Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (306)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

cecilia, ce bine progreseaza Cristi la tara! E de necrezut ce usor s-a adaptat si integrat, auzi la el, merge la scoala!

Tu ce fel de cereale ii pui in laptele de seara?

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Eu sant suparici ca pitica a capatat o tuse...de marti mi-a facut febra zilnic, asta seara vad ca nu mai are(probabil efectul antib), siropul de tuse nu prea e eficace...inca nu vreau sa folosesc cortizon(aici il dau prea repede la copii, chiar si la febra mare)
Nu i-am dat pana vineri antib , deoarece doctorita banuia ca poate avea "a sasea boala"(febra mare 3 zile si bubite dupa)...am ramas traznita ca mi-a zis ca nu are rosu in gat si ia tusea de toata frumusetea...baiatul mi-a mai facut crize de tuse...

admirat pe fuga pozicile Mariei , Michael, Ebonee

Bikmaria mai da un semn




Ali , Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Bernix cred ca tot a mea e mai silfida...46-86-10 kg

Ali , Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Yaia, e foarte simplu sa gandesti si mai ales sa te exprimi ca tine cand traiesti intr-o tara civilizata. Din pacate, in Ro drepturile angajatului sunt mai mult pe hartie, iar dead-line-urile ar fi usor de respectat daca volumul de munca ar fi cam cat sa-ti permita sa nu le depasesti fara sa stai ore suplimentare. Din pacate insa nu prea cred ca intereseaza pe nimeni daca dupa 2 ani de CIC ai copilul bolnav.
Cel putin la asta ma astept io de la seful meu, care probabil imi va zice ca el nu semneaza nici o cerere de concediu de odihna pt perioada ce va fi lucrata in 2009, ca am stat destul acasa. Ce daca e dreptul meu si e perfect legal?! Si sefii mei sunt totusi cebibatari intelegatori...
Si daca iei atitudine, te lupti cu morile de vant, ca poate ai dreptate si ti se dau drepturile pe care le pretinzi, dar sicanele ce vor urma te determina de multe ori sa taci si sa inghiti, ca nu esti singurul in situatia asta, iar romanii nu sunt un popor solidar.
Aici lucrurile se schimba incet si din pacate pentru noi, multi din cei care ar fi luat atitudine, cum faci tu, au plecat sa traiasca pe meleaguri mai linistite.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxali

Bernix cred ca tot a mea e mai silfida...46-86-10 kg

Ali , Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze


Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi


Da-i cu aproape 2 luni mai mica!

Sanatate multa tusitoarei! Vezi ca au dat fetele in capitolul trecut o multime de sfaturi bune pt tuse!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Maria, Mariana, ce mai ziceti fetelor?

Va strig pe amandoua sa nu mai apara confuzii.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Am mai pus si io cateva poze, daca va faceti timp, sunt la semnatura.

Am pus si luna trecuta, dar am tacut, ca mor de rusine fiindca nu laud toti copilasii cu ale caror poze ma delectez.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Si acestea fiind zise, ma retrag in vastele apartamente, desi nu-mi e deloc somn.

Noapte buna tuturor!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Bernix au dat sfaturi,dar cu medicamente romanesti...aii exista doar Stodalul, dar nu e mucolitic
Cu pozele esti la el ca mine...oricum le vazusem si pe ale Degetici

Ali , Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Noi am fost la o nunta azi:)
la Biserica Gh a stat numa la mine in brate dupa care a dormit pe doua scaune:)
la party nu l-am mai luat. Era f marait si "invartit", cum ii zic eu, a stat cu tati acasa pana la ora 19 cand a venit mama, apoi a venit si tati la petrecere.

Sofia a fost bineinteles centrul atentiei, a fost o nunta f faina, cu multi colegi din facultate, gen bufet si muuuult dansat, ne-ma simtit excelent.

Bernix, bineinteles ca va invit!

gata, nani:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput