Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (12)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Hola "tufete"

Am avut probleme cu laptop-ul o saptamina si n-am mai intrat; intre timp, bebe Ian a facut vaccinurile de 2 luni fara efecte secundare, din fericire. Raportam bebe grasunel: 5, 930 kg si 60 cm. E tare cumintel, daca nu-l lasi singur; acum plinge dar revin.


PS. Am pus poze noi la semnatura

Gina mami de bebe titi Ian Alexandru

Poze

Bebe Ian

camera bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

noi o sa mergem la mare (eu de acolo sunt)defapt chiar weekendul asta merg(si am fost si acu 3 sapt)

intentionez sa stau in vara 1luna ca sa mai scap de zapuseala din bucuresti


Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

si noi vrem sa mergem cateva zile la mare si cateva zile la sadova, a fost frate`miu si e super.
avand in vedere ca pisi din burta a tot fost plimbata, cred ca o sa-i placa.

din 10 martie 2009, mami fericita de
pozici noutze
http://community.webshots.com/album/564158204pFLAbF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

fetele care ziceti ca bb nu doarme ziua voi ati incercat sa culcati bb langa voi in pat pe burtica supravegheat?
si noi ne chinuiam sa dormim ziua pana am descoperit asta si acu doarme si 4ore ziua

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

si, cum va povesteam, am baiat rasfatat!
Azi, zi fara mama (na ca iar imi aduc aminte! ). Dimineata dus Eric la gradi (de unde am plecat cu informatia ca la serbare este Albastrel fluturas! => na d'aci pacoste mami, sa te vad de unde scoti costum de .... albastrel!) Fetele prestati idei :)
Ajuns apoi cu Victor la servici. Toate bune si frumoase pana aici.
1. Prestat alaptat in forta de-i plezneau falcile.
2. Prestat ragait ca la normele metodologice de aplicare a legii bebelusilor, republicata in 02.04.2009 la maternitatea cantacuzino
3. Prestat schimbat bebe si uns cu toate alifiile. Cand zic schimbat bebe, ma refer strict la schimbat scutec murdar cu scutec curat, nu am dat copilu' meu pe altu' Doamne iarta-ma!
4. Purtat dialoguri monosilabice cu tzancu' din dotare vreo juma' de ora, pana cand gandureala lui simpatica s-a transformat in isterizare clasa'ntaia.
5. Inceput plimbat bebel prin sediu firma din dotare. Bebel macane neregulamentar. Aplicat sanctiune contraventionala: certat bebel. Lui bebel i se falfaia maxim sus. Aplicat sanctiune contraventionala lui mami de bebel: luat bebel in brate. Bebel tace ca prin minune. 10 secunde!
6. Pus bebel iar la san, poate ii e sete. Bebel detecteaza cu abilitate sanul. Si-l asuma cu gratie si incepe sa tocaie. Dupa un minut incepe sa suga si sa scuipe afara laptele. Detectez risipa si ma dau la bebel: mai bebel, se poate mama? Pe asa criza, tu nu vezi cat costa laptele?! Zau asa, se supara vaca! (adica io). Bebel imi transmite un zambet satisfacut cu mesaj subinteles: ma lasi...
7. Declar ca nu se mai poate. Iesim la plimbare, poate ii trece! Zis si facut. Parcurs drum pana in parc + retur, jumate pe partea carosabila (traiasca trotuarele lipsa din Bucuresti!), jumate pe partea necarosabila printre masini (traiasca soferii care parcheaza pe unde pot...). Mi-e sete! Mi-e sete RAU. De jur imprejur doar magazine de mobila!!! . Merg cu stoicism mai departe.
8. Merg de-o ora. Ma dor picioarele. Incep sa ma stranga pantofii. Bebel doar ce-a adormit. URA.
9. Trec 10 minute. Bebel se trezeste!!! Injur de una alta, ma intorc inapoi, prevestind tipete.
10. Tipetele se pornesc instantaneu. Io's la un kilometru de casa. O baba (pardon, persoana in varsta, sex feminin) se uita la mine crucis si ma informeaza pe un ton destul de ridicat ca sunt nebuna. Cum tin copilu' in capul gol pe vremea asta (nota redactiei: 25 de grade, soare). 'Multumesc' de informatie si imi continui drumul.
11. Ajung inapoi la birou. Copilu' e isterizat complet. In lift il iau in brate. Tace miraculos pana intru pe usa.
12. Apoi urla.
13. Mufez copil la ... lactobar (multam Chatonel pentru quote) si se reduce la tacere.
Ca un matematician ce sunt, imi dau seama ca am mai vazut faza asta, si ... pot sa reduc problema la cea precedenta, deci, reluam algoritmul de la pasul 1.
Salutari si pe curand!

PS. Nu ne putem supara pe copil. E al meu ce naiba!
PS2. daca totusi ne suparam, ne amintim ca nu ne putem supara: e ziua lui!
PS3. mama se intoarce totusi in Bucuresti maine!!!
URAAAAAA. Viata nu-i chiar asa de nasoala, after all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

inapreda, ian este un adevarat cavaler.
frumusel tare
nu de la mine, de la pisi a mea

din 10 martie 2009, mami fericita de
pozici noutze
http://community.webshots.com/album/564158204pFLAbF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Bogdana, am trimis cartea pt Andrei.

m_monique multumesc, a ajuns coletul. Am si sunat la dr pt programare. Multumim!

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami
Albastrel fluturas! => na d'aci pacoste mami, sa te vad de unde scoti costum de .... albastrel!) Fetele prestati idei :)



Exista aripioare de fluturas, Clau are albastre, daca te ajuta iti trimit. Iti arat poza.

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami
Cand zic schimbat bebe, ma refer strict la schimbat scutec murdar cu scutec curat, nu am dat copilu' meu pe altu' Doamne iarta-ma!

Nici nu ne gandeam noi ca ai da frumusetea aia de copil cu ochi fascinanti si buzeeeee

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami
Albastrel fluturas! => na d'aci pacoste mami, sa te vad de unde scoti costum de .... albastrel!) Fetele prestati idei :)



Exista aripioare de fluturas, Clau are albastre, daca te ajuta iti trimit. Iti arat poza.

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.


Multam dar... serbarea este saptamana asta! In plus, cum as putea sa ii iau copilului aripile?!
Te pup si multam again.
O sa fac pe mama care se pricepe la toate si-o sa-i confectionez cu manutele astea doua

Mergi la inceput