Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (12)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Cum se curata limbuta cu glicerina boraxata? Am incercat dar nu sta nicicum cu limbuta si mi se pare cam traumatizant sa o fortez...

http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Georgiana310#

Mami de Briseis, 16 apr 09

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

poti sa incerci cu degetul tau pe care ai infasurat o compresa sterila si il inmoi in glicerina, sau daca ii dai suzeta poti pune o picatura pe suzeta, sau pe titi (sau biberon).

ada mami de Sophia-Maria (18.03.2009) si Ana-Gabriela (12.02.2005).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

mersi ADA, o sa incerc pe suzi sa vad daca merge...

Mami de Bris, 16 apr 09

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

am incurcat-o: s-a dat drumul la piscina aci la rezidenta ... de-acu ciuciu chef de calcat ( si s-a strins un maldar ),sau mai stiu io ce, o sa-mi stea mintea doar la balaceala si e buuuna apa! miammm!!!
si am luat vinete sa coc... cine m-o fi pus? pe caldura asta??!!

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Nu reusesc sa citesc din urma (am ramas la capitolul 9).
Asa ca m-am hotarat sa o iau de la sfarsit, si bine am facut:


pt toti bbi nascuti in zi de 2, pt toti copii (mari, mici si bb-lusi)pt ziua de ieri, si nu in ultimul rand sarbatoritelor de azi.



ada mami de Sophia-Maria (18.03.2009) si Ana-Gabriela (12.02.2005).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

FAC CAPITOL NOU ACUM


16+

Mariana

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Capitol Nou

16+

Mariana

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Bogdana, am trimis cartea pt Andrei.

m_monique multumesc, a ajuns coletul. Am si sunat la dr pt programare. Multumim!

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Multumim

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

S-a discutat dar nu mai tin minte
De unde ati luat voi nush ce aparat ieftin de absorbit umiditatea in exces? Mi s-a umflat (iar) parchetul in camera Pisilincai.... Noi nu prea stam acolo decit noaptea (20-21 pina la 6), dar...intr-o seara o sa ma trezesc ca nu mai pot sa intru la ea in camera, ca nu se mai deschide usa

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/ (poze noi)

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Si in Real gasesti la raionul de detergenti pt casa, spray mobila, spray de camera, cam asta e raionul. Am si poze exact cu tipul de aparat care au adus in Real.

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Citat:
citat din mesajul lui Raaluca

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami


10. Tipetele se pornesc instantaneu. Io's la un kilometru de casa. O baba (pardon, persoana in varsta, sex feminin) se uita la mine crucis si ma informeaza pe un ton destul de ridicat ca sunt nebuna. Cum tin copilu' in capul gol pe vremea asta (nota redactiei: 25 de grade, soare). 'Multumesc' de informatie si imi continui drumul.






Ha, ha, ha! Si n-ai intrebat-o ea de ce nu-si pune caciula?




poate se referea baba la palariuta de soare?




Baba era fix dusa cu pluta. Copchilu era sub umbreluta de soare. Era complet si perfect la umbra.

Mergi la inceput