Mamici de fulgusori de Nov.Dec.2009 (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Mmmm Krelia da e o dilema. Eu facand FIV am inceput cu doza mare 8 pastile pe zi de 200mg pana in saptm. 9 dupa 6 pe zi pana in 12 apoi mi-a zis 4 pe zi pana in 16 si mi-a spus ca probabil o sa imi mai dea 2 pe zi pana in 18. Deci ce sa zic mai ia pana in 18 sau pana te duci la control si-ti spune dr. ce si cum


Camy am uitat sa-ti spun - merci de reteta dar mai mult de un chek la cuptor eu nu ma bag (in orice caz nu astea 9 luni). Mi-e lene.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Ma inscriu si eu la voi, de multa vreme ma pregatesc sa apar si eu pe aici dar ori n-am avut timp, ori m-am simtit rau toata ziua asa ca am tot amanat. Deci datele mele sunt: DN 1978.04.21, UM 02.25.2009 si DPN 12.02.2009

Va doresc sarcini usoare la toate burticile de aici!

Monica mami de Rebecca (2008.02.15) si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hope2009 spune:

Fetelor dragi, revenim si noi cu vesti.
Azi am implinit 13 sapt si am fost la eco, bebele e ok dar am aflat ca am placenta previa . Nu mi-a fost recomandat nimic special, dr a zis ca vedem cum se prezinta la 20 sapt (nu stiu cum o sa rezist 7 sapt fara sa-l vad pe bebita ). Mai e cineva cu diagnosticul asta?
Daca da, spuneti-mi si mie va rog ce v-a recomandat dr vostru. Am inteles ca nu am voie sa fac efort, sper ca nu trebuie sa stau in pat .
Va multumesc si sa aveti un weekend minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Hope2009 din cate stiu eu e prea devreme sa-ti puna diagnosticul asta pt ca placenta se poate ridica in urmatoarele saptamani, asa ca stai linistita. Incearca sa nu faci efort poate, dar nu te stresa ca nu cred ca e foarte grav.

Monica mami de Rebecca (2008.02.15) si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

alexia, mersic..asa sa fie, cum spui tu

Doris, Mira - cred ca asa voi face si eu....ca () cam p'aici oscilam

m-am trezit si eu dupa vreo ora jumate de somnik.....am pus ceva la spalat..si inca-mi miroase a usturoi in casa, ca si-a luat al meu inainte sa ajung acasa, niste shao'..si inca nu s-a dus mirosul....si mie acu' mi-e pofta de "preparat din ala rotund cu multe prin el"...si iar sunt in dilema ..


krelia 16+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

Monica, esti pe listuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Mersi. Poti sa treci te rog si printesa mea Rebecca cu data nasterii 02.15.2008?
Mersi inca o data.

Monica mami de Rebecca (2008.02.15) si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

rezolvat!....uitasem

Citat:
citat din mesajul lui Monica9

Mersi. Poti sa treci te rog si printesa mea Rebecca cu data nasterii 02.15.2008?
Mersi inca o data.

Monica mami de Rebecca (2008.02.15) si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Myrella, condoleante! Ai grija de tine si de puiut!

Felicitari fetelor care au schimbat azi saptamana! Sa ne dea Domnul tuturor sarcini normale si copilasi sanatosi!

Krelia, eu pana in sapt 12 am luat Utrogestan 6 pe zi (2 x 3 ori pe zi), iar de atunci am redus cu 1 pe zi, iar acum, in sapt 16 (de fapt am intrat in sapt 17, am facut ieri 16), iau 1 pe zi. Mie dr meu mi-a spus ca la 12 sapt pot sa-l opresc, dar nu am vrut sa-l opresc dintr-o data.

Hope, si eu zic ca e prea devreme sa-ti puna diagnosticul asta. Eventual mai cere o parere. Si mie mi-a spus o doctorita de la urgenta ca am placenta jos, iar ieri la ecografie la cabinetul la care merg mi-a spus ca placenta e perfect normala. Oricum daca e jos acum, ai multe sanse sa se ridice in cateva saptamani. Totul e sa nu faci efort. Ai grija de voi!

Eu lenevesc in continuare... Diseara vin socrii mei la masa (cu mancare adusa de ei ) Abia astept! Imi place cand ne vedem cu ei. O sa le aratam pozele si caseta cu bebe

Weekend placut tuturor!

Laura 16+ baby Nicholas James

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Laura..pai si n-ai facut nici o cinste..nimic?..pentru cele 16s ?

noi am facut comanda pentru preparatul ala rotund ....si acu' il asteptam sa apara

distractie placuta la intalnirea cu socrii...mai ales ca nu te vei osteni cu facutul papicii

hope, imi dau si eu cu parerea.....desi nu am fost in situatia asta..dar, cred ca trebuie sa stai linistita si sa nu te gandesti la toate relele, da? O sa fie bine


krelia 16+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput