Gravidute si mamici de Constanta (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Mav, isidora, dandusa ... puneti retete si ptr. noi. Si Gabi e pasionat de biscuiti si alte rontaitoare. Suna interesant ce spuneti voi. Eu la un moment dat gasisem in Navodari la Plus niste biscuitei cu seminte.. dar n-am mai ajuns.

AndreB imi pare tare rau ca nnu ne-ai gasit. Data viitoare cind vi da un bip... daca sintem in zona revenim rapid acasa. Am cam umblat insa in ultima vreme ...

Menuet nu ti-am raspuns la tel. ca iar am cam umblat astazi. Nu am ajuns la Metro si nici nu ma voi duce acolo daca ai nevoie de factura caci n-am legitimatie de la Primaria Navodari

Miine plec cu buni si Gabi la tara, insa cind ma intorc vorbim.

Saptamina viitoare vrem sa plecam citeva zile la munte. Vre-o recomandare? Nu f departe.

AM o problema noua in ultima vreme... am insomnii. De la pat schimbat, dormit fara sot, de la vreme... nu mai stiu... dar uneori se face 3-4 si eu nu adorm. In afara de ceai de tei... vre-o solutie?

Seara frumoasa.

Ina si Gabitzu - minunea noastra mica 11 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Dandusa, Adina, va imbratisez tare, tare, tare!



Mami Fericita Non-Stop

perlute




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Ina,Lepsa -Pensiunea Tisaru.

Menuet,spune tot ce trebuie sa stim despre factura+bon ...Iti trebuie lunar? Doar consumabile pt. copii trebuie sa contina? Altceva? Toate pe un singur bon?Ca sa stim dinainte ,poate ajutam.


Mav,si eu pe tine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Am verificat acum casuta comuna de mail...ca a intrebat Dandusa i am vrut a verific parola, sa nu fie gresita....si casuta era inactiva. Am reactivat-o dar....acum e goala Daca aveti nevoie de informatii spuneti aici si cautam pein calculator. sigur am salvat din ele.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)
Poze Maria Sofia

TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM
**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

cartea o am salvata in calculatorul mare si stricat de cateva zilecand repara buba,trimit la toata lumea,fara probleme.aaa,este in engleza,am uitat sa spun...dar explicata f simplu
acum scriu la laptop,abia vad tastele si ecranul asta cat juma din calc,daaar bine ca si-a adus aminte sotul ca mai ieczista o salvare pt forum...,ca am mai stat o data cu calc mare virusat si laptopul in nasul nostru

Isidora,
fix asa m-am gandit si eu...,ideea cu firma care livreaza flori acasa, despre care stiu tot de la tine,plus o scrisoare.ar fi singura posibilitte de comunicare.asa stiu sigur ca ma 'asculta' si pe mine,ambele la pachet de ziua ei,pe 16 Iunie.



..................................................
diamantu' si safira'
poarta-ma mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

dandusa, inca sunt pe mess... daca poti sa intri...
te rog frumos, vreau si eu cartea!
de fapt, poti sa mi-o trimiti direct pe e-mail... cand ai timp.
...si retea de briose... si reteta de biscuiti din care am mancat o data la mada, cand eram gravide si reteta de salam de biscuiti... stiu... vreau cam multe...
...cand poti... astept si pozele acelea...
multumesc!



Mami Fericita Non-Stop

perlute




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui mav

Dandusa, Adina, va imbratisez tare, tare, tare!



Mami Fericita Non-Stop

perlute










..................................................
diamantu' si safira'
poarta-ma mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Hi ,hi ,maicamea e pe 18 iunie

Creem,da,n-ar fi rau.Sotul meu abia astepta sa manance mai naturist.El nu e carnivor de fel si ar manca cu placere numa cereale ,fructe ,seminte si legume.Numai ca trebuie lucrat la cerebel -cum ca asta e o hrana buna ,sanatoasa si suficienta.
La cerebelul meu ma refer;ca eu sunt mai mancacioasa.
Eu daca nu mananc cand mi-e foame mi se rupe filmul si fac urat.Sotul meu ar manca doar maine...In concluzie oridinea la masa e ,de cele mai multe ori asta:eu prima ,copii -ca ei seamana cu sotul si nu urla de foame,si sotul.
Da' parca vine tare din spate Ioan ,care incepe sa manance cam in acelasi timp cu mine;cand iau si eu o lingura incepe sa tipe ca de ce nu-i dau lui ...s-il intrerup ...Deci ,cred ca mi-am gasit nasul ....Macar la el se vede unde se duce mancarea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Ina, undeva nu foarte departe e si Cheia de Prahova.
Mai dar ce bine de voi....va plimbati non stop!
Ma bucur ca-i prieste lui Gabitzu!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)
Poze Maria Sofia

TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM
**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


astazi am facut la mama curatenie in lucrurile tatalui meu ... nu va puteti imagina cum m-am intors acasa... ravasita e putin spus. Citesc postarea despre mame si vad acum postul Dandusei legat de flori ...
Acum realizez ca tatalui meu nu i-am spus te iubesc cred ca niciodata. Mamei nu retin ... dar nu cred.
Nu stiu cind am devenit introvertita, cind m-am inchis in mine, cind m-am trasformat in persoana cerebrala, calculata si retinuta de acum.
De multa vreme admir la voi puterea de a spune vorbe de compasiune, de a ierta, de a incuraja si a dojeni. Poate de aceea de multe ori doar citesc si nu raspund. Nu gasesc asa multe cuvinte frumoase. In mina mea ele au at sens... sint m ai dure, directe. Ma tem sa nu ranesc, sa nu mi se interpreteze si mai ales sa nu fie interpretate gresit.
Nu am stat bine la compunere niciodata. Magia vorbelor la mine s-a pierdut pe drumul scolii... cind repetam mate sau fizica poate... Sau inginera din mine s-a incununat de atita pragmatism ca a uitat sensibilitatea pe undeva ascunsa.
Stiu ca-mi sinteti dragi, ca va citesc mai tot timpul... chiar si cind ramin in urma si trebuie sa iau din urma intreg capitolul.

Va pup pe toate - un pupic in plus celor care au ajuns sa ma cunoasca si ma iarta cu un telefon.

Ina si Gabitzu - minunea noastra mica 11 aprilie 2008

Mergi la inceput