Copilasi de Iulie-August*2004 (22)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui roller025

Mey, ce liniste e p'acilisha... Petreceti de 1 iunie?

..unii mai si muncestestudentii astia iar si-au progamat examenele sambata si duminica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Fir-ar ei de studenti! Pica-i, ce atata examene in week-end...

Spor la trebi, Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

salutare
nu mai apuc sa intru ca-s foarte ocupata cu...Philip. Nicholas papa tati si-l pasez soacrei, dar Philip e extrem de gelos si nici nu-l intereseaza nici tati nici buni ci o vrea numai pe mama. ma joc cu el cat pot, azi cel mai mult timp il petrec cu eldar nu mai faceam fata, are o energie debordanta si eu-s obosita de peste noapte asa ca a iesit pana la urma la parcul de distractii cu daddy. intr-o ora se intorc inapoi, sa vad ce energie mai am.
eu merg in continuare cu aparatorile de san si functioneaza, acum bebe nici nu mai vrea fara ele, asta e, lapte este la greu si bebe suge bine, ziua vrea si la 2 ore, noaptea imi mai da si cate o pauaz numai ca dorm eu ca pe ace ca nu cumva sa se trezeasca. deh, mama nebuna.
maine mergem la dr sa-mi scoata mie firele si la prima programare a lui Nicholas, vom vedea cum si cat ia in greutate, daca laptele meu e valabil.

US

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

tuturor copiilor

Andreea de Pupi, multi, multi pupici la voi si sa va acomodati repede cu totii

O saptamana frumoasa tuturor !
Spor la lucru

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

LA MULTI ANI TUTUROR COPIILOR
io azi sunt liberala 10.30 ma duc la serbare
edit pusei niste poze din week-end,din gradina botanica unde au inflorit toti trandafirii
http://s237.photobucket.com/albums/ff27/gorodica/mai%202009/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Neatza!

La multi ani, tuturor copiilor! Chiar si celor care au sufletul de copil!

Andreea, in primele 2 luni copii mai sensibili si cei care au fost legati mai mult de mami dezvolta mai mult gelozii. Incearca sa-l implici pe Philip in tot ce faci cu Nicholas si spune-i constant cat de mult inseamna el si cat il iubesti. Cu Vic am avut cam aceeasi situatie, dar pentru ca nu l-am indepartat s-a potolit. Intr-adevar in perioada asta cele mai multe resurse le consumi cu cel mare, nu cu cel mic, pentru ca cel mare si-a "pierdut" privilegiile! Cu multa rabdare si mult calm se rezolva!.

Breee, ce bine era cu un singur cupil acasa... Si mai ales cand cupilu cel mai mare (aka sotu') e cel mai rasfatat din trupa

Revin cand ma mai trezesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata si LA MULTI ANI pentru totii copiii, mari si mici!!!
Noi nu suntem tocmai bine - abia s-a facut bine Stefan, ca am luato de la capat cu Tudor... respectiv azi spre dimineata mi-a facut febra 38...acum nu stiu daca e raceala, sau e o reactie a vaccinului (ca am inteles ca poate da niste reactii la citeva zile de la vaccin) sau o fi de la dinti - ca abia i-a erupt unul si inca doi se preagtesc sa sparga gingia...
Cu sotul - pina la urma, cu toate discutiile si supararile, ne-am apucat sa facem gardul la casa...macar atit!
Corina - nu, nu ne-am mutat - mai avem ceva de lucru pe acolo pina devine ok ca sa na mutam. Oricum, nu prea vad cum se va intimpla lucrul asta anul acesta...asa ca va ami dura ceva vreme, oricit ne-am dori noi sa o terminam si sa ne mutam...
Philip - asa este, cel mare va necesita mai multa atentie la inceput, noroc ca cel mic habar nu are si poti sa-i acorzi mai multa atentie lui Philip pina intelege ca de fapt iubirea pentru el nu se diminueaza, ci doar il cuprinde si pe Nicholas...

Sunt si eu pe aici...ma duc sa mai pun citeva poze...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata! LA MULTI ANI la toti copiii mari si mici!

Copilul meu este in excursie si eu am inima ca un purice mic, mic... ma tot intreb ce am avut in cap sa il las sa plece singurel... Dar era asa de fericit cu rucsacul in spate, m-am topit de dragul lui...

Eu sunt zombie total azi, aseara a vrut Petro sa cheme Salvarea, am avut o colica biliara cum nu mi s-a intamplat niciodata, azi supravietuiesc dar functionez la 5% din capacitate

Cam atat, revin cand ma trezesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Uitati aici si cele citeva poze:
http://family.webshots.com/photo/2386414590050279906qLpsJr?vhost=family

Roberta - nu ai de ce sa iti faci griji, el se va simti foarte bine! Stefan a mers in multe excursii si eu l-am trimis numai singur - miercuri de ex. pleaca din nou, la Cheile Dimbovicioarei... Tie multa sanatate, stiu cum sunt colicile astea...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Buna si LA MULTI ANI tuturor copilasilor!

Andreea, important e ca sunteti bine. Restul va veni de la sine. Va fi mai greu, dar totul se va aseza in scurt timp si Philip va vedea ca nu are de ce sa-si simta pozitia amenintata de bebe. si reacomodare usoara cu noua situatie.

Ioana, special pentru tine , replica la trandafirii din gradina botanica din Iasi ... uite-i si pe cei de la gradina botanica din Bucuresti:
http://family.webshots.com/photo/2102617400044250153qpCCiA
Pupici Mariutei

In album mai sunt poze de ieri - am stat cateva ore bune prin gradina botanica si prin cismigiu, iar seara picii de la gradi au participat si ei la un concert sustinut in biserica cu muzica vocala si instrumentala .
Apropos, au castigat locul I la concursul de la Magurele , dar nu ne prezentam la gala laureatilor din cauza de suprapuneri cu serbarile gradinitei si program incaracat al educatoarei. ... Asa ca, iar nu ma vad cu Cristal

Gabi, imi pare rau ca ai luat-o de la capat cu Tudor. Si sa stii ca in prima clipa nu l-am recunoscut cand am vazut pozele. E atat de schimbat, dat tot frumos e.

Robi, linisteste-te! O sa fie bine Matei, vei vedea. Sanatate multa.

La Ale la gradi ii scot la picnic astazi in livada manastirii, la barbeque si zbenguiala.
Iar in seara asta mergem la spectacol cu colegii Feliciei, la KIds Magic Show.

Edit: Ce-o fi cu Vivia, ca nu a mai semnat condica de cateva zile ?

Mergi la inceput