Strumfi de iul-aug 2007 (142)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

nico,sanatate andrei
greierash,bine ca a trecut..am avut si noi febra de 7 ore,scadea urca apoi vertiginos la 39 cu 5,6...dar a trecut.
noi..a facut o indigestie,nu enterocolita..se pare ca a mancat mai mut decat trebuia..si cam asa e,vita,peste,un pic de carnat cu carne de pui..da ce sa-i fac daca e pofticios..bine ca e doar atat,trebuie sa-l tin pe regim azi si maine.
va pup,multumesc de gandurile bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

UAUUUU ce baieti frumosi am vazut Victor de Ghinetz si Miron de Paticut sunteti sunteti niste barbatei pe cinste.
Paticut tare m-a emotionat mesajul tau pt fini, sunt sigura ca sunteti doua familii minunate.

Ghinetz ce mi-a placut poza unde mergeai tu asa faloasa cu Victor la plimbare

Luna faina printesa si cavaler...dar ma tot uitam ca nu-i de ici de colo sa arati bine in rochie cu spatele gol in timp ce iei cu asalt "muntele". Felicitari pt progresele intr-ale fotografiei.




Timi si fetele ei Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

acum:
la multi ani Irinusha pentru azi si pentru zilele trecute urez cu intarziere la multi ani frumoasei mamicii AndreeaC de care mi-e foarte dor!! Unde esti Doamna!!?? ce face splendoarea ta de baiat cu ochii verzi?

pupam Andra de Nma - sa nu mai aiba febra..
si urez sanatate multa lui Mychi - gata am aparut de dupa canapea drago draga! cum te simti? ai scos ieri bandajele?? te-ai racorit?

mai urez sanatate multa si lui Valen dupa operatia suferita... si vreau sa transmit un pup special fetelor tale!


acum despre noi:
nu vorbim prea mult (dar ne straduim), nu facem pipi la olita dar anuntam d efiecare data dupa ce am facut in pampersi deci.. suntem pe calea cea buna.. numai sa ne hotaram sa anuntam inainte si nu dupa!!



am renuntat la bona in favoarea gradinitei la care mergem zilnic de la 1 aprilie. ne place mult de tot, tipam Pii, Pii de cate ori ne apropiem dimineata de gradi, mananca bine si doarme bine, avem 13,5 kg desi nu parem., avem tot felul de activitati, inclusiv inot! asa ca sunt foarte multumita. il duc dimineata cand vrem (a se citi cand se trezeste) si-l luam dupa ora 17 in functie de cum terminam programul de servici. (si aici e criza mare asa ca .. ne straduim sa fie bine)

acasa se joaca dupa gradi, aduna ouale de la gaini, si uda constiincios florile, ne dam in tobogan pana se insereaza si apoi adormim de cele mai multe ori la "fetele marinarului" a caror fani suntem..!

am avut o perioada proasta sapatamana trecuta cand ii ieseau doi canini odata si am facut febra mare dar care s-a dovedit a fi si de la o amigdalita pultacee (suprapusa). am luat antibiotic vreo 3 zile dar acum suntem in mare forma si cu 2 dinti in plus!!

poze gasiti la semnatura.. si deocamdata atat.



paticut fericita mamica de baiat voinic si dulce - www.flickr.com/photos/bogaci_miron/" target="_blank">Miron Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

musso va tin pumnii sa iesiti din cercul asta vicios si sa va bucurati de vara. Saracutul Mihnea....si saracuta mami.

Timi si fetele ei Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

musso, bine ca n-a fost altceva! sanatate maxima va doresc.......
paticut, ma bucur sa te recitesc si dupa mesajele tale imi dau seama ca ne citesti mereu. ma doare sa aud ca nu scrii "din motive simulare cu ale m.Hook" . eu cred ca ar trebui sa trcem peste "motivele" astea, oricare ar fi ele si sa ne regrupam. zau e pacat......ne-am sustinut atat vreme cat eram gravide si cand chiar aveam nevoie de suport si sfaturi(eu una cel putin), ca e pacat sa ne "izolam" din anumite motive. zic asta nu ca sa ma dau mare ci de dragul vremurilor trecute................
am vazut si eu poze cu Miron.....a crescut mult.......si abia astept poze de la nunta corinei........

* "Romania, the land of choice".......of going anywhere else in the world*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Georgi, bine ca a fost doar o indigestie
eu incerc sa-mi fac curaj sa o duc pe Mara la doctor, avem restanta la ROR

Cafera, tot voiam sa te intreb, pana la urma ce remediu ai gasit pentru raul de avion? citeam la "parintii intreaba" de biotics. e bun?
eu produse homeopate nu gasesc la noi in oras , la nicio farmacie. la 2 farmacii din Sibiu mi-au recomandat Fawar Lemon, am luat, de curiozitate dar nu stiu daca "functioneaza"

Paticut, frumoase pozele cu Miron



Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Paticut imi era dor de voi. Nu stiu de ce dar si eu banuiam ca ii cunosc pe nasi. Un brat de flori si de la mine.
Cum ai aparut dupa canapea am verificat albumul . Pup dulce puiul frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

timi,mychy
ioana,si noi avem restanta la ror dar daca e sa-l fac i-l fac inainte de gradi,mai aman un pic.
fii-miu doarme de 3 ore,o tura in pat,una pe mine si acum pe ta-su..iar eu ii fac un pilaf cu gratar si mere la cuptor cu branza si putina scortisoara...n-a mai vomat slava Domnului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

mychy ai dreptate.. intr-un fel..dar am sa-mi iau inima-n dinti.. de dragul vremurilor trecute si am sa fiu prezenta ...tare dragi imi sunt strumfii astia ai nostri asa ca.... si poate orice sa ca nu-mi mai pasa.

timi
musso - pupici dragi lui Mihnea si sa nu mai vomite! pofta mare la nebuniile ce le-a facut mami. asa doarme si Mironu.. pana la 7 in patul lui apoi vine la mami in pat si doarme ori cu capul pe mine ori cu picioarele pe mine. si daca doamne fereste ma pierde.. atucni ma cauta prin pat si se lipeste tot de mine cu o manuta pe fata mea .. sa stie daca plec.

vroiam sa tip si eu dupa cineva... Jeniiiiii???


paticut fericita mamica de baiat voinic si dulce - www.flickr.com/photos/bogaci_miron/" target="_blank">Miron Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

oauuu paticut ce flacau mare si frumos ai tu acolo! si poti cocheta cu gandul la o fetita ca-ti sta tare bine cu saby in brate!draga mea eu dupa 10 luni de "munci" am ramas gravi cu tratament de la medicul meu homeopat care de aici din arad si la care merg de ceva timp.tratamentul nu are rost sa-l scriu,tratamentele homeopate sunt individualizate la persoana nu la boala....
luna pai atunci ramane sa ne vedem si sa mangai o burta sau sa mirosi un bb ,ok?
multa sanatate bolnaviorilor stiu cum e ,eu sunt in continuare vaaaarza!

alina mamica bulinei Elisa(20 iunie 2007) .....si hapy 11+




povestea noastra...

Mergi la inceput