La noi la Galati sa veniti (39)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ELIZA MIRON spune:

La multi ani, Vladut!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Ziua buna tuturor!
Multumim pentru urari!
Liliana se apropie si ziua fetei tale si baiatul tot balanta o sa fie, nu-i asa?

Laura cu raceala ne luptam si noi, Vlad si tasu odata si eu ultima, nasol ca virusii astia tare mai zburda. Sanatate copiilor, iar despre crosetat ..... de cand te stiu ai inclinatii "artistice", eu nu ma bag ca am doua maini stangi.

Liliana te inteleg cu razganditul , da am o veste proasta: nu se mai poate! (eu as mai fi stat 9 luni cu burta de frica). Cum nasti?

Da, la gradi la Vlad nu ii controleaza nimeni daca sunt sanatosi, cel putin nu in cele 2 zile cat a fost , de luni mergem iar, sper de data asta pentru mai mult de 2 zile .

Eliza apari tare rar in zona, da sunt sigura ca ne citesti, desi nu prea mai scrie lumea pe aici!

Liliana ma crezi ca nu am facut nici un tort? ieri cand am venit de la servici am trimis bunica acasa, am luat copilul , sotul de la munca si repede la politia comunitara sa imi dea o amenda, de data asta m-au iertat (pentru parcare neregulamentara zic ei, desi nu au dreptate) am scapat cu avertisment, apoi repede in real ca Vlad mai vroia inca un cadou el vrea in fiecare zi, tembelii suntem noi ca ne conformam si ceva piata ca aveam un aer curat de munte in frigider, si un frigggggggg, apoi repede la dr sa luam avizul pt gradi, ne-am dat seama ca era 8 si nici unu nu mancase nimic, am oprit la pizzerie si la Dragos ala rosu , repede acasa, mancat pizza, baut vin si suc (in functie de varsta) , Vlad a suflat in lumanari si noi i-am cantat la multi ani! cam asta a fost, la 10 eram deja in pat. Petrecerea cu copii trebuia sa fie azi, da toti sunt raciti asa ca o amanam.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

La multi ani , Vladut ! Sa fii sanatos, sa-ti bucuri parintii si sa ai mult mult noroc.
Liliac, imi aduc aminte si eu de ultimile zile de sarcina...parca voiam sa nasc mai repede....dar peste vreo cateva luni asa. Iti doresc sa fie acasa sotul ...atunci cand o sa ai nevoie de el.
Eliza, tu ce faci ? Puiul tau e la scoala...dar nu mai stiu ...clasa a II .a , nu?


Hai la cafea fetelor....eu am avut jumatate de noapte alba si am mare nevoie de o infuzie de energie. Imi recomandati si mie pe cineva pt curatenie/calcat ? Deja nu mai rezist...weekendul a devenit plin de activitati casnice: facut mancare, curatenie, calcat....si cand ma gandesc ca vremea nu va fi tocmai ideala pt plimbari cu copilasii....imi vine sa ma impusc. Era singura mea evadare...ma rog, si cele cateva zeci de minute in care crosetez...

V-am pupat. Sa aveti o saptamna excelenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Liliana sa iti traiasca fata , sa fie sanatoasa!

La multi ani Andra!

Voi cu ce va laudati? eu ma laud ca Vlad s-a saturat de gradi asa ca azidimineata l-a lasat sotul bocind acolo, ca el vrea cu bunicu nu la gradi, si ieri a pans tot dupa bunicu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELIZA MIRON spune:

La multi ani, Andra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Buna dimineata!
Ce mai fac fetele ??? cumva in hibernare????? am auzit ca de maine vine frigul !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Multumim fetelor, pentru urari si ca nu ne-ati uitat!
Noi am sarbatorit de marti intr-una...si mai avem si we. Partea buna este ca Andra este superincantata, partea proasta este ca eu NU MAI POOOOT!!!!
Ce naiba l-a gasit si pe sotul meu sa plece tocmai sapt asta in delegatie?? Stiu, stiu, daca-i ordin...cu placere
Mai asteptam bunicii sa vina in we si de sapt viitoare ma teleportez doar in patuc (ce frumos visez si eu!!!!)

Alino nu ma speria! Nu de alta dar eu n-am haine marimea 5XL pentru vreme de-asta naspa. Si parca nici n-as vrea sa fac investitii majore pentru cateva zile/saptamani.
Cum mai este Vlad cu gradi??


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 37+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

La multi ani , Andra ! Sa fii sanatoasa si sa ai mult noroc !
Liliac, te cred ca iti vine greu...dar pt multumirea copiilor nostri rezistam. Sa petreceti frumos si in week end.

Si chiar se strica vremea ???? Nu stiu de ce dar nu-mi pot imagina...m-am obisnuit cu anotimpul asta...caldut...uscat....

Va pup. Sa aveti un weekend odihnitor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Buna dimineata.
Ce faceti, fetelor?
Noi n-avem noutati cine stie ce. Ancuta a inceput clasa a 2a, ieri a stat acasa caci a facut o indigestie. Se descurca f bine cu scoala, nu am probleme, e constiincioasa si rapida la facut temele. Asta vara a fost in tabara la Bran, mda, tabara aceea despre care poate ati vazut la tv, dar n-a avut nici un eveniment nefericit, i-a placut si a avut de povestit inca vreo 2 luni dupa. Am fost plecati pe la munte, pe valea Prahovei in septembrie, am facut excursii cu peripetii (bine ca s-a terminat totul cu bine).
Tudor e grupa mare, e fericit ca e "mare", si e foarte motivat sa invete literele mai repede, ca socotelile le-a invatat de la sor-sa vara asta.
Ei, si ma gandeam zilele astea ca tare imi e dor de vremea cand reuseam sa mai iesim si noi, ca fetele, la un ceai sau o cafea. Dar cumva, nu stiu cum, nu prea mai apuc sa fac nimic in afara de servici si casa (dar ce bine ca le am)
Va pup, nastere usoara Lili, si fetelor, va salut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Vilma bine ai mai venit pe la noi !

Buna ziua adica!

Liliana ce mai faci, cum te mai simti?




Mergi la inceput