Burtici fericite de septembrie-octombrie (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui kemsy

Acum ma uit si eu la poze, vad noutatile
Kawaichan: nici nu stiu ce sa zic, te admir pentru curajul a iti schimba viata . Cum l-ai cunoscut pe sotul tau? E ca o poveste!
Si vad la tine in poze un carucior de culoare rosie. Inteleg ca ala e celebrul Bugaboo. Ce este exact, iti tine loc de caruciorul cunoscut de mine (cu 2, 3 componente)? Scuze, nu am inteles. Oricum, e f fain.
Selen, ce hainute dragute ai . Apropo, am vazut intr-o poza si mi-am adus aminte!! Eu beau cam jumatate de pahar de bere, de cand au dat caldurile . Mi-e pofta in fiecare zi, si nu sunt .
Banuiesc ca nu are nimic, nu?Chiar daca frecventa e zilnic


Gianina 22+ cu Loris Stefan

bebe



Si eu am cate o pofta de bereeee!!!Si eu beau sa stii

KIKI 22+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Fetelor, multumesc pt gandurile frumoase legate de baietelul nostru !

Da,bia, tu ai fost singura care ai pariat pe baietel, deci ai castigat.
Eu te-am rugat cu poza patutului si acum daca ai spus, o sa imi permit sa iti reamintesc cand o fi cazul. Mersi !

elenuta, imi pare f. rau ca treceti prin incertitudini si suparare. Doamne ajuta sa reusiti sa ajungeti la acea dr si sa va dea numai vesti bune !

monica, am zambit cu bucurie si drag la ce ai scris. Multumesc frumos si asa e, conteaza prea putin sexul, atunci cand iti doresti un copil.

angelli, ceai verde in sarcina ? Eu parca stiam ca nu e tocmai indicat, datorita continutului ridicat de cofeina care se absoarbe treptat in organism. Poate fetele te-au lamurit deja, eu abia acum citesc si pe masura ma straduiesc sa si scriu.
Nu cred ca bia a exagerat, a expus o situatie grea, dar cu happy-end.

kiki, am terminat in 2003 Facultatea de Drept, la Babes, dar in camine nu am stat, desi am avut o perioada in care mi-as fi dorit sa incerc. In Hasdeu mergeam destul de des, imi amintesc cu drag fiecare straduta si terasele din zona. Cei mai multi ani am stat in Manastur, dar am stat si in Marasti si in Andrei Muresanu. Nu am mai fost din 2006 si imi este f. dor.

Trimit si revin.





Geani 24+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei
In sfarsit, poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:



kiki, am terminat in 2003 Facultatea de Drept, la Babes, dar in camine nu am stat, desi am avut o perioada in care mi-as fi dorit sa incerc. In Hasdeu mergeam destul de des, imi amintesc cu drag fiecare straduta si terasele din zona. Cei mai multi ani am stat in Manastur, dar am stat si in Marasti si in Andrei Muresanu. Nu am mai fost din 2006 si imi este f. dor.

Trimit si revin.





Geani 24+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei
In sfarsit, poze


Nasa mea a terminat tot dreptul la Bebes dar in 2004 cred...ea a stat in camin in Hasdeu. Eu is inginera din Marasti (caminele din Marasti de la Poli)

KIKI 22+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Aaaa, am uitat sa ma laud.
Azi m-am intalnit cu o prietena, si am primit primul cadou pentru Loris: niste sosetute albastre cu o oita pe ele Sunt fericita
Eu plec acasa de acum, gata cu munca pe azi
Seara placuta si pofta bunaaaa!!!!1


Gianina 22+ cu Loris Stefan

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Sa stiti ca si eu beau bere, chiar azi am baut cu multa pofta! Am stat intr-o poienita, pe sezlonguri, soare muuult afara, si bericica aia mi-a mers la suflet!
Lutoniana, la sare nu m-am gandit! Dar sa stii ca ai dreptate! EU ma gandeam la marmura! Si eu prefer sa merg in locuri cu lume multa, muzica, veselie! Pe mine prea multa liniste ma deprima! Si acum ma gandesc ca plec la noi la mare si inca nu e sezon, deci o sa cam fie pustiu pe acolo, ceea ce nu-mi place deloc-deloc!
Gegea, o sa fiti o familie perfecta!!! Dupa o fetita atit de minunata, trebuia sa vina si un baietel pe masura!
Eu tot astept de vreo 3 ore sa mi se trezeasca baietii! SI astia doi sforaie care mai de care mai tare! Imi vine sa ma urc pe pereti, noroc ca imi merge cat de cat net-ul. Sper sa nu faca sotul crize cand o vedea cat am stat pe telefonul lui!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 23+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Fetelor pe Happy Hour canta acum Andra...Doamne ce voce minunata are!!

KIKI 22+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Fetelor, am o mare problema de ma bufneste si plansul. Azi am luat rezultatele la TT si m-au bagat in sperieti. Poate ma ajutati cumva cele care ati trecut de etapa asta.
Eu am doua foi: una cu rezultat si cu intervalul de referinta - rezultatele mele se incadreaza in intervalul acela; si una cu un grafic si riscul.

La tubul neural si la trisonomy 18 totul bine, fara probleme numai ca la trisonomy 21 - sindromul down imi apare:
Tr.21 risk - 1:189 si Age risk - 1:1051.

Trebuie sa fac amniocenteza? Cu dr mea nu pot vb saptamana asta pt ca e plecata din tara.

Nu stiu ce sa fac. Tot ce imi vine sa fac e sa plang.

Monica 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Monikus stai si nu plange sa vina fetele care stiu cate ceva despre valori sa-ti spuna ce au facut ele. Cred ca tine de tine daca iei hotararea sa faci amniocenteza.
Singurul caz care mi-a ramas in cap este Kateryna care a avut risc mai mare decat al tau si la amino a fost totul bine si bebe sanatos.
Mai e si Adela care a ales sa nu faca....nu cred ca doctorita iti va spune sa faci sau nu ci te va lasa cumva tot pe tine sa iei decizia.
Hai capul sus si nu plange !!!!



Cea mai fericita 24 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Moni, nici eu nu stiu sa interpretez rezultatele, poate iti zic fetele valorile normale. Oricum maine ia legatura cu medicul tau sau daca nu vb cu alt ginecolog sa te linisteti

KIKI 22+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Am inceput sa caut in capitolele trecute dar la ce tensionata sunt nici nu nimeresc ce vreau eu. Nici nu stiu ce sa fac. Sa ma duc la nimereala undeva la un alt medic. Acum s-a nimerit sa fie si dr mea plecata. Offffff.

Monica 18+ cu

Mergi la inceput