La noi la Galati sa veniti (39)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Ce fac fetele??
Caldura mare, mon cher, caldura mare!!
Ceva planuri de we?? Noi nu avem. Mergem sambata sa-l inspectam pe bebe din burtica si in rest...probabil administrativ.


Bucurati-va de caldura, ca aici e cam pe invers, oricum eu am profitat de canicula si-am venit cu bateriile incarcate



Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Neata!

Ica zici ca ti-ai incarcat bateriile la caldura? heheheh pe mine una ma termina, ma moleseste caldura, in urmatoarele doua zile tot caldura mare anunta astia, azi la 7 dimineata erau deja 23 grade, pana la pranz sare bine de 30, daca nu 35.

ce ati facut in we?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Neata si de la noi.

Ica Adevarul este ca tot timpul apar nemultumiri. daca este cald...ai vrea sa fie frig, daca este frig...iti doresti sa fie cald. Eu mi-as dori sa fie primavara tot timpul!

cristina incercati mai intai asa cum ti-am spus si daca nu gasiti solutii mergeti mai departe. Cam aiurea situatia

alina tot singura pe baricade (la serv)?? La 8 erau 24 grade. Speram sa nu ne topim!

We a fost...ca si cum n-a fost Nimic productiv. Duminica ne-am trezit si am descoperit ca un binevoitor ne-a smuls sigla de la masina. Macar de o luau frumos si nu zgariau... Acum, sa vedem daca gasim alta sigla de cumparat...nu ca am avea ceva mofturi dar au ramas niste gaurele si daca da vreo ploicica s-ar putea prelinge apa in portbagaj. Plus zgarieturile facute cu cutitul sau cu un cui ceva...

Voi pe unde v-ati racorit?

Liliana, Andra-Maria & cu 28+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Salutare si de la noi...

We pentru noi a fost unul placut, si chiar am reusit sa ne racorim. Am fugit cu cortul la Lepsa, unde intr-adevar nu simti canicula verii. Ne-am relaxat la o ciorba de peste si un gratar, dupa care pe seara a venit si ploaia.. Asa ca, ne-am ascuns prin corturi, si am stat ca niste muraturi cuminti in borcan..hihihihi. Numai ca de..miscare nu faceam prea multa...dar de gandit gandeaaam...si ne-a venit stralucita idee sa renuntam noi la farmecul cortului macar pe timpul noptii, asa ca am fost unanim de acord sa inchiriem o vilutza... si prin urmare am strans frumusete de tabara si ne-am cautat casuta.. Asa a fost we nostru, frumos si cu peripetii.. jumate la cort - jumate la vila...heheheheheh.

Iar acu, abia ma dezmeticesc si abia realizez ca a inceput concediul pentru mine...Uraaaaaaa! M-am delectat cu mici trebi gospodaresti, mai mult prin curte decat in casa... O iau incet sa nu cumva sa ma obosesc prea tare....

Va pupicesc acu pe toate, si va urez spor in ceea ce faceti... Byeeee!!!

Cris si Razvan cel nazdravan (23.11.2004)

Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Neata!

O cafea si un biscuite??? Serviti cu mine?


Cris si Razvan cel nazdravan (23.11.2004)

Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

eu !
nu am sefa, am zile de cosmar la munca, plec tampita de aici si ajung acasa si ma razbun pe copil, atat am avut de zis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Alina, sfat personal , cand incepi sa strangi ca deja se termina programul, trebuie sa uiti ce-ai de facut la job, incepi sa-ti amintesti abia a doua zi dimineata dupa ce te asezi pe scaun

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Neata... dau si azi cafeaua! Poftiti va rog...

Alina, nasol momentul la tine... o sa ai nevoie de concediu dupa ce termini perioada asta. Apropos, cat mai dureaza? deja e a doua saptamana parca...

Dar voi celelalte fete? Unde sunteti? Si voi in concediu???

Eu una sunt in concediu dar am un mare stres... se apropie nunta surioarei mele (va fi we viitor) si am impresia ca nu-mi mai amintesc nimic din organizarea de pe la nunti. Ea se bazeaza in special pe mine...hihihihi...iar eu simt ca n-o sa fac fata in nebunia aia de atunci cu ce e de facut, sa nu uitam nimic... moamaaa...mai bine nu ma gandesc prea mult... Si nici pana la ora asta nu mi-am gasit niste sandalute frumoase si comode.. Eu una sunt inalta, si vreau un toc mai mic, sa pot sta in picioare atata vreme... Dar tot ce am vazut mai de ocazie, si mai finute...toate, dar toate sunt cu tocul f inalt...
Off off... iaca m-am plans un pic la voi... dar macar poate ati mai uitat de ale voastre... Glumesc, of course...

Hai va pup si va astept la povesti....Byeeee


Cris si Razvan cel nazdravan (23.11.2004)

Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Vin io la cafea, mai la pranz asa

Cristina foarte nasol la mine, au trecut 3 saptamani, mai am una de chin (sper)!

Hai mai Cristina, la nunti toate vin si trec asa de repede, sunt destule "babe" care isi dau cu parerea. Cat despre incaltari, eu la ultima nunta m-am incaltat acasa cu niste supersandale de seara foarte inalte, m-am plimbat 10 min prin casa si am decretat: "nu l-am omorat pe tata" , asa ca m-am incaltat cu altele mai joase, dar pe la 2 dimineata imi pare arau ca nu mi-am luat niste opincute sau papuci, ca toata lumea avea tarlici cu talpa joasa dupa 12 noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Suntem in picajjjjjjjj !!!!!!!!! din fruntea paginii evident

Luca are muci, Daria e plimbareata si nemultumita, eu ocupata si obosita si cam fara chef..."nelinistita" cum bine zic fetele la un subiect din "In unul sau in doi....", voi ? Nimic nou ? Ceva vechi?

Mergi la inceput