Pepenasi de iulie-august 2008-IN SARBATOARE! (122)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

salut


cu inatarziere urez si eu Dana si Fiquelle

Narci ma bucur ca sunteti ok;am vazut si eu aseara la stiri

Mona

Katalyna eu ma inteleg foarte bine cu soacra-mea;de fapt ea nu se prea baga

am avut niste probleme in familie;acum este mai bine,as vrea sa plec saptamana la cumnata-mea la Valeni dar nu prea stiu cand

Dariutza daca este treaza nu vrea sa se joace,vrea sa mearga numai in picioare si caram jucariile dintr-o camera in alta,nu mai vrea sa pape mancare bebeluseasca,vrea mancare de-a noastra;ARE CEVA DACA II DAU?

_

buburuza mea


de Daria Ecaterina 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

FLO multumim pentru voturi
Cu mancarea noastra de dat la bebei eu zic ca daca nu are sare si alte condimente asemenea,este din legume proaspete,poti sa ii dai , euii dau supe sau coirbe de le noi dar nu mai pun sare knor sau alte chestii di astea.

http://b1.lilypie.com/uLlkp2.png

VA ROG UN VOT SI PENTRU NOI
http://www.kinderstudio.ro/concurs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Salutare.
Dara am votat-o si eu pe Denisa!

Am uitat sa va spun ca de saptamana trecuta Ioana a inceput sa faca cativa pasi singura! Eu tocmai o filmam cum mergea pe langa pat si la un moment dat s-a desprins si a facut 3 pasi, a ramas in echilibru si apoi a cazut in fund! Eu nu stism cum sa fac sa o prinda in caz ca ar fi cazut aiurea, ca era chiar langa mobila, dar sa si filmez in acelasi timp ca sa ramana momentul imortalizat! Dra am reusit pana la urma...
Totodata am inceput sa folosim olita mai des, o asez in general dupa masa, ca ea de obicei asa face, iar pt pipi dupa ce se trezeste. Nu merge de fiecare data dar incet incet ne obisnuim noi.

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Citat:
citat din mesajul lui AnnaBaby

Salutare.
Dara am votat-o si eu pe Denisa!

Am uitat sa va spun ca de saptamana trecuta Ioana a inceput sa faca cativa pasi singura! Eu tocmai o filmam cum mergea pe langa pat si la un moment dat s-a desprins si a facut 3 pasi, a ramas in echilibru si apoi a cazut in fund! Eu nu stism cum sa fac sa o prinda in caz ca ar fi cazut aiurea, ca era chiar langa mobila, dar sa si filmez in acelasi timp ca sa ramana momentul imortalizat! Dra am reusit pana la urma...
Totodata am inceput sa folosim olita mai des, o asez in general dupa masa, ca ea de obicei asa face, iar pt pipi dupa ce se trezeste. Nu merge de fiecare data dar incet incet ne obisnuim noi.

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii



Multumim pentru voturi ANNA si denisa face la olita ,cand nimeresc,dar sta cuminte cand opun daca ii dau o jucarie.

http://b1.lilypie.com/uLlkp2.png

VA ROG UN VOT SI PENTRU NOI
http://www.kinderstudio.ro/concurs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Buna dimineata mamici si pepenasi!

Fetele, va multumesc pentru sustinere, toata lumea imi zice ca nu e grasa, ca e si inalta si ca e bine proportionata. Ea nu are cututze, nu e pufoasa, e vanjoasa. Si greaaaa... Si nici nu e pofticioasa, nu manaca mult, dimineata abia linge 150 ml lapte, la 10 un castronel de bebe cu fructe (mai mult fara branza decat cu), la 2 iarasi bobineaza 3/4 de castronel de bebe cu legume si carnitza, gustarea la 5 (un iaurt mic sau 3 biscuiti, o zi da, o zi ba, depinde) si seara max 200 ml lapte. Nu stiu nene cum reuseste sa ia inca 500-600 gr luna

Kamelia daca voi mancati ceva mai "bebelusesc" io zic ca poti sa-i dai. Dar daca aveti tochitura de purcel... Eventual pui la mancarea voastra mai putina sare, renunti la vegete (daca folosesti) si atunci e deja safe sa-i dai.

Flo rad io rad, dar am pus un pic de bot pe tema cazaturii din pat pentru ca era f usor de prevenit... Ca sa nu mai zic ca ieri pe zi mamaia Coca (bona) si-a luat liber ca sa alerge cu niste acte si Garga a stat cu mama. Am gasit-o cu gogoasa pocnind de pipi si o explicatie naucitoare: facuse la un moment dat si un kaki mic si tare, asa ca maica-mea i-a aruncat doar kk si nu a schimbat si scutecul, ca era curatel . Am reclamat-o pe buni lu' mamaie de la prima ora de dimineata

MadaIrl sar'na pt pontu cu luat manutele ei ca sa invete sa bata din palme Cine crezi ca se amuza ieri in parc pocnind din labute?

Acuma sa nu credeti ca io ii organizez "sesiuni de invatare", eventual si o programa, vreun curiculum ceva... . Doar ca in pauzele dintre alergatul bezmetic dupa mingiute, cat isi odihneste gioalele, incerc sa petrecem quality time, si daca e si cu folos, de ce nu?

Si acuma, cu riscul sa radeti de mine, ma intreb si va intreb cum le povestim despre Dumnezeu? Fetele care aveti bebei mai mari, cum ati inceput? Facand ceva, povestind, citind? Ca io sunt mai degraba "evolutionista" decat "creationista" si nu vreau sa mint copilul, vreau si sa fiu autentica fata de credintele mele, ete, vreau io multe...

Dar, bottom line, vreau sa merg pe firul Dumnezeu este in toate si nu Dumnezeu a creat totul. Gresesc? Fetele cu cupii mai mari, cum ati procedat?

Mie mi-au placut tare mult povestile scrise de Narci la "Sufletul Credintei", as schimba un pic tonul ca mi se pare prea ca in revistele martorilor lu' Iehova, dar invataturile sunt foarte frumoase si bine expuse. Se gasesc de cumparat carticele "basic" pe subiectul asta? Io vreau sa ma pregatesc din timp. Mai ales ca i-am promis lu' DD ca daca-mi da un bb o sa-l cresc in spiritul iubirii de El. Mi l-a dat, acum trebuie sa ma tin de cuvant...

Monica si gargaritza Nancy

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Anka acumulatorii (4) au 2500 mAh, iar pe spatele incarcatorului scrie:

Input AC 100-240V~50/60Hz6W
Output DC 2.8-360 mA*2 (AA)
DC 2.8-120 mA*2 (AAA) (per chanel)

Io' nu's ce inseamna am scris ce am gasit

Fetele scuze de off topic


_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Boti
Alex stie de Doamne Doamne de la biserica, il mai ducea soacra la impartasit.
Cand vede iconitza stie ca acolo e Doamne Doamne, chiar ii plac.
Mai tarziu ii voi explica ca DD a facut totul pe pamant si el ne calauzeste pasii, ca tre' sa fim buni...etc deocamdata nu pune intrebari cine a facut pomul, apa, bla bla dar, a inceput ....e de datoria noastra sa-i invatam.


_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

fetele cu parola de pe picasa, io am setata pagina sa retina userul si parola, si desi n'am schimbat parola (am primit'o, sarumana) a intrat pe pagina cu poze. Io's atehnic. Da e ok? s'a schimbat parola au ba, ca io n'am facut nici o modificare nimica nimicutza.

Botiiiiiiiii primisi ceva de la mine au ba? ca daca nu trebuie sa sun la fancurier.

mami de Sofi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

boti, noi am inceput discutiile despre Dumnezeu odata cu sarbatorile de iarna si nasterea lui Isus, apoi cand a inceput Stefan sa intrebe ce este o biserica, ce este o cruce, etc...vin ele intrebarile la un moment dat Sotul meu la invatat pe Stefan Ingerasul pe care il spune in fiecare seara, si ma rog...la un moment dat i-am auzit discutand despre iad si rai...insa dupa parerea mea mi sa parut cam devreme dar na...nu m-am bagat . Eu zic ca toate la timpul lor, undeva dupa 3 ani abia pot pricepe ei ce si cum, este bine insa ca sarbatorile de Craciun sa fie mai mult spirituale decat comerciale



proud mammy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu79 spune:

Doamne Narci bine ca sunteti bine! Nici nu vreau sa ma gandesc la ce simt cunoscutii si familiile celor din avion

Andreea- hehe si eu am patit faza cu cerutul buletinului ca sa-mi dea tigari. Atunci m-am cam enervat, acum ma distrez. Probabil cand voi avea vreo 50 de ani o sa povestesc cu mandrie fazahehe pe vremea mea...

Boti- si eu m-am gandit la asta- de cand, cum. Eu m-am gandit ca ii voi spune despre ingeri si ca are un inger pazitor (cred ca o va ajuta in perioada cand va avea cosmaruri) si despre Dumnezeu, bineinteles. Dar m-am gandit sa ii spun mai intai despre ingeri si sa brodez pe subiectul asta. Cand vor veni intrebarile despre ingeri, atunci ii voi spune despre Dumnezeu, dar mai mult despre dragostea Lui fata de noi. Si eu sunt pentru El este in toate si este dragoste mai degraba decat un concept abstract care sincera sa fiu nici mie nu imi e in totalitate clar si nu as putea sa raspund la intrebarile ei. Nu sunt insa lamurita cand ar trebui sa incep sa ii spun in schimb. Oricum, nu acum.

Pupicei tuturor si o zi frumoasa

Mergi la inceput