La noi la Galati sa veniti (39)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Wow, super veste, multumim Alina ( eu te aud sa stii )!

Liliac draga noastra sa ai o recuperare usoara, un bebe cuminte si mancacios, Andra sa fie o surioara super. Sa aveti sanatate si noroc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Buna dimineata!
cu ce va ocupati voi sambata????? eu sunt la munca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Alinutzo Pupam mesagerul!! Multumesc mult pentru tot! Nu, nu vorbesti singura, doar ca atunci cand tu ai scris aici...eu eram usor agitata si emotionata.
O sa revin mai "tarziu" cu detalii.

Va fata pe toate galatencele mele minunate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata! Liliac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Neata si de la mine !
Alina, noi sambata (de vineri seara de fapt) ne ocupam cu ....injectiile. Luca are amigdalita cu puroi si o eruptie cutanata....febra ....un deliciu. Sper sa fi scapat de febra...azi noapte au fost primele 12 ore fara febra, ca injectii mai avem pana miercuri de facut.

In rest...pe la munci si nimic altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELIZA MIRON spune:

Felicitari, Liliac, sa-ti traiasca puiul mic, sa fie sanatos si vesel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!

Laura nasol cu infectiile, pupam Luca sa se faca bine!

Vlad e ok, mai un muc,mai o tuse, dar nimic care sa ne tina departe de gradinita, zic asa mai in soapta ca imi e frica, da pe mine ma uimeste cat de bine rezista , exceptand episodul de inceput de gradinita, e bine, deja are 3-4 saptamani de cand merge zilnic.

Intrebare (saptamana viitoare am inteles ca e vacanta): copiii meeg la gradi in vacanta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gitana spune:

Neata mamici,
Am rezolvat intr-un final cu patutul de la gradi;pleaca un copil la pranz si ne cedeaza locul lui.Am scapat de stresul asta....probabil ca nu m-ar fi deranjat atat de mult daca as fi stiut de la inceput.
Trecand la lucruri mai "Vesele" ce faceti de Halloween?Tocmai am aflat ca sambata este Halloween-ul?Stiti daca se organizeaza ceva specila la locurile de joaca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valiburu spune:

Buna,mamici galatence!
Sunt insarcinata in 26 de saptamani si pana acum am mers la Bucuresti pentru monitorizarea sarcinii,dar vreau sa intru in evidenta unui medic din Galati pentru a fi monitorizata si pentru a naste prin cezariana.Spre ce medic ma sfatuiti sa ma orientez?
Astept cu interes raspunsurile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!

Vali nu stiu daca pot sa iti dau un sfat in ce priveste medicul, pe vremea cand eram eu gravida pentru cezariana l-as fi ales pe Irimia, dar nu avea cabinet particular, eu am vrut nastere naturala, toata sarcina am mers pentru monitorizare la dr. Mataca (buna si scumpa ) dar de nascut am nascut cu Tapliuc (super tare dr asta, o fi iesit la pensie?).

Asa acum sa va zic ca sunt suparata spre furioasa asa, adica eu stiu ca am un plod zvapaiat, incapatanat, ca nu manaca la gradi, ca tipa, cand il intreb ce a facut la gradi raspunsul e mereu acelasi :"n-ai mancat si te-ai jucat cu copiii", degeaba il chestionez eu nu zice mare lucru,ieri din proprie initiativa mi-a zis cam asa: am murdarit fata de masa si doamna m-a lovit ! am zis ca vorbeste sa nu adoarma, l-am tot chestionat si mi-a zis ca a murdarit-o cu lingura si doamna l-a lovit in cap, mi-a arata de vreo doua ori unde , m-am convins ca nu minte cand m-am uitat la bluza cu care fusese la gradi, era plina de stropi de ciorba cred, deci el s-a jucat cu mancarea, a dat cu lingura si o doamana, nu stiu inca care, da o sa aflu sigur, l-a pocnit cu palma dupa ceafa!
Mai nasol ca azi nu merge la gradi e plin de muci si tuse, apoi e o saptamana vacanta si imi e ca "uita " doamana sau nu recunoaste, da nu mi se pare normal sa ii dai in cap ca a murdarit fata de masa, voi ce parere aveti?

Mergi la inceput