Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (216)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Fetelor multumim ca ati intrebat de noi!
referitor la confuzia creata, nu va facetzi probleme, suntem bine.
Am citit cate putzin serile trecute si nici nu mai stiu ce voiam sa raspund.
In primul rand ma bucur nespus pentru So' care a facut cunostinta cu vocea mamei si vocea tatalui. mare pt voi si sa auzim numai de bine.
Mada are bloooog! si abia astept sa'l citesc.
Ema suntem bine si iesim mult ziua, d'asta sunt absenta pe Dc.
Laurici cum e eleni mic si cum se mai prezinta laringita? Trece?
LauriciI thx God ca e bine Theutza, m'am gandit la voi si abia asteptam vestile bune.
Mishu sanatate pt Conrad, sa treaca scarlatina.

LA MULTE LUNITZE DARIUS PUI MIC!




Shose si Pipetzica (12.02.2008)

Poze si www.youtube.com/view_play_list?p=17800CD9A2531E0C/" target="_blank">Filmulete
[/url]" target="_blank">Sunt mare
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Lavi
Creata da, cred ca va fi; eu am parul ondulat iar ta'su il are cretz.

Cat despre 'scamatorii cu motocicleta' eu una, te vad in stare!
Esti genul careia ii place sa incerce tot ce-i non-confomist - parerea mea

Ramo, eu zic sa mai astepti, macar pana la 2ani;
Si, copiii stangati sunt copii inteligenti - si eu toti stangacii care i-am cunoscut mi-au confirmat 'regula'.
Ia sa eu un stangaci!


Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Cristina
bun pontul cu cearceaful

Poze nu mai pui cu printzesa?

Si e valabil si pentru Shose: ce mai face vorbareatza dulce?


Helene cred c-o sa-nchida blogul - am vazut ca dicutiile pe tema in cauza, au cam depasit limita si cred ca vor avea efctul invers (sa se-nchida si mai mult in sine).
Eu tot te mai astept, Helene, sa-mi dai ceva idei noi de papa?


Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Mama, mama ce Buburuza frumoasa cu piscina am vazut!
fata si fara sa il vad pe tati, si eu zic ca seamana leit cu mami.

Sa va mai zic despre noi.... Iulia are genunchii juliti, cum o intrebi de buba iti arata mandra ce julituri detzine pe picioruse.
Dar merge! Si pt asta sunt happy.
De vorbit vorbeste mult, adica toata ziua. Si in somn.
Imita orice cuvant aude la noi. A inceput sa lege si mai multe cuvinte. ieri spunea " nu e", "nu e calu'". Cauta o jucarie si nu o gasea.
Cum se trezeste dimineatza incepe: "a-pa-la" (afara) si nu mai e chip pana nu o scot. Dupa amiaza iar 4-5 ore in parc, asa ca seara pic rupta.
La noi azi bate vantul rau de tot si nu stiu ce ma fac daca nu o sa o pot scoate pe afara.
La voi cum e vremea?

Shose si Pipetzica (12.02.2008)

Poze si www.youtube.com/view_play_list?p=17800CD9A2531E0C/" target="_blank">Filmulete
[/url]" target="_blank">Sunt mare
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Dupa cum vedeti, n-am ce face si 'forumesc' de zor !

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Pupici si de la noi!

In legatura cu locul de intalnire ... imi este indiferent unde, venind cu taxiul...Ma supun majoritatii! Unde ziceti voi, acolo sa fie! Probabil ca cel mai bine este cum au zis fetele, la intrarea unde este si targul!
Deci, la oricare intrare votati acolo venim si noi!
Ahhh..abia astept sa va cunosc si personal! Pe cat mai multe! Daca s-ar putea..pe toate as vrea!

Mitsulina, multumesc frumos de aprecieri si un maare pupic pt. tine si pentru Conrad! Sunteti in admiratia mea si va iubesc pe amandoi! Imi pare rau ca nu veniti la intalnire sa va cunosc mai bien!

Cum, de altfel, imi pare rau si de Roxi si de toate fetele care nu pot veni, dintr-un motiv sau altul!

Asa..acum..Am vazut o buburuza fantastic de frumoasa! Roxi...eu iti sugerez sa participi cu ea la niste chestii dina stae de fotografie pt. copii..ceva..ca este tare frumoasa si fotogenica!
Faina tare piscina..40RON? Bun pretul! Pai in state, o piscina cam ca asta este vreo 20$...minim...adica vreo 60 RON...Unde gasesc si eu magazinul PLUS? Sau este cumparata de pe internet?

Diana, ma bucur mult sa aud ca primul pas a fost facut si sofiucul mic a reactionat bine! M-am emotionat profund de tot citind ce ai scris..Parac era vorba decopilul meu..Mi-au dat lacrimile instant!

Gabriela, mult succes lui ionut, dragutul de el si ne pare rau sa auzim ca este bolnavior si de Ioana la fel!

Laura_Ioana, ma bucur, deasemenea, ca totul este in regula cu Theuta mica! Va pupam!

La multi ani pt. Darius cel mic si scump, mezinul unei familii tare frumoase!

aurel_cris, multa sanatate soacrei tale! Imi pare tare rau sa aud de problemele acestea! Sa dea DD sa fie totul bine si sanu fie vorba de boala asta!

Eu sunt cam dezamagita..Prietena cu care trebuia sa merg la mare mi-a spus ca ea nu mai merge caci ii este frica de virusul asta gripal...Asa ca..a picat faza cu marea..Ce sa mai zic...intr-un fel o inteleg, ca este mamica si este ingrijorata pt. puiul ei..dar exagereaza, totusi...zic eu...
Asta este...





SUFLET DRAG
Intr-o zi de 13...[/red]

----------------------------------------------
www.petitieonline.ro/petitie/semnaturi/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!
----------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Impresii de la circ : http://avlaudum.blogspot.com/2009/05/la-circ.html

Rox ma bucur ca ai pus poze cu febletea mea

Ramo eu de la 8 luni am stiut in mod cert ca Bogdan va fi stangaci. Trecerea anilor nu mi-a inselat previziunea , e stangaci 100%.

Laura I eu sunt pisaloaga de felul meu , jucaria din link-ul de la okee pus de tine NU este de la plan toys asa incat daca tu ai cumparat de la targ batul cu inele intr-o cutie frumoasa alb cu galben pe care scrie mare plan toys atunci ai cumparat de la standul caprice. Erau vreo 5 cu standuri cu jucarii de lemn.


Uite link-ul de la ookee cu jucaria plan toys : http://www.ookee.ro/jucarii-763-Jucarii-lemn-Plan-Toys-p-3537-Plan-Toys---Piramida-curcubeu-cu-inele-de-lemn.html

Dupa cum vezi e 58 lei
Mai citesc si revin.

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

La multi ani Darius !

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Elle hai te rog mai scrie-ne de tine, de Evita... Veniti maine la intalnire ca imi sunteti dragi si tare as vrea sa o smotocesc putin pe frumoasa ta?
Shose ce desteapta e micuta Iulia! cu drag vorbareata si juliturile ei!

Poze Daria
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Cati

Uite aici adresele magazinelor PLUS:

Bd. Iuliu Maniu, Nr. 8 B, Sector 6

Str. Turnu M#259;gurele, Nr. 230-232, Sector 4

Str. Serg. Sefan Crisn, Nr.31, Sector 6

Str. Valea Oltului, Nr.93-107, Sector 6


Poate este unul mai aproape de tine (am uitat zona unde esti acum )
Si mie mi-ar fi placut sa vin, dar maine n-am cum

LalaD
Cred c-a fost Andrei complet 'hipnotizat.
Cum a reactionat cand l-a vazut pe Bogdan in arena? Ce-ar fi vrut sa de-a si el o tura pe-acolo, nu?!



Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput