Strumfi de iul-aug 2007 (143)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

Buna dimi strumfarie...

multamim de cafa.. buna buna,
cafera tare mi-ai incantat "auzul" cu figela, tiuna...tare bine e sa fii copil.. nu le-a fost teama de nimic.. asa si Miron.. mami.. schie.. adica eu tremuram de frica fulgerelor si a tunetelor si el ma punea sa scriu, stand langa geam ca-i placea sa se uite la fulgerele ce brazdau cerul...
apropo de suzeta la noi se numeste "cucu" care vine de la "tzutzu" si care e dezastru daca lipseste .. ori cand ne este somn, ori cand suntem nervozati, ori cand avem chef de plans fara motive. doar duminca am uitat suzeta acasa fara sa vreau si dupa 30 min de urlete de cucu, cucu.. a adormit. seara nu am mai fost in stare sa repet figura ca nu mai rezistam la plansete. si eu ma intreb cum sa scap de ea. (eu am renuntata la ea la 3 ani cand am vomat si mama mi-a spus ca din cauza ei am vomat.. si nu am mai vrut-o .. asa ca avem antecedente de stat cu "cucu" ani. of. ! e buna ideea cu taiatul din ea. o sa incerc.

oanaa.. apropo de strumf cu capul de parchet la nervi.. am avut si noi vreo cateva reprize si am luat una bucata copil de o aripa.. l-am dus in dormitor am inchis usa, l-am lasat sa urle dupa ce i-am explicat sa nu mai faca asa si ca nu mai avem ce vorbi .. am tinut de usa sa nu iasa si i-am explicat ca v-a ramane acolo cat timp va urla sau se va tranti pe jos. a plans (a se citi urlat) vreo 10 min.. cred ca nu mai avea nici putere) eu am urlat in sinea mea ca nu suportam sa-l vad asa, dar din acea clipa s-a terminat cu istericalele. de fiecare data cand da sa faca la fel ii spun sa treaca la colt .. sau la el in camera si cand se linisteste sa vina inapoi si tace malc. il intreb gata? te-ai linistit? si-mi raspunde "gaca mamii!!".
de fiecare data functioneaza faptul ca nu-l mai bag in seama. pupici si rabdare multa

danaa.. wow, ce nasa, ce aparitie, superb, sa va fie de bine si sa va traiasca!! nu-i asa ca-i minunat sa mai participi si la bucurii d'astea? tot sa fie....

xerxe...subscru si eu la faza ca uit ca-i criza si ca nu am bani deloc cand sunt cu Miron.. totul diapre ca prin farmec, grisji, nevoi, indoieli, temeri, tristete...Miron ma face sa fiu drogata de fericire. e medicamentul meu de voie buna aflat la indemana. si cred ca pentru toate mamele e la fel.

mychi.. daca va prind cu garoafe la mine la poarta nici nu va deschid. ce frigider gol.. sau alte alea.. daca vad garoafe acolo unde va stau picioarele va v-a sta si capul.. dau drumul la mistretii din padure si la vulpi, pun cainii pe voi. pai e posibil? GAROAFE?? cu ce ti-am gresit eu maica draga?

a, da si eu hop. la multi ani andutzy pentru dragos. sa fie sanatos ...scuze de intarziere.

carla, Musso(bafta), mychi, cafera, ioana,
nma sanatate multa

paticut fericita mamica de baiat voinic si dulce - www.flickr.com/photos/bogaci_miron/" target="_blank">Miron Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ok, garoafele nu-ti "place", da' de un snop de gladiole ce zici? sau ce fleur trebuie sa-ti aduc ca sa trec dincolo de pragu' portzii, cu capu pe umeri?????????

X: Da-mi un motiv ca sa raman in tzara asta de kkt!!!
Y: Castigul la LOTO!

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

La multi ani Dragos pui dulce de Andutzy. mami draga eu nu stiu in cat a fost ziua lui dar daca imi spui il trec in listuta ca e cu ??. Imi pare rau ca nu am fost pe faza .
Paticut sa inteleg ca nu iti plac garoafele? Eu sunt nascuta iarna si de ziua mea primeam doar garoafe. Acum nu pot sa spun ca nu imi plac dar ... de ziua mea sa nu le vad .
Am gresit niste date in proiect si in loc sa fiu atenta eu tot citesc pe DC .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Buna dimineata,
Paticut, vroiam sa te intreb despre gradinita. Parca ziceai ca il duci la gradi. Sper sa nu te confund...
Eu il las pe Andrei cu bunicile atunci cand plec la serviciu...si ele vin si stau la noi , deci il am tot timpul langa mine, dar e posibil sa nu mai poata veni si ma gandesc deja la variante.. printre care si gradinita..
De asta vroiam sa te intreb cum este? Cum a fost adaptarea lui/ Dar a ta? Miron pare multumit? Crezi ca iti poate spune daca i se intampla ceva? Off cred ca sunt cam tampitele intrebarile dar ... sper sa fiu inteleasa...imi este greu si sa ma gandesc ca il voi lasa pe mana unui strain. Stiu ca ma voi obisnui asa cum a fost si atunci cand am inceput serviciul.. dar ...pana atunci ....


greierash mamica de Andrei Robert(05.07.2007)

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

garoafeee??

nici cand oi muri sa nu le vad...

orisice numai sa va anuntati si sa veniti sa sarbatorim strumfime.. cu cat mai multe (multi) cu atat mai bine.. am chef de o petrecere campeneasca, mare si plina de a si de muzica la maxim, nu de alta dar sa uit ca traiesc in tara asta de kko, plina de oameni prosti si tampi, cu arfe si figuri de intelectuali, la care non valoarea are rang de cinste...

nma fii atenta draga mea la datele din proiect dar sa nu indraznesti sa inchizi DC-ul.....

hai stefania.. iesi de dupa canapea si zi-ne cate una...

paticut fericita mamica de baiat voinic si dulce - www.flickr.com/photos/bogaci_miron/" target="_blank">Miron Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui paticut
sa uit ca traiesc in tara asta de kko, plina de oameni prosti si tampi, cu arfe si figuri de intelectuali, la care non valoarea are rang de cinste...



apropos de asta (vorba lu persic) sa vedeti faza: niste colegi ii fac o farsa altuia, scaneaza stampila si semnatura pe o decizie prin care il anunta pe asta ca il scot la pensie cu 20 salarii compensatorii...toata lumea se distreaza. nush cum dreaq ajunge fitzuica asta la DIRECTORUL DE PERSONAL, care.......se duce cu ea la directoru' ei , care ii face pe "infractori" cu ou si cu otet si le ia xeroxu din birou, ca pedeapsa..............deci: unde-i barfa, nu-i tocmeala!

cat despre petrecerea cu gratar si muzica.....tare me pofta d-asa ceva! eu ma bag grataragiu, ca tare-mi place!!!!!!!!

nma

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Paticut,multumesc pentru sfaturi.Sa stii ca daca ajung vreodata prin Bucuresti sigur te vizitez.

Fetele,am si eu o rugaminte off-topic.Daca mai aveti hainutze de la strumfii vostri(care nu le mai folositi/s-au nu le mai pastrati)pt doua familii fara nici un venit(daca vreti detalii,va dau pe P.M)Ar fi minunat daca aveti si vreti sa le donati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Ce sa va spun fetelor, sunt la munca si sparg seminte.
Sunt la PMS am niste pofte si dureri de spate de nu ma pot apleca.
Am avut un weeken prelungit 4 zile si avem unul saptamana asta.
Nu am facut mai nimic in afara de a ma juca si plimba.
Catarina vorbeste daneza iar eu mai amestec. Imi e greu sa ii raspund numai in romana.
E o nazdravana. In weekend am lasat-o fara scutec si ne-a botezat gazonul cu un rahatel dar cine era cea mai vesela? Catarina cu rochita cu bretele care si-o mai si ridica sa aiba fata aerisire totala.
Alearga se catara pe gard, deschide usile. Are o viteza tren rapid.
E inca obsedata de bebe. Avem un canal care se cheama Baby first cu emisiuni pt strumfi de varsta lui Catarina si tot arata bebelusi. Cand ajungem acasa ma intreaba bebe? Ii dau drumul la Tv sta 5 secunde si vine sa ma ia si sa imi povesteasca ce face bebe la tv

Stefania mamica Buburuzei Catarina
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

oana, cat de mari sunt copiii? ca eu ce am avut am dat...la o fetitza. dar incepand d'acu nu se mai potrivesc....ca aia are fitze si rochitze si andrei deja e la camasa si pantalon.

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

http://www.culinar.ro/forum/continut/Pentru-cei-mici/18768/Traznai-pentru-bebe-de-2-ani/

Am gasit intamplator aceste retete si am pus linkul in caz ca vreti sa va mai inspirati...

greierash mamica de Andrei Robert(05.07.2007)

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput