Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (135)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Muuh, sa stii ca am reusit sa-l pun pe Radu in spate in mei-tai.
Am procedat asa:
mi-am legat baretele de mijloc, am intors mei-tai-ul pe un sold, l-am pus pe radu calare pe material si l-am sucit pana la spate, apoi am legat baretele de sus.
a fost foooarte multumit cam 25min (am iesit sa duc gunoiul, apoi sa platesc intretinerea) apoi a inceput sa sara de fund in sus si sa tipe si a trebuit sa-l dau jos.

babymom, tu cum legi baretele de sus la mei-tai? Eu le-am legat peste copil, sub fund X si apoi in fata pe sub picioruse si mi s-a parut ca apasa pe picioare partea aia care venea peste. (se intelege ceva din ce am scris ??)


Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Bai, apropos de asta. Ajutati-ma si pe mine va rog eu mult. Vreau sa-mi iau un sling, dar nu stiu daca simplu sau cu inel. dati-mi si mie un sfat !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

buna seara,fetele cred, DAR CRED, nu sunt sigura ,ca ne va iesi un dintzisor se vede ceva alb in partea de jos dreapta, parca asa un pic sub piele, daca ar fi sa fie, cat timp trebuie sa mai astept sa sparga si sa iasa de tot????, cred ca gingia a spart-o acum mai trebuie sa sparga pielea

FETELE care va vaita-ti de copii agitati, ce n-as da si eu sa ma vait asa ca voi, dar chestia asta la mine tine de vre-o 2 luni....cred...daca nu mai mult (ma refer la trezit noaptea de 2-3 ori chiar si de 4 ori......ooooffff, capul sus, la voi cred ca este doar de moment....la mine cred ca mai tine...nu stiu cat

In schim azi sunt super happy ca nu a mai facut moale, a facut normal....oare sa fi fost de la dinte????

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Boo, daca ai timp sa te vezi cu Diana si sa te intelegi clar cu ea la masuri, eu as zice mai bine fix. Spun asta, stiindu-ma pe mine si nevazandu-ma instare sa mesteresc la legatura aia non-stop...

Anamona cred ca are si reglabil, sa ne scrie ea cum se descurca cu inelele

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza2008

Luminita ce mandri stau hunii in noile carucioare!

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL


hehe... multumesc! cand le-a adus tati acasa si le-am desfacut ca sa le vad, Edu a inceput sa planga si s-a linistit abia cand l-am pus in carut. dragoste la prima vedere, ce mai!

Luminita, mami de Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Hello mamici si burtici

Lumi vazut doi huni frumosi Le sta bine in verde Offf si voi bolnaviori cu rosu in gat Multa sanatate

Felicia

Bitza

Aly pupici grasunului cu fundul mare

Andy g bine ca ai scapat de examene Spor la invatat

Cuscra

Giuliana imi pare rau de ziua proasta.....pup baiatul

Paula multa sanatate si voua, vad ca majoritatea puilor sunt bolnaviori

Eu am o mare problema cu piciul, nu vrea sa ia medicamentul....e jale mare ca sa ii dau....In siringa e oribil , in lingurita il scuipa tot, in mancare daca il pun il simte imediat si vomita.....
Si nu a facut azi nici kk deloc, el facea de obicei de 2-3 ori pe zi.

Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Lumi multa sanatate hunilor! Ce-as putea sa-i dau? sau nu...

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danadumitru

si noi am admirat pozele de bebelusi frumosi cu caruciore noi ai lui luminita2008 pupam dulce

Dana si Riana Maria (05.10.2008)

http://community.webshots.com/user/dana78ddd


pupam si noi!
sanatate multa puiului!

Luminita, mami de Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Hello,

Si la noi mucii coincid cu un dintzoc NO3 deja iesit si NO4 care e pe vine!!!Oare asa tre sa fie ...fimea face deja baloane din muci , mai ales cand stranuta, ir in rest curg asa direct in gura daca nu sunt atenta sa ii sterg imediat!
Sunt nitzel depressed!
Dar e ziua copilului meu iubit si trebuie sa ma intaresc cumva!

SA NE TRAIASCA TOTI PUIUTZII!!!

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

nerantula: ba da, viziunea ta este identica cu a mea si daca s-ar intampla si la noi ar fi binevenit, premeditat nu ma simt capabila inca, iar scumpul meu sot m-a si incurajat:" crezi ca mai avem noi asa "bulan"(scuzati expresia) a doua oara? eu nuA fost o surpriza extrem de placuta pentru ambii comportamentul lui Falkone de pana acum
Sunt sigura ca se vor aranja toate cum trebuie pentru voi, sunt sigura ca vei face fata cu brio la cea mai mare provocare a vietii tale/voastre de pana acum pentru tine (asa cred, ca este cea mai mare), iar la rabdarea de care ai dat si dai dovada cu Gruia, al doilea bebe o sa fie floare la ureche
inca o data multe si multi galbejiti (siamezi)
paula-laura: stii cum o sa fie cu rochia asta? cel putin la fel ca aia de mireasa: am cautat-o de am behait vreo doua-noua luni, am dat o caruta de bani pe bani pe ea, apo la nunta m-au calcat pe trena de printesa toti unchii mei aghezmuiti, dornici sa ma joace invartita aia cu care ma amenintau de cand aveam vro 6 ani(unul ma lasa de obosita, altul ma lua de odihnita) si de a doua zi nu a mai parasit dulapul
In zilele mele de criza financiara de dupa nunta, nu ma gandeam de cat de inconstienta am fost de am aruncat poala de bani pe asa ceva
Si parca nu as vrea sa repet istoria, dar tentatia este mare

In seara asta am gatit ptr Vladut supa cu galuste si orez sarbesc, trebuie sa-mi iau camera video,ne-am cracanat de ras cum a putut el sa "guste" supa Ca un lupushor flamand, de-abia i-am smuls castronul de sub nas

Mergi la inceput