Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (130)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Klemi, imi pare rau dar nu ma pricep si nu te pot ajuta...poate stiu fetele.

Nu poti suna dr? Daca vrei un dr care sa vina acasa da-mi PM.

sper sa treaca repede-repede

Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300

Eva, a propos de brevi grillo, poate tu ai copertina aceea care se lasa mult in fata (fericito ), mie snameniile mi-au vandut un carucior model 2007-2208 si are copertina scurta si ii lipseste parghia de siguranta cu care se inghide carutul (asta nu ma deranjeaza). Oricum, bine ca am gasit umbrela, m-am aranjat super.



Ramo, pai ia uite cum se trage copertina la Brevi al meu:

fara copertina

copertina nivel1

copertina trasa complet

Cand e soare puternic trag complet copertina si fi-miu e ferit complet, mai putin talpile.
Uita-te cu atentie, are o chestie din plastic de care tragi si se lasa copertina.
Sunt atat de snaspani sa nu iti fi dat tie unul asa? Ca doar tot din Ro l-am luat si eu
:(((





**************************************************************
Eva & Luca Noah (08.09.2008)


Pentru a intelege dragostea parintilor tai trebuie sa cresti tu insuti un copil. (proverb chinezesc)
Copiii invata sa zambeasca de la parintii lor. ( Shinichi Suzuki )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Klemi tinand cont ca nu e antibiotic sa fie necesar sa il ia la ora fixa, eu cred ca poti lasa fata sa mai doarma. Are si somnul rolul lui pozitiv in refacerea organismului. Daca zici si ca s-a enervat aseara cand ai trezit-o....lasa fata sa mai doarma. Isi face somnul de frumusete. Dar ai verificat sa nu aiba febra mai mare ? De obicei le creste rapid in timpul somnului. Pup si sanatate
Ai zis ca ii dai nurofen si panadol. Astea au si rol de calmare a durerii ( in cazul aparitiei dintilor spre exemplu ). Eu posibil sa fie si de la ele dormitul asta. Dar nu stiu sigur, ca sa spun 100%

Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

bonjour si de la noi,

AlexaM, eu eram cu ia. am dat 45 ron pe ea la bbexpo si i-ar veni si unei fetite de 3-4 ani.
Pe copil o sa-l dau cu crema de antisolara si peste o sa-i pun ia. pe cap sapca si cam atat. o sa ma mai adaptez la fata locului in fct de nevoi. acu' eu stiu ca nu este soarele de acum 34 de ani, dar oricum ... maica-mea nu ma dadea cu nimic cand ma ducea la plaja.

Eva, superbe pozele si ce pui frumusel ai :-)

cu intalneala in IOR, sper sa ajung. de obicei, Sofia se trezeste la 8 si la 11 ii dau sa manance branza cu fructe. o sa incerc sa ajung cat mai devreme, mai ales ca maine la 15:00 trebuie sa fiu si la acupunctura.

Lidia, multzam de linku' cu dieta. l-am salvat!

www.inimacopiilor.ro/campanie/ajuta.php" target="_blank">Inima copiilor pentru Marie Curie

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei
Flickr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Lidia, superrrrr!!!
Roxana, poate fac si o nocturna, oricum iti spun ce si cum. Spor la treaba!
Anca, sanatate multa. Sa stii ca si Elsa face crize din astea citeodata, cind e foarte obosita si nu vine ene pe la gene, insa eu stau aplecata peste patut, o masez si-i cint pina se linisteste. Incearca sa-i faci un masaj, poate se va linisti si ea.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Klemi, ai vorbit cu vreun doctor?

www.inimacopiilor.ro/campanie/ajuta.php" target="_blank">Inima copiilor pentru Marie Curie

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei
Flickr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Moniculeeee pe unde umbliiii ????

Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Fetelor, sandale f. misto am vazut la Mini Prix-ul de la Otopeni. Vorbesc de un model de sandalutze de piele Zara, de culoare rosie, pe care le gasiti in spatele magazinului, la raionul de bebelusi, in cosurile acelea de metal. Daca aveti drum pe acolo cautati-le, ca merita. Costau 45 ron, cam mult pt Mini Prix, dar sandalutzele chiar meritau. Exista numarul 18 si nr 20. Eu am murit de ciuda pt ca Aniei nr 18 ii era fix-fix, ma chinuiam rau sa i le pun, iar nr. 20 ii era mare. Am cautat 19 de mi-au sarit ochii din cap, dar n-am gasit.

Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF

Cand e soare puternic trag complet copertina si fi-miu e ferit complet, mai putin talpile.




de mine insami am liber sa radai intels tu, oricum...

Mimihoo

Ancule, sanatate

pup si fetele care l-au admirat pe fi-miu

a venit vremea sa ies la plimbare dar am o lene de ma doare. fi-miu trage la.
Cred ca ies pe la 17h00

**************************************************************
Eva & Luca Noah (08.09.2008)


Pentru a intelege dragostea parintilor tai trebuie sa cresti tu insuti un copil. (proverb chinezesc)
Copiii invata sa zambeasca de la parintii lor. ( Shinichi Suzuki )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Fetelor, sandale f. misto am vazut la Mini Prix-ul de la Otopeni. Vorbesc de un model de sandalutze de piele Zara, de culoare rosie, pe care le gasiti in spatele magazinului, la raionul de bebelusi, in cosurile acelea de metal. Daca aveti drum pe acolo cautati-le, ca merita. Costau 45 ron, cam mult pt Mini Prix, dar sandalutzele chiar meritau. Exista numarul 18 si nr 20. Eu am murit de ciuda pt ca Aniei nr 18 ii era fix-fix, ma chinuiam rau sa i le pun, iar nr. 20 ii era mare. Am cautat 19 de mi-au sarit ochii din cap, dar n-am gasit.




wow, ce pret bun.
Eu nu am vazut sub 100 de ron, decat din denim, panza, nu din piele...
Dar tocmai la Otopeni, zici...
Noua nr 20 ne trebuie, 21 sunt mari, 19 prea mici

le: mi-a venit o idee, a propos de ce zicea Nadina de "ie" de la artizanat, la Muzeul Taranului s-or gasi bluze de panza topita/ rochite pt copii?
A fost careva? Exista artizanat p'acolo?

**************************************************************
Eva & Luca Noah (08.09.2008)


Pentru a intelege dragostea parintilor tai trebuie sa cresti tu insuti un copil. (proverb chinezesc)
Copiii invata sa zambeasca de la parintii lor. ( Shinichi Suzuki )

Mergi la inceput