Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (09)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Novus m-am gandit!!! Pai ma mai vede el alaptand...? Bag placuta la camera cu "Interzis" cand alaptez. Oricum sa fie macar efect vizual, ca doar n-am de gand sa-l hranesc si pe el

Olga, mamica lui David iepurasul


Buna idee !!!!!
Sa-mi spui rezultatele

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui shasa

Citat:
citat din mesajul lui novus

Am pus si noi poze noi !!!!!

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari





NOVUS sunt topita dupa nora mea. Si am vazut eu bine? Cred ca are un semn din nastere pe piciorul drept? Ca si Petru are dar pe buca dreapta Deci clar sunt sortitiSi seamana foarte mult semnele aste de nastere

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born



da, are semn din nastere, chiar mai multe , si pe spate, pe picior si pe cap

multi la cuscra si ginere

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

ce stiu eu:
vaccinul din mana e BCG si se face direct sub piele si nu profund ca celelalte, din cauza asta se umfla.
dupa dr nostru, abia dupa 5 zile de constipatie la un bebe alaptat incepi sa iti pui ceva intrebari. Ce a functionat la mine cand se constipa Alex: coca-cola si sucul de porto...Nu stiu care-i logica cu coca-cola, dar avea efecte nebanuite.
Va anunt oficial ca Anastasia a primit loc la cresa din sept, asa ca...intra in sistem...
Degetul meu mic de la picior e fracturat, deci nu mai cer concediu de alaptat Chato ca am din asta acum...
Admirat poze cu copilasi frumosi, care mai de care...si mamici zambitoare si implinite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

Ce bune sunt sfaturile voastre Asta noapte cum a chitcait David un pic, l-am pus langa mine in pat si l-am alaptat. Culmea, a adormit dupa ce asupt 5 min si nu i-am mai scos nici un aer, caci iar il trezeam si n-a aavut nimic Asa ca nu am mai stat cu el 2 ore treaz noaptea

Sa aveti o zi frumoasa si bebei cuminti!!!

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Dragele mele,
Inainte sa fug la plimbarea de dimineata am si eu un of mare sa va spun: sunt cumplit de deranjata la burtica de 2 zile si azi am recurs la masura extrema - am luat imodium. Si ca totul sa fie "perfect", mi-a aparut si o mandrete de herpes...l-am dat cu zovirax.
Deci...pana ma fac bine trebuie sa ma mulg...si sa ma sa nu raman fara lapte.
Sunt tare necajita!
Deseara la 8 ne ducem sa facem vaccinul de 2 luni.
Va pup si revin mai tarziu.




Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeeea spune:

Bun regasit!
Am tot absentat in ultimul timp, insa mi-a fost tare dor de voi! V-am mai citit din cand in cand, insa cand imi propuneam sa scriu, nu mai reuseam. (si mi-am mai dat si examenele din ultima sesiune, la master )
Eu tot plina de incantare sunt si tot nu-mi vine sa cred ca sunt mamaica atator copii unul mai reusit ca altul (deh, cioara ).
Noi suntem bine, crestem frumos (avem peste 5 kg), am trecut printr-o perioada tare colicioasa (de aia nu reuseam sa intru pe forum), dar parca incepe sa fie putin mai binisor cu burtica si nu mai avem asa multe tipete de durere. Iar zambetele, cum sunt din ce in ce mai dese si mai expresive, uitam de toate durerile.
In rest, ma descurc binisor cu ei, dar nu am pretentii prea mari de la mine (adica sa mai fac si mare lucru prin casa). Alaptatul imi ia mult timp pentru ca manaca foarte des (uneori ii mai pun si pe amandoi odata, dar trebuie sa fie cineva sa ma ajute sa mi-i dea), dar suplimentam si cu formula (desi tare mai preferam tzitzica). Cu oboseala stau cam rau (deseori si noaptea se trezesc pe rand) si spre dimineata au program de scremete si nu-i chip sa dorm. Mai sta sotul cu ei in camera, uneori, si ma cheama doar cand trebuie alaptati si reusesc si eu sa dorm asa vreo 4-5 ore adunat. Ziua nu prea am cum sa dorm ca se trezesc des si in contratimp . Dar m-am invatat si vad ca rezist eroic. Si cand ma uit la ce-am in jur, chiar ca nu mai pot de fericire!
Si surioara lor, in ciuda asteptarilor, e deosebit de bucuroasa sa stea cu ei, le canta, leagana scoica daca plang, le spune cate o poveste pana aduc eu ceva din bucatarie de ex., le arata printesele din carti, plimba carutul, ii fascinata cand le schimb pampersul de kk , ii place ca baieteii s-ai atinga obrazul cu manutele si e tare vesela cand o privesc si-i zambesc. Deci cum sa imi mai incap in piele de bucurie!..
Poze recente n-am reusit sa mai pun, dar nu stiu daca am anuntat cand le-am pus pe astea, la semnatura, asa ca ne puteti vedea.
Sper sa revein mai des!



Andreea, mami fericita de MARIA (5 oct 2005), PETRU si NICOLAE(8 apr. 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna dimineata!M-am delectat cu poze superbe asa ca imi incep frumos ziua.NOVUS si CHATONEL aveti doua printese perfecte.M-as baga la petit dar cred ca e cam tarziu si fetele sunt deja promise.Despre dormitul cu bebe si eu am ales sa dorm cu Darius ptr ca asa reusesc sa ma odihnesc si eu.E mult mai simplu sa ii dau sa suga cand e pe jumatate adormit si asa evit sa se mai trezeasca si sa ii trezeasca si pe ceilalti doi puiuti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

neata tufete!

Merci pt aprecieri, sint coplesita de atitea complimente
O sa ajungem ca la Oscaruri, sa facem cite un discurs de multumire de o pagina de fiecare data cind punem poze, lool (hai ca glumesc, sper ca nu sint suflete prea sensibile pe-aci, afar de Simina care-i gevidoasa )


Citat:
citat din mesajul lui olishka

Salutare!!!

Sotul as tat cu David afara cat m-a consultat dr. A fost tare haios. Sa vedeti cum l-a linistit pe David: si-a pus suzeta in dreptul sanului si i-a dat la copil sa o molfaie. Cica a mers Am murit de rascand mi-a povestit.

Olga, mamica lui David iepurasul


Vai, Oli, da ce-am mai ris io cind am citit :) Sotul tau chiar crede ca Davidut e asa usor de fraierit? :)))



Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

ahhh, stiam io ca mai vroiam sa va zic ceva: ma simt slabita, parca ma ia cu sfirseala, nu stiu cum sa zic... voi aveti stari de-astea?

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose





cateodata si eu am stari din astea
si imi trebuie dulceee dupa alaptat voi aveti pofte ??

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari




hmm, da, am reinceput sa vreau dulce (io nu pap dulce de obi, doar in sarcina ce am bagat cioco si biscuiti)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Chatonel iei ceva vitamine?

Novus si eu am pofte, dar inca rezist eroic.

Olga, mamica lui David iepurasul


nu, nu iau vitamine, voi luati?
Pina acum mincam multe fructe, dar de vreo luna e sezon mort: porto si bananele nu mai sint de sezon, capsiunile inca nu sint naturale, doar din cele crescute chimic si la sera, ciresele sint doar timpurii, fara gust si scumpe tare
Beau suc de mere in schimb, dar cred ca nu compenseaza...

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput