Burtici fericite de septembrie-octombrie (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Multumesc din suflet pentru urari, suntei tare dragute.

Va doresc sarcini uaoare in continuare, si sa vina vremeea sa ne bucuram de bebeii nostri.

Va pup.

.....................................................
mamica de Dariusica (19 sept 2007)
Dpn 01.09.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Iulia eu m-am uitat la poze cu tine (precum tatele de la tara) si nu te mai gandi ca n-ai sani ca eu am vazut ca ai. Finuti si frumusei deci o sa aiba bebe unde papa.

Maria
Alex (5 mai 2004) si BB nou 18+
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Neatza si de la noi
RODICA
Multi ani fericiti MARY07
Fetel nici eu nu am habar ce e aia o contractie dar sper sa-mi dau seama daca or sa fie
Pe mine ma inteapa piele de pe burta,cred ca din cauza ca se intinde si cand imi da bebe cate un sut pe langa buric dar imi place sa-l simt asa des si daca nu misca merg pe premiza ca se odihneste la cat se zbenguie acolo
Am mai pus si poze cu burtica si binenteles si kg acumulate intre timp
Alex bafta la eco
Va si sa aveti o zi minunata

22+



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Noua dr ne-a zis de la primul consult sa nu ridic mai mult de 3 kg...asa ca de atunci, al meu sotz "cantareste" mai intai tot ce vreau sa ridic si eu, si daca dupa parerea lui depaseste 3 kg, nu ma mai lasa exagereaza si el un pic, dar adevarul e ca ne-a povestit si soacra mea cum a pierdut o sarcina destul de avansata dupa ce a ridicat niste colete destul de mari la munca (sau de la asta a banuit ea ca i s-a tras...), asa ca suflam si-n iaurt....

deci, mare grija cu greutatile, fetelor.......

26+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui claucia

Diferenta: nici una. Nu mai trage de plase pe la cumparaturi si nici nu te mai juca cu durerile ca la ciclu pt ca sunt exact la fel, plus burtica intarita. Deci, asadar si prin urmare, daca te doare ca la ciclu si ai burtica intarita stai mamica si te relaxeaza ca nu sunt bune. Plus ca plasele le cara barbatii sau carucioarele sau altii oricum, nu ai auzit de egalitatea intre sexe? Pai sa nu benmeficieze si ei de asa o placere?



Clau 24+ cu si Alessia Maria 13 iulie 2007


varsta bb2







Fetele multumesc pt raspunsuri

Claucia cand sunt cu sotul evident ca nu car nimic dar ieri dimineata nu stiu ce-am avut de nu m-am putut abtine sa-mi umplu cosul..dintr-o data parca imi trebuiau de toate.Pana la masina le-am dus cu caruciorul dar de acasa din parcare si pana sus in loc sa le car pe rand de cateva ori,le-am luat pe toate odata ca haplea,ziceti si voi daca-s normala

Promit insa ca o sa am grija de acum incolo

Kawaichan,cu la purtator 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

la multi ani mary07 si de la noi


25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Pai daca il conving pe sot sa vina si el si sa se plimbe prin apropiere, ca eu singura nu vin nici in ruptul capului cu piticul atomik ca ar insemna sa alerg printre mese. Oricum la prima impresie pare cel mai cuminte copil din lume, chiar putintel timid . Dar sa stiti ca de o saptamana parca s-a cumintit. De 3 zile nici nu simt ca am copil in casa. Ptiu sa nu-l deochi .




Citat:
citat din mesajul lui anamaria1979

Roxxy80 ar fii buna alta intalnire. Eu una ma inscriu ca mi-a placut mult. Poate vine si piciul tau atomic de data aceasta.
Kawaichan eu nu stiu sa definesc contractiile, dar eu numai duc aproape nimic de cand am ramas gravida. Ar trebui sa te protejezi singurica mai mult. Poti sa iei Nospa cand te apuca durerile.


Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 24+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Madalina84 si pe mine ma inteapa pielea de pe burta uneori, cred ca din cauza ca se intinde.
Nu v-am mai zis ca de la 20spat fix sanul drept mi-e brazdat efectiv de vergeturi(?)..m-am socat cand am vazut pt ca nici nu a crescut cine stie ce iar pe stangul n-am aproape nimic vizibil.Asta e,noi sa fim sanatosi.
Ma bag si eu pe webshots sa mai pun ceva poze cu lucrusoarele lui bebe.

Kawaichan,cu la purtator 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Multumim de capitol si sa avem numai vesti bune!



----------------------------------------------
22+ se pare ca fluturasul va fi Alessia ...
Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna dimineata cu soare !
Casa de piatra 100 de ani Mary
La multi ani Rodica

Madalina mie mi-a placut de tine dar si mai mult lampa care are culorile mele preferate

Kawaikan frumoase lucrusoare. Iar mi-am amintit ca eu sunt zero la cumparaturi, nu am luat nimic



Cea mai fericita 25 + cu

Mergi la inceput