Burtici fericite de septembrie-octombrie (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

am uitat sa schmb semnatura...si sa va spun ca i-am pus poza lui bb pe webshots

MangaGirl :-) 22+ cu
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

..si sa va spun ca i-am pus poza lui bb pe webshots



...seamana perfect cu mami

Cea mai fericita 24 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

..si sa va spun ca i-am pus poza lui bb pe webshots



...seamana perfect cu mami

Cea mai fericita 24 + cu


hihi...asa ziceam si eu...dar are muschii lui ta=su...care desi subtirel e fibrat din nastere...si suge degetu' ca unchiu-su, adik fratele meu :) inca nu-mi vine sa cred ca e acolo si asa dragutz si jucaus :)

MangaGirl :-) 22+ cu
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Unombun iti raspund cu intarziere legat de ceaiuri. nu am putut sa-ti las mesaj privat din nu stiu ce motiv si nici sa-ti trimit email. deci, eu beau ceai de matasea porumbului si mi-a trimis mama acum frunze de papadie ca mi se umfla tare picioarele si ma sperie. mai ales ca mereu am avut ceva nisip la rinichi si ma umflam la ochi uneori. si cum stau 9-10 ore pe scaun la birou, nu ajuta deloc. eu imi fac cam 2litri si incerc sa beau in loc de apa. bineinteles, uneori ma ia lenea si nu-mi fac, dar sunt invatata de la tata. e diabetic si mama ii face mereu ceaiuri pe care i le pune in sticla la frigider, iar el bea pe post de apa. si ceaiul de matasea porumbului si cel de papadie sau de coada calului nu fac altceva decat sa te ajute la eliminarea lichidelor. deci bea cu incredere. sa vezi ce bun e ala rece de la frigider :)

MangaGirl :-) 22+ cu
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Fetelor imi cer mii de scuze ca v-am tinut in suspans pana acum...dar am avut parte numai de aventuri...in drum spre eco m-a apucat o durere ingrozitoare in partea dreapta...se impingea si se rasucea bebe in ficatul meu......soferu de taxi cand a vazut ca nu ma simt bine a pus masina pe avarii si da-i goana prin bucuresti...la arcul de triumf a trecut pe rosu..si tot asa a tinut-o pana la clinica...in fine..totul bine si frumos,la clinica emotii mari,dar am intrat cu o ora mai tarziu..deci am avut de asteptat...Dupa ce a masurat dr acolo ce avea de masurat ca numai ea stia.. si mie nu-mi zicea...ajunge la concluzia ca "posibilul" meu baietel este "posibil fetita"..nervi si iar nervi ca nu a stat bebe si ca era cu fundul la noi..nu am vazut fata nu am vazut mai nimic in afar de spate si de coloana...bebe are 457 de gr si e mai mititel cu 2 zile...in rest totul e ok dupa spusele dr...eu insa de cand am venit acasa ma chinui sa ma doftoricesc ca m-am pricopsit cu un "curent la cap" ce imi da dureri groaznice de dinti si de ureche..asa ca in final ca sa inchei ca m-am intins...nu am aflat nimic concret in legatura cu sexul bebelushului..vom schimba caruciorul ca vad ca se lasa cu surprize dar nu conteaza..el sa fie sanatos si eu odata cu el.vasi va multumesc inca o data ptr griji.

22 + cu"probabil masculin "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:


Eu sunt tare bucuroasa ca tocmai m-am intors de la gala pe care am prezentat-o si in partea a doua a programului au fost sustinute cateva arii celebre de catre orchestra Ateneului Roman, ca acolo s-a desfasurat. Asadar bebelina a putut asculta direct de pe scena timp de o ora muzica clasica, care chiar stiu ca se recomanda. in mod special anumiti compozitori. Tare, nu?



Andrutza 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissbebe

Fetelor imi cer mii de scuze ca v-am tinut in suspans pana acum...dar am avut parte numai de aventuri...in drum spre eco m-a apucat o durere ingrozitoare in partea dreapta...se impingea si se rasucea bebe in ficatul meu......soferu de taxi cand a vazut ca nu ma simt bine a pus masina pe avarii si da-i goana prin bucuresti...la arcul de triumf a trecut pe rosu..si tot asa a tinut-o pana la clinica...in fine..totul bine si frumos,la clinica emotii mari,dar am intrat cu o ora mai tarziu..deci am avut de asteptat...Dupa ce a masurat dr acolo ce avea de masurat ca numai ea stia.. si mie nu-mi zicea...ajunge la concluzia ca "posibilul" meu baietel este "posibil fetita"..nervi si iar nervi ca nu a stat bebe si ca era cu fundul la noi..nu am vazut fata nu am vazut mai nimic in afar de spate si de coloana...bebe are 457 de gr si e mai mititel cu 2 zile...in rest totul e ok dupa spusele dr...eu insa de cand am venit acasa ma chinui sa ma doftoricesc ca m-am pricopsit cu un "curent la cap" ce imi da dureri groaznice de dinti si de ureche..asa ca in final ca sa inchei ca m-am intins...nu am aflat nimic concret in legatura cu sexul bebelushului..vom schimba caruciorul ca vad ca se lasa cu surprize dar nu conteaza..el sa fie sanatos si eu odata cu el.vasi va multumesc inca o data ptr griji.

22 + cu"probabil masculin "




pai crissbebe cand e urmatoarea eco ca doar ei trebuie sa se asigure ca totul e la locul lui, inclusiv fata. imi spunea vara-mea ca s-au chinuit pana in luna a 7-a sa-l prinda cu fata sa vada daca ochii si gura sunt ok. aici pentru faptul ca nu iti mai fac alta ecografie, sunt nevoiti sa stea pana reusesc sa vada tot. si pe al meu a trebuit sa-l zguduie bine ca sa se intoarca cu fata sa-i vada gurita. cat depsre puta, ne-a aratat-o din prima. somn usor...

MangaGirl :-) 22+ cu
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Am uitat sa schimb semnatura

22 +cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Ma bag si eu la somn ca e tarziu...sper sa si pot
Ne auzim maine...noapte buna si vise placute

22 +cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui kawaichan

Kemsy si bebele meu bate cu picioarele-n col dar sambata cand am fost la eco mi-a zis doc ca e breech si ca de aia ii ajung picioarele pana jos,asa ca pana se intoarce o sa-l tot simti asa

Fetele fan carucior pe 3 roti-si noua ne place la nebunie insa are un singur inconvenient-nu poti sa-l ai pe bebe cu fata la tine,toate carucioarele de genul asta sunt super cool insa cu maner nereversibil.Asa ca noi din cauza asta am renuntat..cat e bebe mic mic parca as vrea totusi sa pot sa-i vad fatuca,nu stiu,asa am eu un fix



Kawaichan,cu la purtator 25+


Kawaichan, da, Bugaboo e f usor, dar pt noi nu ar fi functionat tocmai din cauza spatiului pt cumparaturi. Ce avem noi are un fel de gemulet in partea de sus si poti vedea fatzuca lui bb chiar daca nu e cu fata la tine. In plus, aici, din cauza soarelui puternic si brizei, acoperi carutul cu o bucata mare de muselina etc sa nu se arda bb si oricum nu ii vezi fata .

Cat despre masuratori pe prima pag, sunt de acord cu Selen. Fiecare sarcina e diferita si fiecare bb se dezvolta in propriul ritm, iar masuratorile nu ar face decat sa toarne gaz pe foc pt fetele panicoase/panicate.





"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput