Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (135)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Mai ramane valabila intalnirea de maine din IOR? DAca da, la ce ora si unde??



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 24+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

'seara!

A fost ceva in atmosfera azi? Au dat astia bomba atomica? Au otravit fantanile, au ars pasunile? Invazie de musca tzetze?
Cine mi-a schimbat copilul cuminte?!?
Nu ne-am inteles deloc azi, dar DELOC! Maraiala, plansete, nu mai stiam ce sa-i fac, n-am mai patit asa ceva pana acum. M-am uitat in gura lui nu da semn niciun dinte ca vrea sa iasa, respira bine, muci n-are, face kk de 5 ori pe zi, mananca normal (mancarica obisnuita, nimic in plus sau in minus)...ce-o fi avut fetelor ca am slabit 5 kile (eheeee vorba vine, as vrea eu sa slabesc asa de pe o zi pe alta)

Cine mi-a schimbat copilul sa mi-l aduca inapoi! AICI SI ACUM!

Slava Domnului ca a adormit ca de obicei, la 20:30. Da' totusi, sunt si eu curioasa ce-o fi fost azi in aerul asta si asa irespirabil.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Buna1

declar si eu pierdut copil cuminte care obisnuia sa doarma toata noaptea De vreo saptamana a inceput sa se trezeasca noaptea pt tzitzi o data sau de doua oris si a culminat cu noaptea trecuta cand s-a trezit la 2, la 4 si la 6
Nu stiu ce are, nu cred ca e de foame neaparatm teoretic trebuie sa mai iasa un dinte sus....el o fid e vina, cat o mai dura...nu se stie
Si ca nu cumva sa facem opinie separata inca mai avem muci... Insa eu dupa o saptamana de ophtamesone + prospan si cateva zile de colargol am hotarat sa nu ii mai dau niciun fel de picaturi, doar sa il aspir. Culmea, azi l-am aspirat doar de 2 ori, cantitati mitittele

dar tare as vrea sa dorm toata noaptea...ca sa am si eu coerenta la munca

si ...LA MULTI ANI tuturor boboceilor, fratiori sau surioare de bobocei!

Felicia gandeste-te ce bine o sa te simti cand te va admira lumea intr-o rochie facuta a.i sa te scoata in evidenta si pe urma decide daca face sau nu banii
si pt ca a adormit piticu ma bag la nani Si sper sa treaca mucii bebeilor, ca deja sunt mai multi muciosi decat sanatosi

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

si o intrebare la mamici cu experienta si in special la guru(sa nu radeti de mine, am si eu paranoia mea )
exista vreo legatura intre cantitatea de lapte produsa si culoarea sfarcului? Ca mie mi se pare ca a cam scazut productia de lapte si in plus am observat ca sfarcul nu mai e asa inchis la culoare, e ca inainte de a ramane insarcinata... are vreun sens ce intreb??

multam de rasp

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_c20 spune:

Babymom,sau din mamicile cu experienta,spuneti-mi va rog...aveti idee de ce i-ar aparea cearcani puiului meu. De vreo sapt se vede asa tare...si mi se pare ca e mai tot timpul obosit! Acum imi doarme si cate ora-doua legat, pe cand inainte dormea doar 30-40 min maxim.Cineva mi a zis ca e posibil sa aiba viermi, dar el mananca bine, analize la sange am facut cu o luna in urma...sper sa fie doar din cauza dintilor...cat de curand vor iesi si cei doi canini de sus.

Mamica de puiutz Sebi (02.09.2008)

Minunea noastra

www.youtube.com/watch?v=OAyOGWxlcWI" target="_blank">Grasunelul rade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Moni, eu vin in IOR, undeva intre 10 si 11, cred, habar n-am, depinde cum se scoala piticul si cum reusim sa bifam activitatile din program. Dar (cred ca) am numarul de telefon pe mailul comun, la o adica ...
Luminita, am vazut 2 blonduti simpatici in noile carucioare .. nu le poti lega cumva sa le poti impinge simultan si sa fie si ei alaturati in plimbare? Am vazut 2 gemenei asa legati, chiar daca erau individuale carucioarele. Imi place mult cum se joaca ei impreuna pe izopren!
Giuli, lasa, mama, sa simti si tu putin ca ai copil, ca prea ma 'enervai' cu viata ta de studenta fara griji Glumesc, imi pare rau ca leusorul a fost suparacios, dar poate maine va reveni in dispozitia lui obisnuita ... o fi vreun puseu dinala cerebral?
Feli pai dati drumul la ... sa vina Falkone reloaded Eu traiesc niste sentimente atat de contradictorii acum ... ba sunt in al noulea cer, simt maternitatea in fiecare por, parca-s un pom de craciun cu copii atarnati in el, unul de tzitzi, unul de cordon (ma rog, inca n-am ajuns pana acolo, dar viziunea a venit inainte ), apoi mi-e teama de momentele cand nu-l voi mai putea lua in brate cand isi va intinde manutele lui iubite spre mine si ma va si striga, poate (deja a introdus o noua silaba in vocabular: ma , insa vine intr-un tril de ma-ba-mia-miam ), cand voi pleca la spital si ma voi intoarce cu o galusca noua si ... Doamne ajuta sa se randuiasca toate armonios!
Miercuri m-am programat la consult, trebuie sa-mi fac analizele ca-s in pom, o floricica, sper sa nu iasa nici un crocobaur pe acolo

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Fetele cu bebelusi cu mucisori, mie pediatra mi-a zis ca exista legatura intre muci si eruptia dintisorilor, la voi nu poate fi asta explicatia? Ca prea aud de multi mucosi pe aici si mi-e greu sa cred ca toti is raciti .. sper sa nu! La Gruia, cel putin, aparitia mucilor a coincis cu umflarea gingiilor, iar azi am vazut si putin alb pe gingiuta de jos, unde pana ieri era translucid ... iar mucii sunt gramada pe el, impreuna cu crizele de plans de rigoare


www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Nerantula, ce frumos ai scris. Ai exprimat exact temerile mele pe perioada sarcini cu Cipri, dar DD le-a asezat cum nici nu speram de bine.

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Nerantula eu l-am carat pe Alexei in brate pana duminica, marti dimineata am nascut. Cand nu il duceam in brate ma punea sa il duc in spate .Relax, o sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Nerantula, eu asa am concluzionat la Teo.
De cate ori ii iesea o pereche de dinti (i-au iesit cate doi odata mereu, iar caninii toti patru, in sensul ca erau umflate gingiile ca ciresele, de pocnit au pocnit pe rand, intr-o luna) imi facea o viroza nasoala.
Asa ca m-am gandit eu ca efortul organismului ca sa scoata dintosii aia e asa de mare incat ii scade imunitatea, si pac, prinde tot ce zboara...
Cum la Radu n-a fost asa.... am zis ca e o idee tampita.
Insa acum, uite, trei dinti de-odata si a prins si el raceala de la frati-sau...
Daca este guturai, si rosu in gat si alte simptome e viroza, si trebuie tratata ca atare... de ce a aparut... da, dintii pot fi o cauza, parerea mea, neavizata...

edit: si cum spune Muuh... si eu l-am carat pe Teo cum am putut pana am nascut. Cand simteam ca nu mai rezist, ma asezam cu el in brate si stateam la povesti. Baiat bun, m-a inteles

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput