Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(92)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

clody ai reusit sa dai de dr?

41+ Sebastian Gabriel ..oare cind vrei sa vi
GUGU
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

inca nu

38+ cu Razvan Andrei (dupa UM)
39 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bebe Beca

Strunfita, te-au tinut ceva timp in spital... De ce asa mult?

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca






Ioana, asa te tin in Timisoara. In mod normal tin cam 6-7 zile la cezariana, eu am cerut sa plec dupa 5 zile si din fericire m-au lasat. Daca mai stateam cred ca intram in depresie post-natala, asa nasol a fost.

Carmina 38+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Salutare!
Ne scuzati in primul rand pt absenta!
Pupam noile mamici:Mh , Voicu_bebi , Maria_bunica, Strunfita , Philip
Clody nu cumva ti-a rupt membranele la control??? Nu vreau sa te sperii e pur si simplu o idee insa stiu ca sangerarea nu-i un semn prea bun!! Tin pumnii sa fie bine!!
Noi suntem grasuni, Luni la eco aveam 3300gr , maine fac ioar eco si Luni merg la doctor sa vad daca imi face vreo programare!


Cristina mami lui Rares & 36+ sau 38+(dupa eco) ???
rares
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">ajutor pentru sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Laura, noi am scos fata afara repede, nu mai stiu exact, cred la la o saptamana...

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui clodyac

inca nu

38+ cu Razvan Andrei (dupa UM)
39 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya



Clody, calmeaza-te !

SI eu am sangerat ieri dupa control, doctorita m-a avertizat ca se va intampla asa din timpul controlului. Explicatia este un col mai puternic vascularizat iar sangele acela este cumva acumulat in vagin, daca bine am inteles eu. Ideea este sa il urmaresti sa devina treptat maro si incet pana maine eventual sa dispara. Daca devine maroniu nu-i bai.

Asa ca trage o gura de aer in piept, si urmareste-i evolutia.

Si oricum ar fi, chiar daca ai naste acum, n-ar fi bai, nu?

Haide pupici si ai grija de tine si de bebe Razvanel!

PS: n-am mai scris de mult, dar va urmaresc zi de zi! Felicitari noilor mamici si albinutze si o viata plina de bucurii!

37+ cu Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

sunt calma nu ma gandesc la mine ci la razavan el sa fie bine



38+ cu Razvan Andrei (dupa UM)
39 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

clody, stiu ca se singereaza uneori dupa control, dar nu cred ca ar tbuie sa existe cheaguri; da de dr si tine-ne la curent; tinem pumnii

ramonaiani multumesc

BebeBeca, deci nu e pb daca o scot astazi la 11 zile

mami fericita de Maya Teodora binecuvantarea si minunea noastra
Maicuta Domnului si Sf. Stelian ne vegheaza
Maya Teodora *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Laurraa, eu am scos-o pe Andreea ieri afara, la 6 zile.
Era cald si frumos.
Acum in schimb e urat tare afara si ploua de numa. S-a racit deja si in casa.
Tu ai intrebat de sughit? Sa nu-i dai zeama de lamaie, te rog, imagineaza-ti ce bine o suport stomacelul lor cu flora intestinala neformata inca. Incearca sa o pui la san, sau sa-i pui ceva cald pe burtica, sau las-o efectiv asa, la un moment dat ii va trece.

Carmina 38+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Neata,fetele!(cam tarziu ,recunosc )
Lauraoana,cris,roxy,tinem pumnii sa vina repede,repede bebeii care se lasa asteptati si scoatem si niste agitate asa de incurajare

Cris,cobesc eu ,cobesc eu ,numai sa vina Miruna odata!
Ancy,felicitari pentru vestile bune de la pediatru si pentru grasunel.
Ely,ma bucur ca ai mai trecut prin stup.Imi inchipui ca esti foarte ocupata cu minunea mica. pentru amandoua!
Phillip,refacere rapida.Bebe Nicolas e un scump.
Ganesha,spune-i sefului tau ca-i vai de fundul lui daca vine un stup de albinute sa-l bazaie si sa-l intepe daca indrazneste sa te mai supere.
La multi ani pentru prima lunita pentru Clara Magdei si pentru Bianca Danei .
Dana_mi,voi cum mai sunteti?nu ai mai intrat de mult in stup.Te asteptam cu vesti cand ai un pic de timp.
aqua,felicitari pentru vestile bune de la doctor.Sa stea bebe cuminte la mami in burtica pana pe 10 iunie.
Gabi,foarte tari bancurile!
Andreea,felicitari pentru intrarea in luna a noua si odihna placuta de acum in concediu.Si tu ai mers foarte mult la munca,va admir pe cele care ati avut "curajul "asta .
Clody,suna dr ,daca e in operatie incearca mai tarziu si daca nu reusesti s-o gasesti mergi la spital.La control ea ce ti-a zis?Ai avut control pe masa?Te-a durut? si stai cumintica in pat pana dai de dr.
Strunfita,felicitari pentru printesica cumintica.E o dulceata de copil..Ma bucur ca Bogdan e incantat de surioara lui.

Yioanna,acum mi-am adus aminte ca ma intrebasei de dr ...pai eu merg numai la spital la control unde nu platesc nimic doar ii las lui plicul mereu.De ce vrea sa te interneze dr?Ai probleme mari?Eu a trebuit sa stau la pat si tot nu a pomenit dr nimic de internat...

Mirela 37+ minunea mea Antonia Maria

Jurnal de bebe strumf
NOI
bombonika mea

Mergi la inceput