Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (136)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danadumitru spune:


Am vizionat si noi pozele si aratati minunat, atat voi, mamicilor, cat si bebelusii vostrii, ce mai, o gasca super tare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadumitru spune:

ahhh... si tocmai vroiam sa te bombardez cu niste intrebari babymom75inainte de culcare dar oricum stiu ca imi vei raspunde si...

as vrea sa stiu ce as putea sa ii dau lui Riana pt ca are scaunul moale moale, ea acum are roseola, suntem in a treia zi de la eruptie. Oare sa fie motivul ca nici nu mai papa mancarica deloc, ci numai lapte ????
aaa... si are cam 3, 4 scaune pe zi.
multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Babymom, multumesc oricum pt raspuns

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

neata!
Alina, ce e mama cu tine la ora asta pe net?prichindeii si mamica!

babymom, multumesc frumos! i-amd at si eu mazare acum 2 zile, facuta mancarica la cuptor, fara prajeala si a mancat tot. fasole...n-am incercat decat verde, sa vedem, ca se anunta in meniul familiei o zi cu fasole si i-as da si lui

Dya, zici ca 70 de kile sunt mult la inaltimea ta??? pai io sa ma dau cu capul de pereti si sunt un pic mai scunda decat tine...aaaaaaa, duminica sunt in Timisoara

pe mine ma scuzati, dar am citit capitolul trecut pe sarite...asha ca am vazut din posturile voastre ca sunt bebici cu conjunctivita. imi pare tare rau, stiu cum e, ca noi abia am scapat. am fost la oftalmolog si ne-a dat picaturele, v-am mai zis eu...reuseam sa i le pun daca eram singura sau cel mult cu sotul, ca daca e multa lume in jur, daca tii copilul, nu faci treaba. eu incercam sa ma joc cu el si tinea ochii deschisi, ii aratam ceva in spate, ma faceam ca-i fac poze din spate cu o mana si cu cealalta picuram. dupa parerea mea, trebuie sa nu fortezi copilul, pentru ca els a coopereze. nu-i convenea ca-i puneam ceva in ochi, dar nici nu plangea nici nu se zbatea, desi stateam ceva timp pana gaseam momentul prielnic
sanatate multa!

La multe lunite fericite pentru toti bebicii nascuti azi!!!

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza, o ?

Claudinna ma bucura progresele lui Razvan, Crina are si ea probleme cu statul singura (sau mai bine zis daca ma vede ca plec e jale), face bravo, isi canta pentru nani, se da jos din pat cu picioarele inainte taras si tipaaaaa, foarte mult
Crina a avut acum o luna 9200gr...acu bate 10 mai mult ca sigur
Uofff si socrii astia ce ti-e cu ei
Bafta la dieta

Frumoase foc pozele de la intalneala, ce superbi sunt boboceii, de unde a-ti luat tricicleta? am burtica lui Monica tare frumoase este

Babymom

Ada felicitari pentru prima masa diverisificat, tot asa s-o tineti

Babytza am trecut prin multe cat timp am lipsit si inca ....imi fac curaj si intru, poate asa mai scap de anumite chestii, am mami si David & Valentina, moama ce bine arati, multumim ca esti cu gandul la noi

CD si speram sa fie bine

Dyanira eu i-am dat ananas dar nu prea ia placut, la fel si pepenele galben

Aly am grasunul Sebi si mami

Eu i-am dat piticei fasole verde car asa si asa a mancat, mazare ma gandeam sa ii dau, in schimb e fan spanac, carnita de vita si altele

Fata mea nu are somn de la 6 si mie imi este

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Hot pictures here
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Neatza!
Dau eu muulta!
La noi ploua, nimic nou!
Am vazut si eu poze de la intalneala...sunteti superbe mamici si burtici, iar boboceii nu mai zic!
Nerantula la noi cand au ieisit dintii de jos a mancat normal, acum cu astia de sus e diferit..nu mananca si e tare mofturos! Pestisorul e al lui Preety eu is baby sitter, dar, nu fac treaba prea buna ca e aproape de spital!! Sorry, Preety !
O zi insorita va doresc!

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Babytza eu ziceam, cand te-am vazut in poze, ca te-ai facut satena! Oricum, tot frumoasa esti!!
Angelynna la noi tot la 6 s-a dat trezirea!!!Lucas acum asculta fascinat Cleopatra Stratan!!
Nerantula

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Bitza , chiar vroiam sa ii caut si eu Cleopatra Stratan

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Hot pictures here
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

neata bitza! si la noi e frigulet, dar nu mai ploua, a plouat aseara de a rupt
am luat si eu cleopatra stratan de la jurnalul national. nici n-am desfacut punga, dar o sa-i pun si eu azi lui razvi:)

angelynna, grasuna nora mea:)

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

neata.....ce vreme...si ce noapte/...
eu ieri n-am mai ajuns la intalneala...c-am stat 3 ore la Allianz Tiriacpt asigurare...de parca le ceream pomana..ce nervi mi-am facut.
aseara am fost in carrefour baneasa...si stiam eu ca cineva are un magazin de carti acolo...am tot cautat...si n-am gasit nimic...
cine era mamica cu prcina?ca nu mai stiu
in rest...cat mai e o chirie la o garsoniera...? ca tre sa ne mutam
casa-dulce casa, familie-dulce familie, neam- dulce neam....

Mergi la inceput