Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (216)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Roxanici back! Sa fie cat mai scurta sedinta aceea de kko ! Este bine eleni acum cu laringita ei. Culmea este ca nu parea sa o deranjeze in vreun fel... era si este la fel de fomicioasa ca de obicei ! Mai fetelor,... are fata asta a mea o pofta de mancare de speriat... ieri la 6.30 dimineata dupa un biberon de lapte si o felie de cascaval era in scaunelul ei de masa si manca un castronel de orez pe care tocamai il scosesem de la cuptor . A vazut tava pe masa, mi-a cerut si l-a ras in 10 minute . Radeam cu mama ca in curand o sa ajungem sa-i dam ciorbita cu carne la micul dejun !!!
Se pare ca nu-i rau arsura ei.... Pata rosie de pe obraz s-a dus iar cea de pe piept s-a estompat si s-a micsorat... Mama i-a dat cu spirt si apoi cu arnica si apoi cu bepaten. Se pare ca bepathenul este foarte bun in arsuri... Am scapat de data asta ieftin
E teroare cu astia mici....

Cana de cafea era pe birou la calculator. Iannis s-a ridicat sa raspuunda la telefon iar eleni s-a urcat pe scaunul de la calculator si a tras de cana... Asta este. Nu e vina nimanui... Pana astazi nu s-a mai urcat singura pe scaun caci este destul de inalt. Se pare insa ca fata mea creste mai repede decat vedem noi... Pana ieri nu putea sa deschida usa de la baie caci este clanta mai sus decat la alte usi... Astazi de dimineata am vazut-o cum se ridica pe varfurile de la picioare si cu varfurilor degetelor de la mana a reusit sa deschida usa de la baie - locul cel mai dorit de ea
Numai Dumnezeu ii poate pazi secunda de secunda la cat de ageri si isteti sunt...

Alinuta K, este tare iute si inteligenta frumoasa ta !!!! Veniti sambata ? Lucreaza sotul sau nu ?

Roxanici, spune-mi te rog ca veti veni si voi !!!! spune- Da !!!!!!


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Laurici inca nu a aflat dc va lucra. Maine vom stii sigur si va anunt. Mai nasol e ca am vazut ca va ploua sambata dar speram ca mai pe seara...
Ma bucur ca Eleni e bine! Si ai mare dreptate, de la o zi la alta fac tot mai multe nazdravanii...Daria reuseste sa deschida si usa de la intrare, drept urmare o tinem mereu incuiata.


Poze Daria
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anandrei

Nu e nimeni?

PS:Am pus poze noi cu David la album

************************************************************************
Ana-Maria de David pufosu' (11.01.2008)si cel mai fericit tatic, Andrei
Albumul nostru: mama, tata si copilul
Aventurile lui David
Mutzupusha
************************************************************************


L-am admirat si eu pe pufoselul aventuros

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Alina,Crista,Roxanici,Koloalina va multumesc zuzici pt. urari.
Laura ma bucur ca Eleni este ok,asteptam sa vad ce zici.
Imi pare asa rau ca nu pot veni la intalnire si eu,abia asteptam sa ma intorc din Italia sa ne intalnim.
Trebuie sa ies afara ca am divese chesti de facut si nu am chef deloc.
Pupici

Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Cum cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina023

Citat:
citat din mesajul lui Mitsu-bishu

Aaa si si .. alina023 - o veste care o sa iti placa: m-am apucat de scoala de motociclisti si vara asta imi trag motoooor! Ce zici? Mergem sa dam o tura?


Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
www.youtube.com/profile_videos?user=lavibebe" target="_blank">Clipeli
NOU!


Yah, baby, yaaaaaaaaah Bravo tie, Mitsulina/ Mandea nu a reusit sa se tina de cuvant. Si asa de mult imi doresc....dar cica e lux pt noi si nu ne putem permite {si zau daca pot sa contrazic asta}.

Esti f tare, mami de bebeC. Abia astept sa te vad pe motor. Faci scoala in Bucuresti? Sa-mi spui si mie cum e.


Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!





Bravo, super tare, sa ne spui cum decurg cursurile si cat dureaza. Ma bate si pe mine un gand...am mai mers si eu pe un motor mai mic cand eram mai tanara si mi-a placut teribil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina28

Se anunta intalneala mare sambata tare as vrea sa vin si eu dar nu stiu dc reusesc sa ajung din pacate.

Eliza multa sanatate piticutei!

Shose ce faceti voi?Cred ca toata ziua zburdati pe afara. fetele frumoase!

Despre noi nu avem noutati sa va spunem suntem bine doar cu mancarea stam mai prost in sensul ca are zile cand mananca doar cateva lingurite de mancarica pe zi dar asta e.Aici puteti vedea cum ne-am mai distrat noi in seara asta.



Madalina & Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...



Wow ce frumos, voi merge si eu cu piticii....am trimis-o pe mama sa ia bilete. Ce haioasa faza cu leutul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura_dimitris

Bine ca s-a lamurit treaba cu larisuk si pipetzica ei... Eram speriata caci reiesea ca are ceva grav ( laura sofiuca de diana cu aceasta ocazie !!!! ) si nu intelegeam ce are, nu vedeam nu a anuntat ca ar avea probleme cu iulia...


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni


imi cer scuze din nou pt panica creata...ma simt fff prost ca v-am indus in eroare

Pt arsura e bine sa pui apa rece pe locul afectat (sau comprese cu apa rece), pana nu o mai deranjeaza...cu nimic altceva, spirtul ar putea sa o usture, mai ales daca arsura e mai profunda...daca face basici trebuie sa te duci la medic, dar vad ca nu e cazul. sa treaca repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Citat:
citat din mesajul lui aurel_cris

Buna zuzici am revenit si eu duminica in Bucuresti,am citit cu sufletul la gura vestile voastre dar nu am apucat sa postez nimic caci mi-au venit socri.De 3 zile am umblat prin spitale si inca sunt tare socata de vestile primite,soacra s-ar putea sa aiba cancer la plamani,luni la 12 i-au rezultatul.Ma bulversat total,nici nu stiu de ce sa ma apuc,nu mi-am vazut fata decat pe net de 3 saptamani,tare mie dor de ea.In Italia am fost bolnava rau de gripa,asa ceva nu am patit de cand sunt,o tuse teribila care inca mai persista,3 sapt. am tusit rau.De aceea nu m-am dus sa vad fata sa nu o imbolnavesc si pe ea.Am citit tot,am vazut pozici dar nu ma pot concentra mare lucru la scris dar am zis sa va spun 2 vorbe si depre noi.Bianca este super bine la tara,manaca bine,sta numai afara,doarme un pic mai bine,se trezeste doar 1-2 ori pe noapte.A avut 2 nopti un pic mai agitate pentru ca ii ies alti dintisori cred.
Zuzici eu va citesc zilele astea,de scris va fi mai greu,cred ca ma paste o mare depresie,as plange non stop.Am uitat sa va zic ca si al meu are probleme de sanate,gata v-am plictisti destul.


Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Cum cresc eu



Tin pumnii sa nu se adevereasca presupunerea...sanatate sotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Citat:
citat din mesajul lui godzila

Citat:
citat din mesajul lui laura_dimitris

Bine ca s-a lamurit treaba cu larisuk si pipetzica ei... Eram speriata caci reiesea ca are ceva grav ( laura sofiuca de diana cu aceasta ocazie !!!! ) si nu intelegeam ce are, nu vedeam nu a anuntat ca ar avea probleme cu iulia...


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni


imi cer scuze din nou pt panica creata...ma simt fff prost ca v-am indus in eroare

Vera, mamica de Vlad Mihai (25 ianuarie 2008) & Iulia Maria (17 octombrie 2005)


www.psihologiafamiliei.ro
POZE


offff, sa nu cumva sa te simti prost ca nu este cazul!!!
Ma simt eu prost rau daca te-am facut sa te simti tu asa...
Nu s-a intamplat nimic! Tuturor ni se intampla sa confunda numele, sa incurcam situatiile...

La mine, este culmea cum o intreb din cand in cand pe sora-mea diverse chestii care s-au discutat aici, sau cum o cheama pe fetita lui X, sau oare cine a patit nu mai stiu ce... Si sora-mea care are o memorie de elefant imi spune tot.
Ma rog de ea de cateva luni sa intre sa scrie ca tot va cunoaste pe toate... Ba mai mult, si prin ploiesti a recunoscut-o si s-a intarsectat prin parc sau pe bulevard cu lavinia, cu madalina si cu louiza (pe rand, nu cu toate odata )

si te rog sa nu fii suparata !!!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Sunt un pic caci intrebarea mea a ramas fara raspuns, fie a trecut neobservata intre atatea pb mult mai apasatoare, fie m-ati uitat de cand nu am mai scris, fie nu stie nimeni. Prefer sa consider ultima varianta.

Voi incerca sa ajung si eu la intalnirea de sambata (oare s-a stabilit si locul?), caci tare as vrea sa va cunosc.

Si pt fetele din Ploiesti...ce ziceti ne vedem zilele astea la zilele Pl?



Mergi la inceput