Burtici fericite de septembrie-octombrie (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna si de la mine,

MULTUMIM ptr capt.nou.

Eu sunt bine.Cam nervoasa ca sunt asa de obosita ca-mi sta plansul in gat.De fapt, am tras o repriza de plans si mai am vreun rest.Adormise Alessio in masina in scoica si cand am ajuns acasa si l-am luat in brate s-a trezit.S-a enervat atat de tare ca s-a trezit ca m-a tinut intr-un plans continuu 15 minute. Iar eu sunt atat de epuizata ca nu mai aveam putere sa-l adorm.

MONIKUS sa va ajute D-zeu sa fie totul bine.Si eu am observat ca in Ro TT da foarte multe erori.Nu stiu de ce se pune asa mare accent pe analiza asta.Sa dea Domnul sa fie bine!

Va pup pe toate neconditonat! Azi e racoare la noi!!! Erau 24°C la 10!!




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si speram, samburica din burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Peste o sapt ...mai exact duminica viitoare Alessio al meu face un an.Eu stau intr-un apart mic....cat o cutie de chibrituri .Ma rog....Deci, voi avea 14 invitati ...cum voi face nu stiu.....nu asta e problema mea....cu ce ma puteti sfatui ptr o masa asa de sarbatoare,dar simpla? Adica....vor fi 5 copii...deci tre' sa pregatesc ceva care sa mearga si ptr cei mici....ceva care sa fie usor de facut.....sa nu ia timp....ceva care sa fie placut la ochi....nu fac masa......voi pune mancarea pe masa si fiecare se va servi din ce va vrea.......imi puteti da ceva idei????Plsss.




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si speram, samburica din burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Dana, eu merg mereu pe ceva gen Pizza in tava mare la cuptor si taiata patratele, o salata orientala ca se face super repede si super usor, zacusca, pui gen shanhai asa, prajit in aluat, carnaciori infloriti, adica totul sa se faca rapid. Iar ca desert eu fac tarta de obicei ca tot asa e rapida si practica.
De urat iti urez duminica viitoare.

Oricum, poate iti da Roxx ceva idei ca ea are azi motul lui Matei



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 24+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Buna fetelor. Am intrat si eu astazi ca acum ma simpt un pic mai bine. Nu am reusit sa va citesc din urma, dar incerc dupa ce scriu.
Apropo de fetele din Cluj. Cand ne intalnim la Baby Expo? Eu ma duc si vineri si sambata, asa ca depide de cum puteti veni voi. Abia astept sa va intalnesc.
Vik-cj tu unde mergi la morfofetala? Si eu ma duc luni la gynia la ora 18. Sper sa fie totul bine.
De o saptamana am inceput sa il simp bine pe Eduard. Este cand asa dee des misca ca nu mai vrea sa se opreasca. Asa de bine ma dispune aceste mici miscari ale lui .


18+ cu Eduard Thomas
Evolutia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Lutoniana ma citezi ca pe clasici ? Da, eu am zis ca data viitoare il vad pe baby la nastere. Cu Peter am facut tot 2 ecografii pana in saptamana 20, a 3-a au facut-o la 36 saptamani pentru ei ca sa vada ca intr-adevar e cu capul in sus, eu n-am prea vazut ecranul, a fost foarte scurta si n-au facut nici o masuratoare.
X-ggg la varsta asta baby sta in toate pozitiile, e ca un peste in acvariu. Sughite, suge degetele, fuge de lanterna pusa pe burta, se arcuieste, distractia e mare Curand va incepe sa se joace cu cordonul ombilical, il va strange, dar nu suficient cat sa-si faca singur rau.

Diana 25 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:


Neata fetele

Va citesc de 3 zile si abia acum am reusit sa ajung la zi . Aveti spor la scris, nu gluma!

In primul rand vreau sa-i spun lui Monikus ca ma gandesc la ea si ii tin pumnii sa fie totul bine.

Fete dragi, m-ati asasinat cu dovleceii vostri cu mujdei. Cand citeam eram la munca pe la ora 11. Cu greu am reusit sa ma mai concentrez sa fac cate ceva pana la sfarsitul programului. Dar am ajuns acasa si mi-am facut, am mancat cu mare pofta si m-am linistit . Asa-mi trebuie daca intru pe forum de la munca .

Lutoniana, super poseta, am vazut si eu pe aici si ma tenteaza. Cand am vazut ca la voi cost 25 lire mi-au sticlit ochii , dar apoi facnd conversia in cad m-am dezumflat..... e cam acelasi pret

MangaGirl , si eu mai am zile proaste cand mi se pare ca nimic nu merge si ma apuca plansul, dar ma linisteste sotul care ma mai ia la misto cu starile mele. Ideea e ca vom astepta bebita pe masura posibilitatilor financiare si cu foarte multa dragoste.

Iulika, waw ce combinatie : inghetata cu bere . Dar de ciorba la 10 dimineata ce zici? Ma bucur ca intri in concediu si termini cu munca. De altfel, ma bucur pt toate fetele care au reusit sa-si ia concedii medicale, prenatale sau cum se mai numesc. Eu voi munci daca ma tin puterile pana la sfarsitul lui august

Diana, sa-ti fie de bine odihna si mancarea romaneasca. Sper ca ai profiat din plin de bunataturile specifice din Moldova.

Tin sa multumesc tuturor fetelor care impartasesc din experientele lor de mamici, eu una invat enorm de la voi si chiar imi notez anumite sfaturi. Merci inca o data!

Noi suntem bine, nu ne plangem. La capitolul somn stam bine, adica minim 8 ore pe noapte, dar daca compar cu cele 10-11 ore din primele 3 luni, tot e bine. Kg am luat vreo 5, dar am inteles ca de-acum inainte se acumuleaza grosul . Burtica creste in fiecare zi, colegele de munca chiar se mira ce burta mare am .

Madalina, eu am facut 5 eco pana acum, din carev 3 pe motive de paranoia. Nu consider ca e mult, mai ales ca de fiecare data am mers cu acordul doctoritei (bilet de trimitere obligatoriu aici). Dar din ce am remarcat eu, fetele ce au pierdut o sarcina sunt mult mai ''paranoice'' decat cele la care merge bine totul din prima si evident ca au nevoie de mai multe eco pentru confortul psihic. Sper sa nu supar pe nimeni .

va pup si va citesc in continuare

22+

in curand mamy de bb scump
(gravi) 20+ Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Buna fetelor!
Am si eu o intrebare pentru fetele din COnstanta.
Imi puteti spune si mie pe unde gasesc restaurante sau terase in COnstanta sau Mamaia care sa aiba si loc de joaca pentru copii?
Azi am ajuns si noi la mare, e cald dar nu de plaja. Poate zilele viitoare avem si noi macar putin noroc de vreme buna, sa se bucure si ANdrei de plaja. De intrat in mare nu cred ca se pune problema.
Dana, eu as comanda ceva de-a gata, super ideea Monicai cu pizza. Si niste prajiturele (tot asa, gata facute), suc, fructe, etc.
Dana, te inteleg cu plansul. Si eu plang de multe ori cand sunt obosita si nu reusesc sa-l adorm pe Andrei. (ca acum, de ex.) Sotul sforaie langa mine, iar eu stau si-l pazesc pe Andrei care a dormit tot drumul pana la mare, si ca urmare acum nu mai are somn! EU am bagat deja doua cafele, dar nu prea au efect.
Monikus, cum mai esti? Ai luat vreo hotarare? Sa stii ca si eu am auzit de Spitalul Titan, sectia de Medicina Materno fetala ca face amniocenteze la pret mult mai mic decat la particular. Cauta pe internet, ca au si site si suna sa te interesezi, poate rezolvi acolo.

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 23+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:



am modificat semnatura


22+

in curand mamy de Sofia scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna seara fetelor!!Am sosit franta toata!! Am umblat toata ziua...Cascat gura mai mult ca de cumpårat decat vreo 3 perechi de pantaloni mai scurti mai lungi de gravi..A fost asa frumos afara wowww 25 grade

Si am vazut ca fetele s-au gandit la combinatia mea-inchetata cu bere- nici nu va mai spun ce bunå a fost

Acum stau pe balcon in soare ...





Iulika, cea mai fericitå 26+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

a sarit bb intr-o veselie. la un moment dat ma intrebam daca e nervos ca prea dadea cu foc si ma gandeam cu jale la zilele cand va fi intr-adevar puternic sa-mi dea una de sa-mi taie respiratia. intre timp, ma bucur ca nu i s-au umflat inca muschii

MangaGirl :-) 22+ cu
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com


Nu mai e mult pana atunci..Sa vezi ce sutoaie imi aplica al meu bebe..Sotu imi zice ca fac o fata de zici ca nasc dar nu e ca e ff dureros dar te ia prin surprindere si simt asa o usoara durere cand imi da la buric

Iulika, cea mai fericitå 26+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput