearga si asa.
o sa vedem, peste o saptamana scoate ghipsul, face masaj si apoi iarasi ghips. o sa o tinem asa vreo 2 luni cred :(

am vrut sa va spun ca ieri cand i-au luat iasminei sange din deget nu a schitat nici un gest...desi credeam ca o sa faca un scandal....

stiti ceva de antibioticul asta AZITROMICINA SANDOZ 200ML/ 5ML care se da o data pe zi timp de 4 zile?????

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

ANDREEA - cred ca e cel mai bine sa incerci din nou cu analizele.

LAVI - eu ma bucur ca nu ati operat fata, poate se reface asa; de antibioticul ala nu stiu nimic.

Ellis,mami de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

ALESSIA IN TARA MINUNILOR
MAMI IN BUCATARIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

lavi ma bucur ca nu s-a operat Iasmi! POATE ASA A TREBUIT SA FIE!
andreea cand ma intorc din concediu o sa-ti cer detali despre sirop, pt. mine... eu sunt cea cu infectii cu E coli, candide si altele. Inainte de Fiv imi ziceau sa fac ceva tratament pt. ridicarea imunitatii la cele 2 sisteme , dar dr. cu care am facut-t Fiv-ul nu a fost de acord! Acum nu l-as face ca e injectabil si dureaza 2 etape de cate 2 sapt.!

va las ca ne pregatim de papa!

sunt varza cu bagajele( doar lui tati l-am facut) mai am de platit facturi si cumparaturi...si calcat.. nu va mai zic



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

mersi flory..nici pe Motilor nu e aglomerat..de fiecare data cand am fost eram maxim 3 oameni...

ellis, stiu draga mea..trebuie sa-mi iau inima in dinti...si in primul rand sa vorbesc cu medicul de familie sa-mi dea trimitere cu analizele necesare ...

lavi, ma bucur ca ati apelat la noua metoda...cine stie, paote da Domnu' si are rezultate...ce fetita curajoasa ai...

pussi, mai multe nu stiu nici eu despre sirop...azi i-am dat totusi lui Eric prima tura...mai trebuie diseara...apoi peste 7 zile repetat... distractie faina si vreme buna sa aveti!

Alina, la fel si voua! cocnediu placut si distractie!

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

BB, ce bine ca s-a amanat operatia si "s-a gasit" o varianta alternativa! Sa ii treaca raceala repede!



Cristina si Radu 3.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Andreea, e neplacut intr-adevar sa ii iei sange puiutului dar pe de alta parte nu e mai bine decat sa ii dai medicamente asa preventiv?
Eu i-am facut deja de 2 ori analize si recunosc ca prima oara am plans cu el in acelasi timp , insa i-a trecut f repede. a doua oara deja a plans mai putin..iar eu deloc .
Iti urez curaj si daca ii faci analizele sa nu ii iasa nimic rau!


Cristina si Radu 3.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Cu emotie am intrat sa citesc despre Iasmi,sa vad daca e vreo veste...

BB,tinem pumnii sa fie buna varianta aleasa si sa nu mai fie nevoie de operatie!

Andreea,cum e Eric?
Si noi am fost dimineata si am repetat analizele. Sper sa iasa bine de data asta. Tot la Synevo mergem si noi,e cu programare (cu 3 saptamani ianinte ) si copiii au prioritate la recoltare.
Inaintea noastra era un baietel care cica facea febra,tot asa fara alte simptome.Si a plans dragul de el...cred ca i-a luat si mult sange...Si mi-am adus aminte de Eric...Offf...
Bineinteles ca Robert s-a pus pe bocit dinainte de a intra in cabinet.Oricat l-am incurajat ca n-o sa-l doara,ca e barbat si e puternic si nu trebuie sa se teama de-o intepatura..."Si ce daca sunt barbat...eu ma tem si am sa tip cat am sa pot".
Si Amira a plans cu niste lacrimi mari mari dar i-a trecut cand am iesit si i-am dat ceva de mancare.

Am palavragit destul...ia sa ma duc sa-mi caut ceva de treaba...desi n-am nici un chef...


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Cristina, in N.Iorga la pasapoarte in 2 ore e gata daca platesti taxa de urgenta de 100 ron. am inteles ca pt copii ar fi o coada separata si merge destul de repede.
Succes si vacanta placut !

Cristina si Radu 3.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Multumesc frumos Anca si Cristina pentru raspunsuri!

BB Yasmi multa sanatate piticei si poate e mai bine asa,stii cum se zice tot raul spre bine poate nu mai necesita operatie in final!

Mergi la inceput