Pralinute belgiene 37

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Danyelana felicitaaaaaaaari, sa fie intr-un ceas bun, sa fiti sanatosi !!! Ma bucur tare mult pentru voi, sincronizarea este numa' perfecta! BRAVO! yupiiiiiii


Fetelor abia am ajuns la Budapesta, ne bagam la cina si apoi revin, caci vad ca fuserati harnicute la scris, nu gluma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

Danyelana, felicitari fetita!!!! Asta da veste care sa aduca zambetul pe buzele tuturor. Imi inchipui ce fericire trebuie sa fie in sufletele voastre,al tau si a lui JM. Bebita sa stea cumintel in burtica si sa ne chemi peste 9 luni sa va vedem in formula completa.



Ror

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Felicitari Danielana si JM, sa fie intr-un ceas bun!

Tania, cum s-au simtit parintii tai aici? De data asta au avut parte de zile frumoase, nu ca data trecuta
Am sa updatez paginuta noastra, dar am nevoie din partea nou venitelor de cateva date, asta numai daca o doresc desigur

Anda, Mello este un motanel maidanez adoptat in Olanda. Eu il alint zicandu-i nesimtit, dar el este un dulce si destul e cuminte pentru un animalut, manca-l-ar mama Tu stai la casa? Ca in apartament cred ca este destul de greu sa tii trei pisicute.
Apropo ca m-ai intrebat si aproape ca uitam sa raspund, nu stau in Bruxel, ci stau in Antwerpen.

Nora, si eu ma voi duce in Londra prin august cred, ce mi-ai recomanda sa vad?
Imi pare rau de mama ta...

Fetelor ce ati zice daca am pune karaokele pe 12 iunie? Pica intr-o vineri.

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Oauuuuuuu, super Daniela, cat de frumos, ma bucur muuult pt. voi ! Felicitari din inima!!! Sa ai un bebel sanatos si frumos !

Taniuca felicitari pt. nepotica! Sa creasca mare, sanatoasa si sa aduca multe, multe bucurii !

Rorutz dragut multi pupici, multi de tot si si multe, multe imbratisari! Sebastian e bine, creste, pe zi ce trece face lucruri noi, incearca sa ne imite, imi vine sa-l pap, sunt topita!!!

Miha si Nora sa va fie de bine plimbarea prin Londra! Ma bucur ca v-ati simtit bine!

Miri frumoase poze cu piticii tai si cu torturile

Anuska bine ati revenit! Ne-a fost dor de voi !

Fete haideti sa ne mobilizam pt. kara, ce ziceti de 12 sau 13 iunie? ( eu prefer 12)

Pupi dulci tuturor si somn usor!!!





Sebastian, minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Am revenit, 'nseara

Danyelana inca odata felicitari si sa fie intr-un ceas bun

Anamana welcome home si o vrem pe Mariucaaaaaaa

Carmita La Multi Ani mamei tale, sa iti traiasca

Bepii cum a fost cu musafirii? Pe unde v-ati plimbat?

Rorutz dragutz, imi pare rau ca nu a fost sa fie de data asta, dar nu iti pierde increderea, sunt convinsa ca va fi bine pana la urma; multi pupici pe obrajor

Ninutzuc sperietura mare cu explozia, bine ca nu a fost mai grav;ce faci, te pregatesti de plecare in RO?

Oana daca la tine ZUMBA este atat de aproape, bineinteles ca nu merita sa vii pana in Kampenhout; ba cred ca veti face gasca si mai mare in BRU ; te pomenesti ca ne mutam resedinta acolo ? eu pot veni si de la birou direct, care este la un pas de tine

Alra ne bucuram sa mai auzim vesti despre tine; ce bien ca mai alaptezi inca...

Miricutz enjoy zumba maine, eu dupa cum spusei sunt pe alte meleaguri ; iar despre peomaine nus' ce sa zic, ca tare mai am mult de lucru

Scumpicel felicitari pentru primul dintisor baiat mare ce mai....bravo si la cat mai multi...fara maraiala

Mady si Ardeiash nu prea am mai avut vesti despre voi; ce mai faceti?

Antoanela petrecere frumoasa in RO si multumim de oferta

Deci dupa cum a spus si Nora, am fost la Londra de joi pana dumi si a fost tare fain, mai ales ca si vremea a tinut cu noi. Acum inapoi la treaba, nici nu am desfacut bagajele ca am facut altele

Kara 12 Iunie - in principiu DA;si altceva nik? mai toata lumea va pleca in curand in vacanta si pana prin Sept nu ne mai vedem; idei? cofee in BRU? BBQ in WE undeva in parc?

Gata la treaba; pupe si noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Pup pralinutele ,

Vad ca aveti viteza la scris .
Am fost si noi intr-o minivacanta prin Belgia am fost la Brugge, am vizitat orasul - f frumos, am fost la Ostand la mare - frumos da cam batea vantul si la Knokke in rezervatia naturala de pasari -zvin- si la mare, da asta dupa ce am umblat de nebuni 2 ore dupa parcare
A fost frumos si totodata cam greuuu, greu dom-le cu copchil mic dupa tine si mai ales alaptat exclusiv .
Da da, alaptat exclusiv ca inca nu am reusit sa o fac sa manance lapte praf - nu vrea si pace...nici macar ceai sau apa nu vrea cu bibe...nus ce ma fac...cred ca a facut o obsesie pt bibe, ca plange cand il vede...asa ca am renuntat sa ii las timp sa isi revina.

Deci...am alaptat in public...si eu sunt cam pudica de felul meu da ce sa fac....Cand iti era lumea mai draga eu cautam un loc mai retras sa alaptez ...Aaaa si Alice inca papa la 2.5 ore si o singura data pe noapte.
In alta ordine de idei, de cand am ajuns acasa am show cu Alice...nu stiu ce sa cred...
Oare pt ca avea deja o rutina zilnica -care a fost data peste cap- ? sau are un puseu de crestere?...ca vrea numa la tzitzi si nici nu prea doarme, e agitata si morocanoasa...

Antoanela - am sa incerc cu lingurita. Am admirat frumusete de copilasi - sa fie sanatosi ; Drum bun in Romania.
miri-mik, Bepii, Carmita baby multumesc pentru primire .
Ror - hai curaj si cu speranta inainte ;
Carmita - frumusel foc Melo taree imi doresc si eu o pisica, da inca nu putem avea din motive "de contract";
Oana - te poftesc cu draga inima sa te joci cu Alice; oricum nu prea are cu cine se juca;
Alra - sar'mana. Sanatate multa micutei
miri mik - ce baietei bucalati si frumusei
Bepii - felicitari pentru nepotica Sa dea DD sa cresca mare, sanatoasa si frumoasa.
Danyelana - Felicitari! sa ai o sarcina usoara si bb sanatos.

Fetelor - va multumesc tuturor si sper sa ne cunoastem curand ;


Fotografii noi si vechi
http://b1.lilypie.com/fsVKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Miha, multumesc sa-mi traiasca. Monica si Doru ce mai fac, sunt bine? Saluta-i din partea mea

Veronica, am uitat sa iti spun ca ai o fetita adorabila si cat par areeeeeeeeeeee este super super dulce. De fapt sa stii ca si in contractul nostru scrie ca nu avem voie sa avem animalute, dar noi cand ne-am mutat aici, il aveam deja pe Mello, eu chiar m-am dat de gol fata de agentul imobiliar prin care s-a facut inchirierea si care s-a facut ca ploua. Problema e ca joi vine proprietarul in vizita, pentru a stabili valoarea apartamentului, pentru ca este mostenire de familie si il va vedea pe Mello. Eu deja venisem cu idei sa-l ascundem in sifonier, dar pana la urma am de decis sa nu-l mai ascundem. Ce-o fi o fi...

Anoooooooooo, mi-e un dor de tine si de Mariucaaaaaaaaaa, abia astept sa ne vedem

va pup

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Danyelana, ce veste minunata!!! Felicitari din toata inima draga mea. Cred ca amandoi sunteti super fericiti.
Sa fi sanataoasa, sa ai o sarcina usoara si sa ai un BB sanatos, frumos si fericit.
Carmen, mersi de intrebare . Parintii mei s-au simtit de data asta foarte bine cu exceptia faptului ca taticu s-a ales cu genunchiul bulit, nu stiu precis de la ce anume, probabil ca a calcat stramb, cert e ca intr-o dimineata s-a trezit cu el umflat de nu putea calca si cu dureri mari. A trebuit sa mergem la urgenta dar e bine ca a doua zi s-a mai ameliorat dar a trebuit sa stopam plimbarile prin imprejurimi. Ma bucur ca au ajuns acasa cu bine.
O sa te sun intr-una din zile sa stabilim o zi sa vi la mine. Sti tu de ce
Fete, va multumesc pt urari vis-a-vis de nepotica mea. E o dulcica totusi eu nu ma simt nici pe departe bunica, cine ma cunoaste stie asta. Poate atunci cand voi deveni bunica de la propriul meu copil..... nu stiu.... deocamdata toti nepotii sunt ai sotului meu care nici el nu se prea simte bunic si-o recunoaste. Chiar ii spuneam lui Swa intr-o zi: daca vom fi vreodata solicitati sa facem pe baby-sitter-ul nici n-avem idee cum se pune un pampers Ne-a cam trecut vremea, de!
Miha si Nora, bravo fetelor, fuserati la Londra!!! Ce va invidiez! Si eu vreau de mult sa mergem acolo dar mereu intervine cate ceva. Poate la vara in concediu.... mai vedem.
Stiti ca lunea ce vine e iar sarbatoare nationala si avem un weekend prelungit, da? Noi ne-am rezervat camera la hotel pt 2 nopti in Luxemburg iar ziua avem pregatite rute prin muntii lor cu motocicleta. Imi place foarte mult zona aceea. Abia astept sa mergem.
Pt karaoke eu zic "prezent"! Data de12 iunie e perfecta.
Nina, cand pleci in tara? eu plec pe 17 iunie. Ce-ti mai fac nazdravanii? E tare mult de cand nu i-am vazut. Doar in poze si-s niste frumosi.
Simonaaaaaa, ne e dor de tine !!! Ce mai faci? Mai zi-ne de tine! Pupici la fata frumoasa
Miri, noi cand ne bem cafeluta de dimineata? Mi-e dor de o conversatie cu tine
Scumpi, te inteleg cand spui ca esti topita dupa Sebastian. Eu cand il vad imi vine sa-l strang in brate si sa-l smotocesc. Parca il vad, razacios cum este el si cu dintisorul ala nou
Dar tu ca mama ... cred ca esti topita dupa puiutul tau. Pupici pe orbajori la baiatul frumos
Ana, asteptam raportul calatoriei in tara si sa nu indraznesti sa absentezi la kara ca deja ai sarit peste vreo doua Pupici apasati lu Mariuca.
Mai sunt fete pe-aci pe care nu le-am mai citit de mult. Sper sa fie bine cu ele.
Wow, ce tarziu e!!!
Gata, plec ca am treburi de rezolvat.
Va pup pe toate in parte, scuze ca nu v-am pomenit pe toate, o fac data viitoare. Oricum imi sunteti dragi in aceeasi masura.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

oau.. ce de-ati mai scris si ce de-a mai evenimente .. super vesti!

multam fain celor de-ntreaba de noi.. si suntem bine ok.. cu tati langa noi... fericiti si asteptam a 15-a aniversare a casatoriei .. mai e o saptamana !

rorutz iubit: te pup dulce dulce ca sa-ti treaca supararea.. si multe ca sa te bucuri... poate ne vedem duminica, ce zici? noi mergem din nou la zoo pentru ca a venit pe lume un bebe-elefant si vrem sa-l vedem neaparat.. cine mai doreste .. tot cu 5 euro biletul sa-mi dea un telefon ..

danielana: super veste. ma bucur mult de tot pentru voi si-ti doresc o sarcina usoara..

miri, anto, ana bine-ati revenit! sper ca nu am uitat pe cineva

ano: ce face mariuca? Doamne , ce mult ati mai stat.. mi-i tare dor sa va vad.. poate duminica viitoare la biserica

simonette, mady totul ok?

morgane - ce mai faceti? sunteti bine?

nora: ganduri pozitive pentru mama ta

oana- ma bucur ca ai gasit pe cineva sa-ti aduca pachetul.. cristi doar ce-a venit .. dar dupa ce ai dat tu anuntul.. imi parea asa de rau!

miha: scuze pentru castron.. am incercat sa -l plasez la nina.. dar a ramas la stadiul de incercare nina.. cand ai mila si de mine?

scumpilici : super. primul dintisor.. cred ca e un dulce piticutul!

carmitA" MULTI ANI CU SANATATE MAMEI..
oops.. si parca mai era o aniversare .. tot caut prin cotloanele creierului sa-mi aduc aminte cine .. da nu reusesc

pup dulce pe toate pralinutele pe care nu le-am salutat...

bun venit fetelor noi.. imi cer scuze , parca am citit ca cineva sta pe avenue d'auderghem dar nu am retinut cine.. eu stau foarte aproape... place de la chasse. poate ne vedem la o cafeluta.. eu intru mai des pe rombel acum.. ca sunt cu ochii pe politica

pentru cele interesate de politica europarlamentara.. avem o intalnire online joi 28 mai, intre orele 19:30 si 21:30 cu Dan Luca aflat pe lista pentru PE ... se pare ca este singurul candidat al romanilor la PE asa ca sunteti binevenite la intalnire.
timp de 2 ore Dan ne raspunde intrebarilor, insa puteti sa-i puneti si pana joi intrebari daca doriti. el este acum director la euractiv..unul din putinii directori romani in inst europene. il recomand cu caldura pentru ca este un om extrem de inteligent, chiar merita sustinut. nu este un indemn in a-l vota.. ci doar pot sa va spun ca e un om deosebit...
nu ezitati daca aveti intebari pentru el sa participati joi .. eu am ceva emotii cu intalnirea asta.. pentru ca unii sunt tare spurcati la gura si ne strica frumusete de proiect.. cand vorbim de politica.. toti sunt asi... nene
dar cu optimism inainte o sa reusim. va astept deci www.rombel.com/forums/viewtopic.php?f=28&t=5815&sid=604c9dedfbfd5c1ed46a1f15d43b5981" target="_blank">aici


s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Buna ziua pralinute,

In primul rand, DANIELA, felicitari, sa ai o sa sarcina usoara si un pui mic sanatos!
MIRI, ti-am admirat copilasii, niste frumosi, sa iti traiasca!
BEPII, sa-ti traiasca nepotica si sa fie sanatoasa, felicitari!
Merci frumos pentru explicatiile privind kara. Ne inscriem si noi, daca ne primiti. Alta intrebare este: participa si sotii si copiii?
Si Zumba ce e?
CARMITA, noi avem motaneii din Romania, am venit cu ei. Stam la apartament dar e mare, trei camere, deci loc au, plus terasa si gradina unde pot iesi la plimbare dar nu prea ies ca nu sunt obisnuiti. Sunt niste dulci, mai mult dorm toata ziua si se joaca intre ei, cu noi sau cu fi-miu.
Sa vi-i prezint:
Yodi: http://picasaweb.google.fr/Pisoiasmic/MarkOctombrie2008#5265205875170451106
César: http://www.flickr.com/photos/11140351@N08/1036244029/in/set-72157601271717644/
Oscar (cel mai mare, adica seful motanilor): http://www.flickr.com/photos/11140351@N08/1037227496/
Si acum si puiul meu:
http://picasaweb.google.fr/Pisoiasmic
Datele mele pentru listuta sunt:
Pisoi3-Bruxelles, 27.06.1976/Rac-traducatoare - mami de Mark (16.01.2006) si de motaneii frumosi Oscar (ianuarie 2001), César (iunie 2004) si Yodi (iunie 2006)
Daca mai trebuie ceva, spune-mi, te rog.
ARDEIASH, despre care zoo e vorba?

pralinutele, ma duc la treaba, o zi frumoasa sa aveti.

Anda

Avem pui de trei ani si mai vrem inca un

www.helpsonia.com

Mergi la inceput