Mamici de Fulgusori de Nov.Dec2009(30)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rgagapie

Nu am facut, dar la noi nu e un eco asa d performant. Tre sa ma interesez in TM. si sa vad si cat costa, aceasi veche problema banii. K as putea face TCV dar tot asa la Tm si coata cam 1.000 lei, iar d suma asta nu dispun, mai ales k stau p chirie

Ramona +13


Hai incearca la Timisoara si da-ne de veste. Nu s epoate sa nu se vada macar ceva-ceva la echo bun. Eu zic ca daca e vorba de bani sa-i iei de undeva, pentru echo mai intai, ca pana la amnio mai e..., si la nevoie eu sunt aici sa te ajut si altfel. Si stiu ca mai sunt multe fete... la cate suntem facem noi rost de banutzi. Si te rog eu sa nu cumva sa te simti aiurea fata de ce zic, pentru ca si tu ai face-o daca cineva ar avea un necaz si ai putea.
Cu tot dragul


monis 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

danangie am uitat sa iti spun k am 25 d ani, deci sunt tanara, ink.



Ramona +13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ramona, pun pariu, la cum ai zis tu ca nu e cine stie ce performat ecografu ala, ca sigur au gresit cumva masuratorile, sau sunt trecute aiurea pe fisa..sau poate la translucenta nucala nu ti-a trecut nimic si aia au luat de buna valoarea 0 care nu e ok deloc..
Chiar as crede ca ar trebui sa cauti un dr mai bun, sa mai ceri o parere. Imi pare nespus de rau sa te aud ca treci prin astea, plus ca tre sa mergi si la serviciu , si lipsa banilor...si eu daca nu era al meu sa castige mai bine, eram demult bagata in datorii din cauza diverselor analize, enspe ecografii facute pana acu
Vorbeste cu ai tai, povesteste-le ce risc presupune nepotica lor,-ziceai ca ei sunt incantati ca vor fi bunici. Poate strangi banutii asa si mergi la Timisoara la un eco bun, si sa faci triplu test, ca nu cred ca te-ai mai incadra acu sa faci tot Dublu test..

'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones

Laura, 16+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Va multumesc din sufle pt:

Citat:
la cate suntem facem noi rost de banutzi. Si te rog eu sa nu cumva sa te simti aiurea fata de ce zic, pentru ca si tu ai face-o daca cineva ar avea un necaz si ai putea.

Dar o sa ma descurc era vb d biobsia aia care o pot face doar sapt. asta, k pt amino o sa am d unde face rost k as avea timp. Problema e k nu vreau sa chinui un sufletel dak pot evita, iar amino se face la 17 sapt+ ink 2 pt rezultat asta inseamna aproape 20 sapt si nu as putea face avort at. k d fapt ar fi crima, la asta ma re feream legat d amino.

Ramona +13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Si vorba lui Monis, la cate suntem aici,chiar si 30ron daca adunam noi mana de la mana si tot se aduna suma, ca doar cu gandu ca am fi in situatia ta...nu ne-ar place deloc sa nu putem face nimic doar din lipsa finantelor. Asa ca , incearca sa fii operativa, si afla medici buni, eco, preturi, si ...tinem legatura! Tre sa fie bine, si pt tine si fustita ta!

'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones

Laura, 16+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

alexa...serios...stii ce m-am linistit?
mie nu-mi place sa las lucrurile neclarificate si nici sa fiu in confict cu cineva, Doamne fereste...fie el si virtual . Iar cand vine vorba de forum, mai cu seama!

monis, ai vreo recomandare?

ah, mi-am adus aminte....al meu a mancat odata, prin oras..la botu' calului...niste falafel...si i-a placut


krelia 15+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rgagapie

Va multumesc din sufle pt:
Citat:
la cate suntem facem noi rost de banutzi. Si te rog eu sa nu cumva sa te simti aiurea fata de ce zic, pentru ca si tu ai face-o daca cineva ar avea un necaz si ai putea.

Dar o sa ma descurc era vb d biobsia aia care o pot face doar sapt. asta, k pt amino o sa am d unde face rost k as avea timp. Problema e k nu vreau sa chinui un sufletel dak pot evita, iar amino se face la 17 sapt+ ink 2 pt rezultat asta inseamna aproape 20 sapt si nu as putea face avort at. k d fapt ar fi crima, la asta ma re feream legat d amino.

Ramona +13


E vorba despre Testul de vilus corionic?
Orice faci, iti tin pumnii si nu uita ce ti-am spus. Am vorbit foarte serios.


monis 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Krelia - eu am mancat f f bun la Picollo Mondo (in spatele pietei 1 Mai) si stiu si de Four Seasons.
Dar tre sa stii un secret - am mancat de obicei cu cunoscatori si ei stiu ce sa comande / combine. Daca mergi, vin si eu

monis 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Dap d TVC era vorba, maine ma interesez s eco la TM sa vad cam p unre e si cat costa, dar mai ales cat dureaza programarea.
V-am lasat k merg la , k azi a fost o zi f stresanta si mai vb maine k si asa sunt la lucru si nu o sa am f mult asa k o sa am timp sa mai vb..
Si ink odata va multumesc mai ales pt vorbele bune p care le-ati spus

Ramona +13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

pai da...aia e....ca noi nu prea avem tangente cu oameni care sa cunoasca bucatariile astea...altfel decat romanestile ....ba, mint....am comandat odata niste chestii de la chinezesc...si am mai incercat diversele chestii de pe la taverna sarbului...dar, nu pot sa zic ca au fost super specialitati.....in rest....hm....specialitati loco

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Krelia - eu am mancat f f bun la Picollo Mondo (in spatele pietei 1 Mai) si stiu si de Four Seasons.
Dar tre sa stii un secret - am mancat de obicei cu cunoscatori si ei stiu ce sa comande / combine. Daca mergi, vin si eu

monis 16+



krelia 15+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput