Puiuti de Randunici 2008!! (268)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Aaaaaa, am renuntat la Corfu si nu neaparat de drum cat de oferta pe care mi-au trimis-o pe mail. Ma costa per total de 3 ori mai mult decat ce gasisem eu pe net, mai bine de 2000 de euro pentru o saptamana. Si nu all inclusive, doar micul dejun inclus!. Asa ca o sa caut ceva aproape pe la bulgari si sper sa fie bine pentru toata lumea. Asta e, poate la anul ma incumet mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Ramo, eu am incercat suculete de la Nestle dar nu i-au placut, in schimb e innebunit dupa budincutele cu vanilie si cu biscuiti de la Little Bee.

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Puppa spune:

Am si eu o problema. De fiecare data cand o pun pe Amalia la masa nu vrea sa manance decat rosii... Daca nu ii dau arunca toata mancarea pe jos. I-am pus pe farfuriuta cascaal, branzica, masline, paine cu unt, cu Almette, cu butter ghee....Pana acum le manca fara probleme, acum nu mai vrea decat rosii. Nici supica nu prea vrea, in schimb ar manca tot felul de fructe si legume crude. Ieri a aparut cu un mar si nu am scpat de ea pana nu am lasat-o sa il manance pe tot. E doar o etapa? Aseara d-abia am pacalit-o sa manance un pic de supa, da asta dupa ce a aruncat pe jos tot ce a gasit pe masa.Mi le cerea si le arunca.Nu cred ca asta este solutia, dar pana una alta nu am ce face. Voi cum procedati?


http://picasaweb.google.com/cristina.catana
http://puppa.wordpress.com/

Teledon pt Mihaita
0 900 900 320 - pt 10 euro
0 900 900 325 - pt 5 euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

neata...
Am dus la cresa copchilu cu muci, off, sper sa nu o ia tocmai acum raceala mai rau. Si m-am intors si m-a apucat sa organizez lucrurile ei si sa fac o lista extensiva (pt randunoi, soacra, cumnata, Tanta, care s-o nimeri sa trebuiasca sa stea cu ea cat voi fi eu prin spital cu tata) cu tot, tot-mancare, hainute, medicamente, orice ar fi nevoie de stiut. Al meu radea ca parca plec la oaste, dar nu are dreptate, nu se stie ce va fi...la ingrijirea tatei nu prea are cine ma inlocui si nu stiu cand si cat voi fi plecata; pe Tanta si cumnata-mea m-as baza ca se descurca, dar pe al meu sau pe soacra-mea, fara instructiuni clare, NU. Daca ati sti ce e in sufletul meu...dar mai bine ca nu stiti.
Sa va intreb si pe voi: cresa Iuliei fiind privata, credeti ca ar trebui din cand in cand sa le mai duc cate o atentie (nu bani, o tratatie, nu stiu...) supraveghetoarelor de acolo?
Clau, daca n-a fost sa fie Corfu, asta e, poate la anul veti gusta mai mult vacanta-aoleu, mama, pai pe noi in Zakynthos mergand cu avionul si cu taxele de aeroport, 2 adulti, 2 copii mari si un infant (adica 2 camere duble la hotel)ne costa 2000 de euro toata afacerea; aceeasi suma mergand cu masina proprie mi se pare intr-adevar enorm, nu prea merita. Lasa ca sunt destule locuri faine si mai aproape, am zis, eu de parerea asta eram, dar...ma rog, deie Domnul sa ajungem cu bine la momentul vacantei.
Ramo, eu am lasat-o mai moale cu sucurile acum, prin iarna-primavara insa i-am dat Iuliei f mult-portocale, mandarine, minole, mar. Dar numai facut in casa la storcatorul propriu (care e o minune). De baut bea f bine, spre deosebire de ceai, orice fel de ceai, pe care de cand e ea pe lume sa nu-l vada. O sa-i mai fac dar, mai cu seama acum ca au aparut fructele proaspete pe piata, chiar ca nu i-as cumpara sucuri de-a gata, nu are nici un sens. Ti-am vazut blondutul suparat-asa e el suparat? parfum, nene...sa o vezi pe a mea cand zbiara


HAI TUCHI CU EXAMENUL LUAT!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Puppa

Am si eu o problema. De fiecare data cand o pun pe Amalia la masa nu vrea sa manance decat rosii... Daca nu ii dau arunca toata mancarea pe jos. I-am pus pe farfuriuta cascaal, branzica, masline, paine cu unt, cu Almette, cu butter ghee....Pana acum le manca fara probleme, acum nu mai vrea decat rosii. Nici supica nu prea vrea, in schimb ar manca tot felul de fructe si legume crude. Ieri a aparut cu un mar si nu am scpat de ea pana nu am lasat-o sa il manance pe tot. E doar o etapa? Aseara d-abia am pacalit-o sa manance un pic de supa, da asta dupa ce a aruncat pe jos tot ce a gasit pe masa.Mi le cerea si le arunca.Nu cred ca asta este solutia, dar pana una alta nu am ce face. Voi cum procedati?


Pai mai pacaleste-o si tu, printre legume si fructe mai strecoara-i si altceva. In rest, eu o inteleg pe Amalia-asa sunt si eu vara. Uite, ieri toata ziua n-am mancat decat rosii cu branza si fructe, pe cuvant daca mi-a trebuit altceva...
Cred ca e o etapa, oricum...
Cat despre faza cu lucrurile aruncate de pe masa in mod repetat, TOTI sau majoritatea acum fac asa. Nu prea suntem scutite...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Si ca tot mi-am amintit, sa-i raspund lui Gecko: DA, eu ii dau Iuliei cascaval, primeste si la cresa. Variante mai putin sarate; gen (la noi de ex) mozzarella de la Milli. De fapt intai il gust eu si daca nu e potroaca ii dau, cu paine si unt. Ii place mult.

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

buna dimi ...poate va mirati ce-i cu mine la ora asta pe craca de vina-i vremea si andru care s-a trezit la ora 8,l-am pacalit sa manance o banana cu branza si 2 biscuiti...yyyuuuupiiii....i-am dat hartie igienica sa o rupa si si-a facut de lucru si alte lucrusoare care sa le arunce pe jos...

merci pt raspunsurile in legatura cu sucul....eu i-am facut si in casa dar acum de ceva timp am luat cumparate nestle si acum little bee...nu bea pe fiecare zi dar am incerca sa-i mai dau...in rest suntem ok sa zic asa mai stranutam ,febra nu a facut....

mmm naty tipa uneori mult mai tare ala e un tipat de rasfatz...


hai tuchita

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimRam spune:

brrrrrrr..hop si eu.

Bubu- Distractie faina si multa sanatate puiutilor!

Naty- Multa sanatate si voua, putere sa treci peste acest hop. O SA FIE BINE!!!!

Tuchi- BAFTA!!!

Salut toate randunicile si multa sanatate puiutilor bolnavi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

baftaaaa, Tuchiiiiii!
bubu cand plecati?

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Neata,neata!
Cu intarziere, dar pentru copii nu-i tarziu niciodata, La multi ani tuturor pentru ziua de ieri, sa fie veseli si sanatosi toata viata!
Pentru Tuchi, cu pumnii stransi si din toata inima, BAFTA
Pentru Sabin care "a spart gheata" BRAVO si nota 10...Raluca
Pentru Ariel care m-a imbolnavit de invidie cu vorbaretul ei
Am vazut Mufarin NInja si Mufarush-taranush , am dat s-o vad pe Andra dar nu pot sa ma uit la ea asa tunsa si Andru e acasa, va rog??? Alo?
Am citit despre drumul in Grecia si m-am apucat sa caut bilete de avion M-am gandit ca pot ei sa mearga cu masina si sa ne ia si pe noi (eu si Vladut) de la Salonic No? Ca-i doar o ora jumate de zbor, caut bilete ieftine la oferta Si-asa aveam eu sufletul indoit, atatea ore in masina, in Bulgaria nu putem opri (daca face asta kk in Bulgaria, murim toti asfixiati in masina pana la greci ) asa ca.....
Noi bananaim prin parcuri, pe mine ma dor picioarele de mor ...ieri a urcat si baiatul meu rampa aia pe care urca Mufa , credeti ca a uitat??? dar inca nu coboara ...adica el coboara, in mare viteza, si rade de se prapadeste....dar eu il tin de tricou ca altfel praf se face De ziua copilului i-am luat un cos de baschet si l-am lipit pe usa , am dat lovitura ...daca n-a bagat la cosuri nonstop ca se enerva ca mingea cadea pe partea ailalta
Imi pare rau rau sa aud ca Amira a avut necazuri asa mari, sper ca e bine si azi revine acasa
Si sunt cel putin socata sa aud ce meniuri copioase au copiii vostri, eu n-am indraznit inca...nu stiu cand si ce masa as putea inlocui, mi-e sa nu-si strice foamea, sa nu-l apuce nervii, mai bine stau asa la meniul de baza...fara cascaval, masline, rosii, samd ...saracul copil
Aaaa Ramo nici nu stii ce bine te inteleg, vai de tine cu mofturiciul...eu nici pana in ziua de azi nu stiu ce-a fost...de la masele? de la lapte? de la mofturi? Cert e ca am schimbat laptele, i-am scos laptele de la pranz, i-am scos cerealele din lapte, i-am dat si lui in mana un borcan gol de hipp si o lingurita d-aia de silicon sa-si faca de lucru, si uite asa...cum necum...am scos-o la capat Dar a durat vreo luna cel putin
Va pup, revin!


Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput