Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns menics spune:

galli, uite si descrierea mea: blonda, ochi verzi , ca orice varsator plina de neprevazut, la mine totul este altfel decat ar fi normal, surprind pe toata lumea cu deciziile pe care le iau - uneori ma surprind chiar si pe mine, ultima: imi doresc atat de mult sa devin mamica , incat voi apela daca va fi nevoie la inseminare artificiala cu donator.
ziua mea: 01 februarie (1974)



http://tt.lilypie.com/kP5vp3.png
Manu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Libra spune:

Buna dimineata si o saptamana minunata va urez tuturor!!!! De ex., ce-ar fi sa ramaneti grele?
Galli draga mea, scrie si la mine ca-s Bucovineanca nascuta pe 5.10.1973, satena cu ochi albastri.
Guzelnico, multumesc de intentie - rochia miresei nu e umflata, e mai degraba dreapta.
Mayan, spor la prajiturit si saptamana asta!

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Menics, 'tiramisu cu capsuni' sau 'tiramisu si capsuni', ca desert. Comic, dar si eu ma gandeam sa-i spun sotului ca am facut tiramisu de mere, daca nu-mi iesea tortul.
Testul negativ- sunt trista dar alaturi de tine. Poate luna viitoare va fi cea norocoasa.Nu te descuraja. Exista macar cate un bb si pt noi.
In privinta relatiei de cuplu, am impresia ca te stresezi prea tare. Fii un pic mai detasata. Si n-as vrea sa mi-o iei in nume de rau, dar am impresia ca doresti mereu sa fii in centrul atentiei. Ori, in aceasta perioada, el este implicat in diverse evenimente generatoare de stres: proaspata numire intr-o functie pe care trebuie sa demonstreze ca o merita si nunta fiului (probabil e unicul/ primul fiu care se insoara).
Exact cum ai spus si tu, 'mai e doar saptamana asta' (vei vedea ce repede zboara). Ai sapte, pardon, sase zile in care sa incerci urmatoarele:
- nu-l stresa cu telefoanele (lasa-l pe el sa te sune)- "Nu te-am sunat pt ca stiu ca esti f ocupat. Suna-ma tu cand ti se face dor de mine!"
- intalneste-te cu el doar daca el ti-o cere (nu-l pisa sa va vedeti, lasa-l sa i se faca dor)- "Daca vrei tu, iubitule, ne vedem, eu nu insist, inteleg ca treci printr-o perioada grea. Dar va trece si vom avea timp si pt noi, nu-ti face griji."
- in momentele in care sunteti impreuna, ZAMBESTE-I, lasa-l sa-ti povesteasca despre preocuparile lui, prefa-te interesata de ele, da-ti cu parerea, incurajeaza-l...

TIMPUL TAU NU VA INTARZIA SA APARA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui Libra
Guzelnico, multumesc de intentie - rochia miresei nu e umflata, e mai degraba dreapta.
_


Atunci poti merge pe un model usor evazat in partea de jos, dintr-un material vaporos. Din cate am inteles, silueta iti permite orice, asadar, ai putea incerca si un model tip sirena, eventual corset si fusta tip sirena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

nico, e crema de tiramisu, adica mascarpone cu galbenusuri,si albusuri spuma, piscoturi inmuiate in piure de capsuni, si capsuni deasupra- deci tiramisu de capsuni!

multumesc de sfaturi, da cred ca exagerez, ti-am zis de fapt ca voi sta de-o parte saptamana asta, imi astept cuminte randul...intre-timp, voi merge la sala si ma voi delecta cu diverse activitati :calcat, spalat, curatenie, iar la sfarsit de saptamana voi avea timp de plaja , de coafor, de vizite.

cu testul, asta este, mai incercam, si probabil fiind mai linistiti si rezultatele vor fi mai bune...




http://tt.lilypie.com/kP5vp3.png
Manu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

menics, idem la ce a zis nico mai sus .
ai sa vezi ce repede trece saptamana, si daca te mananca manuta sa il suni , mai bine ne scrii noua aici ce pitici iti mai trec prin capsor


fetele, inca n-am apucat sa citesc tot, e cumva vb de o miresica printre noi??? s-au nu am inteles eu bine .

va pup pe toate



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

miresica??? parca nasica

merci soricico,
stati linistite ca nu va dezamagesc, doar stiti ca ascult de sfaturile voastre

oricum acum ca am si mancat, sa-mi fie de bine, vad totul mai roz...

azi cine , ce mai gateste???
mayan, te asteptam de la scoala sa ne mai incanti cu ceva bun

libra, te-ai hotarat la rochita?

http://tt.lilypie.com/kP5vp3.png
Manu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui menics

nico, e crema de tiramisu, adica mascarpone cu galbenusuri,si albusuri spuma, piscoturi inmuiate in piure de capsuni, si capsuni deasupra- deci tiramisu de capsuni!

multumesc de sfaturi, da cred ca exagerez, ti-am zis de fapt ca voi sta de-o parte saptamana asta, imi astept cuminte randul...intre-timp, voi merge la sala si ma voi delecta cu diverse activitati :calcat, spalat, curatenie, iar la sfarsit de saptamana voi avea timp de plaja , de coafor, de vizite.

cu testul, asta este, mai incercam, si probabil fiind mai linistiti si rezultatele vor fi mai bune...




http://tt.lilypie.com/kP5vp3.png
Manu



Menics, yeee!
Super tare reteta de tiramisu de capsuni. Eu stiam doar cel cu sirop de cafea, coniac, cacao ... Voi incerca si eu reteta ta. Doar stii ca sunt maaare amatoare de capsuni!
Activitatile sunt bine alese, iau mult timp iar unele sunt relaxante si menite sa-ti aduca buna- dispozitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

da, e bun... de fapt el era un desert la cupa, dar eu nu aveam cupe acasa, asa ca l-am facut tortulet, a.. si peste capsuni am pus niste gelatina rosie, ca sa arate mai bine... eu am o probl ca crema asta ca este cam moale... poate ar trebui pusa niste gelatina sau intaritor de frisca...




http://tt.lilypie.com/kP5vp3.png
Manu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Soricico, stai sa-ti explic:
- Micomic a fost la nunta in weekend
- Azi are cununie civila sora Gallicianei
- Libra va fi nasica

P.S. Am o curiozitate:
In timpul placutei intalniri, ce nume ati folosit? Pe cele reale (Alina, Uca) sau pe cele de pe DC (Galliciana, Soricica)?

Mergi la inceput