Copilasi de Iulie-August*2004 (22)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata!
Eu am luat-o de la capat cu bolile,ca doar de aia m-am antrenat saptamina trecuta...
Ariciul a facut ieri 38.9 asa ca aseara am fost cu el la dr. - are gitul inflamat si foarte rosu (inca nu cu puroi ca la Stefan) asa ca de aseara l-am trceut pe antibiotic...se pare ca totusi a aluat de la Stefan, a pritocit microbii si acum au iesit la hora ca sa-mi faca mie o bucurie...

Sa va mai zic ca abia astept vacanta???? Unde nu vine 27 iunie mai devreme...

Noi serbarea de la gradi o ratam anul asta - e programata pe 30 iunie cind noi suntem la mare. Ziua lui Stefan i-o serbez la gradi pe 8 iulie si cu prietenii lui pe 11 iulie la locatia de care v-am zis, asa ca asta am pus la punct!

Sunt pe aici, dar trebuie sa intru intr-o sedinta - azi am o zi plina de shedintzeli...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Roxane, citeam aseara mesajul catre Cristala cu mersu' la mare si ma gandeam ce caut io in conversatie.... Is duusa rauuu. Azi dimi mi-am dat seama despre ce e vorba...

Gabitzu, Sanatate lui Tudor!

Gata, incepe iureshu. Ne auzim deseara sau maine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza! Am reusit si eu sa vad poze cu copii superbi, mamici sexi si flori...

Sa stiti ca sunt tare mandra, Matei s-a comportat super in excursie, a mancat tot ce i-am pus eu plus "Ciorbita si coliba (coliva ), ne-a dat parintele la manastire".Pachetelele de acasa le-au mancat la picnic,a si dormit in autocar cu capul pe o fetita :)

Au fost la Humulesti, la Casa Memoriala Ion Creanga, la Manastiri -Secu, Sihastrie si Manastirea Neamtului, iar cireasa de pe tort a fost Rezervatia de Zimbri.Poate reusesc sa obtin si ceva poze de la educatoare...

A avut si bani de buzunar si ne-a facut cadou o icoana foarte frumoasa, m-a dat pe spate...

Aseara abia isi trageau picioarele dupa ei, erau rupti de oboseala (au plecat la 7 dimineata si au ajuns la 8 seara acasa).


Va pup, sanatate la bolnaviori!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roberta04

'Neatza! Am reusit si eu sa vad poze cu copii superbi, mamici sexi si flori...

Sa stiti ca sunt tare mandra, Matei s-a comportat super in excursie, a mancat tot ce i-am pus eu plus "Ciorbita si coliba (coliva ), ne-a dat parintele la manastire".Pachetelele de acasa le-au mancat la picnic,a si dormit in autocar cu capul pe o fetita :)

Au fost la Humulesti, la Casa Memoriala Ion Creanga, la Manastiri -Secu, Sihastrie si Manastirea Neamtului, iar cireasa de pe tort a fost Rezervatia de Zimbri.Poate reusesc sa obtin si ceva poze de la educatoare...

A avut si bani de buzunar si ne-a facut cadou o icoana foarte frumoasa, m-a dat pe spate...

Aseara abia isi trageau picioarele dupa ei, erau rupti de oboseala (au plecat la 7 dimineata si au ajuns la 8 seara acasa).


Va pup, sanatate la bolnaviori!



poze
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243" target="_blank">Povestea nasterii



Vezi ca el s-a simtit bine si nu aveai de ce sa-ti faci griji? Bravo!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Ce liniste e pe aici...Unde sunteti, ladies??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui roberta04

Ce liniste e pe aici...Unde sunteti, ladies??

poze
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243" target="_blank">Povestea nasterii


..or fi in concediu deja[aia care-si roade unghiile]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui g_ioana

[quote]citat din mesajul lui roberta04

Ce liniste e pe aici...Unde sunteti, ladies??



..or fi in concediu deja[aia care-si roade unghiile]



...concediu? Ce-i ala concediu???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Hahaaa, ol za laidiz in za haus ... ma facurati sa rid !! Ce concediu, neicusorilor, cred ca glumiti ! Desi recunosc sincer ca la mine mintea-i in concediu de mult timp, neuronii zburda liberi pe cimpiile patriei !!
Am vazut poze, am vazut si filme, cuscreloo, Andreiushu a privit-o pe Mariutza la serbare, mi-a cerut replay de vreo citeva ori dupa care a decretat solemn ca el o ia pe fata de acolo de nevasta ! Hihiii, vezi cum se aranjeaza lucrurile singure ? Nu i-am mai spus ca el deja e "amanetat" de muma-sa !!
Nu prea am timp sa stau cu voi azi ... sper ca miine sa fie ceva mai lejer pacilea ! O dupaamiaza linistita va doresc, la Bucuresti ploo iar !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

..la noi nu ploua,da' bate vantu
Cuscreloo astea fiind zise,pana la nunta a mai ramas doar un singur lucru de rezolvat,ca sa fie si socru mic de acord trebuie musai sa te faci blonda
Aaa nu v-am zis ca la gradi Viorel are un concurent feroce...pe Matei,care este foarte suparat ca Maria se joaca doar cu Viorel...asa ca bunica si mama lui Matei speculeaza asta la maxim,este de ajuns sa-i spuna ca daca mananca sau face nu stiu ce va fi mult mai bun decat Viorel...boon,vine mandra vineri acasa si-n timp ce mancam ma intreaba:"de ce Matei are par pe maini si Viorel nu?"...io cu mancarea-n gat o intreb de unde a mai scos si asta.."ne-a aratat,mie si lui viorel,cand doamna nu era in clasa...si s-a si udat pe maini sa se vada mai bine"
Mama lui Giulik pe unde umbli azi?
Vivia treci la semnat condica
Robi super ca s-a simtit bine Matei in excursie..cum mai merg demersurile cu casa?
Leeloo of,of mai mai...asa-i cu fratii,isi impart si virusii intre ei,insanatosire grabnica lui Tudor.
Cristalina spor la treburi...io zic sa nu-i spui lui John ce-l asteapta la festivitatea de premiere....daca apari la tv zi-ne sa ne uitam si noi
hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Ioana, tare Matei cu parul... Matei al meu mi-a aratat ca are par pe picioare:"Sunt barbat, nu??"

Cu casa... ce sa spun, am avut cateva vizite de vizionare a apartamentului, le-a placut, asteapta raspunsuri de la banci cu creditele, prin agentii au incercat sa ne ofere un pret ridicol (si asa am cerut un pret rezonabil...).
Azi mergem sa prelungim anuntul la ziar, e si postat pe diverse site-uri specializate, asteptam, nu ne da nimeni afara. Pe de alta parte, am gasit terenuri bune la preturi OK si nu vrem sa tinem prea mult de pret la apartament si sa se scumpeasca terenurile...



Mergi la inceput