Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (12)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:



Olishka

Anamariame


Mamica de Radu (01.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

si acum venim sa

Mai bine mai tarziu decat niciodata! Uram si noi LA MULTI ANI! pentru



David Gabriel

Isabella Elena

Radu

Anastasia

De asemenea, uram tot cu intarziere, La multi ani si ptr. minunatii nostrii copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Sunt cam capiata si mi se amesteca on cap lucrurile despre care s-a vb pana acum...

Mihaelacg vazut poze noi. Sunteti foarte frumoase! Chestia cu deochiul nu tine la mine. Noi care o sa facem botezul la toamna ar insemna sa nu mai iesim din casa?
De fapt, eu nu prea stiu care e credinta po****ra legata de botez si deochi.
In orice caz, inca de cand eram gravida eu mi-am propus sa nu ma las pe mana superstitiilor (am cumparat hainutze la bebe de la inceput, nu i-am legat niciodat ceva rosu de ea, de pat sau de carut... de altele nu-mi mai amintesc acum )Nu stiu daca e bine sau rau dar eu sunt mai linistita asa.

Aris, Alexandros e perfect! (Desigu, la fel de perfect ca si David de care tocmai ne-am

Monique, va dorim petrecere frumoasa la botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

noi o sa mergem la mare (eu de acolo sunt)defapt chiar weekendul asta merg(si am fost si acu 3 sapt)

intentionez sa stau in vara 1luna ca sa mai scap de zapuseala din bucuresti


Mami fericita!!!
Crestem mari!!!


Of, speram sa ajungem si noi.

1 lunaaaa??? Hai ca deja m-ai facut invidioasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Noi plecam la party e ziua unei gagicute de-a lui Clau.
Siminaaaaa, daca apari, te rog eu mumos, fa tu capitol nou, ca eu postai printre picaturi (spalat pe cap, calcat haine copii, imbracat, si acum plecam).
Pupici

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami


10. Tipetele se pornesc instantaneu. Io's la un kilometru de casa. O baba (pardon, persoana in varsta, sex feminin) se uita la mine crucis si ma informeaza pe un ton destul de ridicat ca sunt nebuna. Cum tin copilu' in capul gol pe vremea asta (nota redactiei: 25 de grade, soare). 'Multumesc' de informatie si imi continui drumul.




Ha, ha, ha! Si n-ai intrebat-o ea de ce nu-si pune caciula?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raaluca

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami


10. Tipetele se pornesc instantaneu. Io's la un kilometru de casa. O baba (pardon, persoana in varsta, sex feminin) se uita la mine crucis si ma informeaza pe un ton destul de ridicat ca sunt nebuna. Cum tin copilu' in capul gol pe vremea asta (nota redactiei: 25 de grade, soare). 'Multumesc' de informatie si imi continui drumul.






Ha, ha, ha! Si n-ai intrebat-o ea de ce nu-si pune caciula?




poate se referea baba la palariuta de soare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Bogdana, am trimis cartea pt Andrei.

m_monique multumesc, a ajuns coletul. Am si sunat la dr pt programare. Multumim!

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.


ma bucur ca a ajuns asa de repede. sa va fie de folos.
daca mai ai nevoie sa-mi spui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

S-a discutat dar nu mai tin minte
De unde ati luat voi nush ce aparat ieftin de absorbit umiditatea in exces? Mi s-a umflat (iar) parchetul in camera Pisilincai.... Noi nu prea stam acolo decit noaptea (20-21 pina la 6), dar...intr-o seara o sa ma trezesc ca nu mai pot sa intru la ea in camera, ca nu se mai deschide usa

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/ (poze noi)

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Chatonel, ma tem ca nu la asta se referea!

In fond, se obisnuieste inca infofolirea copiilor. Multi parinti inca mai pun caciula in adevaratul sens al cuvantului.
Palariutza e mai rar intalnita la bebelusi. Despre crema de protectie ce sa mai zic...
Cineva m-a intrebat "pai ce, o duci la plaja?"

Mergi la inceput