Gravidute prin FIV (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

La multi ani piticilor azi de ziua lor.
missy merci mult. Si eu ii iubesc de numai pot.
elena la mine starea de discomfort a inceput cam pe la 29 saptamani. O sa ne fie dor de burtica oricum.
hepilica aici sunt. Multe saptamani inainte, adica pana la termen.
klu chiar ca sunt tare folositoare, ai sa vezi. Eu le mai folosesc si pentru colici, la incalzesc cu masina de calcat si le pun pe burtica.
buluna nu stiu cat este metrul, eu am cumparat gata facute.
daria multe saptamani inainte pana la termen.



Micky fericita mamica de 2 minuni Beatrice Anamaria + David Cristian



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

kineta hai la apel. Azi mergi la doctor? Daca te internezi sa ne dai vesti prin cineva, sa nu ne lasi asa.


Micky fericita mamica de 2 minuni Beatrice Anamaria + David Cristian



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Citat:
citat din mesajul lui Micky2007

Fetele cu gemeni mai puteti? Ca eu eram terminata in ultima luna. Vad ca voi nu va plangeti.



Eu incerc sa rezist. Am zile si zile. Azi noapte am visat ca am eliminat dopul. Era o gelatina albicioasa cu firisoare de sange prin ea. Apoi mi-am visat fetele mari pe la 16 ani. Una era bruneta cu parul lung lins si cu ochii nici albastri, nici caprui, iar cealalata era satena cu parul scurt si ochii tot de o culoare nedefinita.

De cateva zile am dureri de cm. Stiu ca nu sunt bune dar nu am ce sa fac. cand le simt ma pun in pat, cand tin mai mult de cateva secunde iau un no-spa. Vorbesc cu fetitele ca sa stea cat mai mult in burtica, sa fie sanatoase, sa creasca mari, ca eu voi rezista si daca stau pana la 40 sapt.

31+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raloucoutza spune:

buna fetelor!
am fost la dr din nou azi si se pare ca bb nu are de gand sa iasa . Si totusi mai am , (cat crdeti ? )....4 zile!!!!!

Mi-a zis ca joi sa fiu pregatita cu bagajul si sa mai fac o vizita la spital, daca nu se hotaraste sa vina mai devreme de aceasta zi. Oricum , dr nu vrea sa programeze nimic , zice sa se nasca atunci cand vrea ea, dar eu nu mai am rabdare.

Nici macar dopul nu s-a eliminat. Am o verisoara care zice ca nu l-a gasit nici macar dupa 4 ani de la nastere

In legatura cu scurgerile mai abundente , eu pot spune ca nu a fost zi in care sa nu pun tampon zilnic pt ca am avut nevoie in permanenta , dar dr nu a considerat asta un semnal de alarma.

Scutece de finet se gasesc , dar este mai rentabil sa luati material si sa faceti cateva bucati. Mie mi-a facut mama.

Mi-am achizitionat carucior + landou www.buggster.ro/?action=produse&id=8" target="_blank">http://www.buggster.ro/?action=produse&id=8 si ar mai trebui sa iau aparatoarea de picioare si husa de ploaie pt varianta sport dar cred ca la urmatorul targ din septembrie.... de, daca sotul nu a vrut sa le luam si pe astea...acum mai asteptam!!!

Vin si eu cu o intrebare. Ce anestezie credeti ca e mai buna la cezariana? generala suu rahi?

va pup pe toate si in curand vin cu vesti!!!!

39+3z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

moni si eu am avut dureri ca la CM. Nu iti face probleme. Foarte bine ca iei no-spa si stai cumintica.
ralu ce putin mai ai. Nastere usoara.
Mie mi-au recomandat rahi si a fost foarte bine. Cica substantele de la anestezia generala intra direct la copil si il poate afecta. Si pana scoate copilul dureaza ceva timp, cam o jumatate de ora.


Micky fericita mamica de 2 minuni Beatrice Anamaria + David Cristian



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Micky, deci sunt ok si durerile de cm la aceasta varsta a sarcinii.
Am venit de la eco: Colul lung si inchis.
In burtica mea sunt 3500 gr copii, adica fetita de jos are 1900 gr si cea de sus 1650 gr. Dr. a zis ca una e la maxim si cealalta la minim la aceasta varsta.
Si cam tot in aceeasi pozitie stau, deci ramane cezariana ca solutie. L-am intrebat de anestezie si mi-a zis rahi, si daca ceva nu e ok atunci generala. El va merge in concediu in perioada optima, dar mi-a dat tel altui dr care se va ocupa de mine. Cica in sapt 37-38 e optim sa se nasca gemenutii.

31+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Moni au luat super bine in greutate pentru 31 de saptamani. Pana la 37-38 saptamani le nasti cu peste 3kg. Bravo.
Eu aveam dureri usoare ca la CM cam odata la 2-3 zile, sunt normale.



Micky fericita mamica de 2 minuni Beatrice Anamaria + David Cristian



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

Moniland, superrr vesti, special am intrat sa vad daca ai scris...felicitari pentru bebelinele bine dezvoltate !!!
Sa dea DD sa fie cum iti doresti !!!


Klu 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Fetelor,ce ziceti de semnatura mea??? Muult a fost,putiin a ramas...

Nusy 36+ Ingrid Cristiana

Am intrat in luna a-9-a si A.M.R. 3 saptamani!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Moni, tare ma bucur ca sunteti bine. Fetitele tale sunt niste campioane. Felicitari! Cred ca Micky are dreptate, le vei naste peste 3 kg.

Si mie mi-a spus dr-ul meu ca cezariana se face mai devreme un picut...


te pup.

h.

24+
multumesc lui DD

Mergi la inceput