FIV la Cluj 22

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

maddutz ,eu nu am pretentii ,vreau un bebe sau mai multi dar unul il vreau sigur, cu orice pret...
cert e ca vom reusi toate intr un final..
tu esti urmatoarea , deci sa fie cu noroc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilicica spune:

Va invit la , madutz pe tine la un ceai...
Madutz felicitari pentru cei 3 embrioni, sa-ti fie intr-un ceas cu noroc transferul si sa ai 2 copii asa minunati ca ai lui criadema.....
Te asteptam cu detalii..... dar ai aparut numai cand ai devenit graviduta si ne-ai schimbat capitolul care de data asta va fi cu noroc
.
S-a schimbat ceva la aceasta FIV fata de celelalte FIV care le-ai avut inainte? Sustinerea este tot la fel sau au mai imbunatatit ceva, eu sunt convinsa ca la tine la implantare e problema, sper de data asta sa fie ok si sa ne deschizi capitolul cu reusite la Cluj.
Mara, Uratica,Anamy,Kry,Criadema,Brunadria .
Madutz te asteptam cu mai multe amanunte din perioada FIV.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilicica spune:

Maddutz cate ovocite ai avut la punctie? de ce nu au ajuns la faza de blastocit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ennni spune:

maddutz felicitari pt embrionasi sa dea DD sa stea la tine in burtica inca vreo 9 luni . Nu uita sa vorbesti cu ei zilnic si sa ai mare grija ce mananci. In rest, odihna, odihna, odihna si peste vreo 10 zile sarbatorim cele doua liniute. Abia astept .

uratica oare unde tot dispari???? hai iubita fa-ti aparitia ca deja ne ingrijorezi. Raymond ma tot intreaba ce mai zice soacra-sa si eu ce sa-i raspund???? Ca a disparut fara urma???

tuturor

Eni de Raymond si Roland (01.02.2009)

http://community.webshots.com/user/Ennni?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

salutare fetelor!
deci detalii vreti...pai ar fi cam asa: miercuri, la punctie, am avut 15 ovocite, din care numai 5 erau fecundate joi , iar vineri numai 4 embrioni incepusera sa se divida . asa ca stela a hotarat ca vineri sa-i transfere. daca ar fi fost 5 embrioni ar fi avut curajul sa-i tina pana la stadiul de blastocisti, dar asa nu a riscat.
din cei 4 embrioni doar 3 mi-au fost transferati (al patrulea, oricum, nu era chiar de calitate optima, fiind cu segmentatii). povestea stela ca ei nu transfera decat maxim 3. odata au transferat 4, la insistentele mamicii. deci au fost transferati 4, care...s-au implantat toti. si culmea obrazniciei, unul din ei s-a divizat. asa ca biata mamica s-a trezit cu...CINCI! pana la urma a facut embrioreductie. din acest motiv, stela a spus ca ei nu transfera niciodata mai multi de 3.
asa ca...iata-ma fericita "clocitoare" de 3 embrionasi. care sper sa stea cumintei la mamica in burtica
....ma duc sa-mi culc odraslele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

maddutz si felicitari pt asa productie, speram sa stea cumintei daca nu toti 3 macar 1 ,acolo in burtik...o noua reusita la cluj mi-ar da si mie mai mult curaj sa ma gandesc la un FIV
la toate si va doresc un WE frumos

"Toate visele le putem transforma in realitate dar mai intai trebuie sa ne trezim din ele"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

iaura21 merci
cat despre "curajul" de a face FIV....sincera sa fiu nu cred ca ai nevoie de curaj, cat de rabdare, putere de a trece peste un eventual esec, tarie pentru a o lua de la capat si..."capacitate" financiara
...dar poate nu va fi nevoie sa ajungi la fiv!

...chiar! am incercat sa actualizez pe prima pagina numele fetelor. nu am stiut la toate varsta, medicul curant si alte date. daca vreti mi le puteti comunica ca sa le trec acolo

la toate fetele si seara faina ....caci vad ca nu prea apareti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naida87 spune:

vai, maddutz, ce ma bucur pentru tine! din suflet iti zic. si am eu asa o presimtire, ca se vor prinde...macar 2.Abia astept sa ne dai vestea cea buna.Ma simt asa...de parca as fi eu matusa....

eu is mai bine....cu bubele mele, si chiar am curajul sa merg la o nunta, in seara asta chiar. Abia astept sa dantuiesc putin si sa ma destrabalez...

NU mai stiu exact cine ma intrebase, ca am citit in fuga, dar preotul clarvazator este la Savinesti, inainte sa intri in Piatra-Neamt dinspre Bacau.E putin mai complicat de ajuns cu masina pana la biserica, ideea e ca e o sattie Petrom, parca in fata careia e o strada....pe acolo...si mai intrebi, ca e dificil.Oricum, daca iti propui sa ajungi, cu siguranta reusesti. Programul parntelui nu il stiu, eu am fost de doua ori la el...duminica, dupa slujba.am inteles ca il gasesti acolo mai tot timpul...dar parca stiam ca are pagina de net.Da...http://www.parohiasavinesti.ro/contact.php.Da un tel inainte.

aveam si eu o intrebare...sau mai multe...a mai facut cineva Laparoscopie cu dr micu?unde se face?cum e?doare?

V-am pupacit pe toate...ma bag la invatat putin ca luni am examen iar...si azi e si ziua tatalui mei...si acusica plec la nunta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

salutare fetelor!
sunt treaza de pe la 5 dim! mi-am luat temperatura si...36.8 ...deci slabe sanse sa se fi petrecut ceva! (nu dati cu rosii in mine) is tare amarata si sceptica stiu ca ma veti incuraja si certa, dar....ceva in mine imi spune ca nu va fi nici de data asta poate sunt hormonii de vina, poate chiar asa se va intampla...nu stiu!
de o ora tot citesc pe fiv europa. cred ca m-am hotarat. urmatorul fiv il voi face in austria.
moniland tu ai facut in austria. unde anume? (scuze ca nu am retinut si nici rabdare nu am sa caut). eu ma gandeam la Kinderwunschzentrum Goldenes Kreuz. ce analize ti-au cerut?
cred ca urmatorul va fi in iarna. pana atunci ma "repliez" financiar (sper) si psihologic. si....sa-l conving si pe "intrus".
of, of, of...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

m-am saturat de tratamente, m-am saturat de kg in plus din cauza tratamentelor, m-am saturat de schimbari de dispozitie din cauza hormonilor, m-am saturat de luat temperatura bazala, m-am saturat sa-mi cumpar la nesfarsit teste de sarcina, m-am saturat sa va teste de sarcina negative, m-am sautrat de vizite la ginecologie, m-am saturat sa vad parinti ce isi plimba fericiti pruncii prin mall, m-am saturat sa ma intalnesc cu parinti care sa-mi povesteasca ce nazbatii fac odraslele lor, m-am saturat sa fiu intrebata pe cand vom face si noi copii, m-am saturat sa mi se aminteasca ca am o varsta si ca ar fi cazul sa ma gandesc sa fac copii. pur si simplu M-AM SATURAT!

Mergi la inceput