Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Buna dimineata si de la noi ! Eumada daca mai ai timi mai scrie o data te rog reteta impotriva umflarii picioarelor .
Blanca bafta multa azi la eco , bebita sa fie bine si au abia astept sa merg saptamana viitaore s-o vad , sper sa-mi spuna ca e tot fetita , dar ma rog nu prea conteaza asta !
Nico29 79 si eu am probleme cu vaginita care recidiveaza mereu ! Am folosit si eu crema meclon , insa nu are efect , eu in final si bineinteles la recomandarea doctoritei am folosit ovule meclon si mi-a disparut , insa tratamentul trebuie facut 10 zile , apoi daca mai este nevoie trebuie repetat .
s31+
http://good-times.webshots.com/photo/2317421870104803929sJGNvR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Adriana am citit multe despre ea.Inclusiv pareri de la romance.Mie oricum imi va fi firca sa-i fac baie la inceput.Sunt sigura ca prima oara eu voi fi mai uda decat ea.Numai cand ma gandesc ma ia cu transpiratii.Asa ca daca o voi lua pe asta macar iau taurul de coarne de la inceput ca si asa tot aia e pt mine.In schimb pt ea am inteles ca e muuult mai bine.E facut studiu de olandezi.Asta e ideea,ca-i treci lin de la viatza intrauterina la cea terestra.Imita mediul intrauterin dar stau cu capul afara.Insa cand sunt atat de mici ei practic cica plutesc in pozitia fetusului in ea.Pe youtube e o chestie demo si o mamica spune pe net ca nu mai trebuie decat sa le tii cu o mana barbita si cu cealalta mana ii speli.Sunt muuulte chestii bune pe care le acopera sau macar asa spun(ii scapa si de colici si de gaze).Tot acea mamica spunea ca ii pune glughita de la prosopel in cap cat inca e in caditza si scoate bebelul afara in prosopel direct.Este si antiderapanta si mamicile ale caror pareri le-am citit incercasera cam toate variantele de cadite. Cand incep sa steie in picioare ii poti trece direct in cada mare daca vrei.aaa si sta practic cu tot corpul la aceeasi temperatura, nu partial cum e in cadita clasica.Ce m-a dezamagit este ca suportul se vinde separat si este mai scump decat cadita.Practic cadita o poti folosi fara suport deci nu inteleg clenciul


"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Neata,fetelor!!!!Vin si eu la o cafeluta.Azi am reusit sa dorm mai mult,Timea e la socrii,chiuleste azi de la gradi.Marea mea problema e ca nu pot adormi seara/noaptea.....Ma tot invart in pat,ma duc la baie de cateva ori,ma iau toti draciiPooh,mami de Timea(15.06.05) si 34+AMR 6 Sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Bafta multa fetelor care merg azi la eco!!!Sa veniti cu vesti bune!Lucilau,intr-adevar interesanta e cadita!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 34+AMR 6 Sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

lucialu, mersic de grija Noi suntem bine, mai mult citim decat scriem ca nu ne mai ajunge timpul nicicum. In weekend am avut si ceva musafiri si ca de obicei, casa cu fundu-n sus Eu una m-am saturat sa tot strang si sa fac curatenie. Dar nu le poti lasa nici vraiste.
Pe Iulia tot incerc sa o invat sa si le adune dar cam degeaba, tot cu gura pe ea tre' sa fiu. Si tare nu-mi place.

Da-mi si mie link cu cadita, nu mai gasesc acum mesajul tau in care ziceai de ea. Sunt curioasa ... parca n-as avea vreo 2 de pe la Iulia, una cumparata acum ... Eu asta i-am luat-o acum la bebica.

AnamarialuiIulia (23.03.2006) si31+ cu Teodora
Nasterea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:

m-au sunat cei de la site-ul unde am comandat patutul sa-mi spuna ca ar putea sa-l aduca intr-o luna pai eu tocmai pt ca scria termen de livrare 5 zile lucratoare m-am hotarat sa-l comand,ca asa pe la toate magazinele unde am fost este la fel.....si eu vreau sa-l am nu sa stau cu inima la gura ca nu ajunge la timp ca daia dau o gramada de bani pe el . ma mai gandesc si daca nu rezolv ,o sun pe tanti asta ca a fost draguta. asta e patutul f dragut ,http://idealbebe.ro/baby-expert-italia-patut-bijoux-albit-p-782.html


PE cumnata a oprit-o la spital ,cica vine CIRESICA lor

Meleea 31

AMR 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neata si de la noi burtici

bafta fetelor care mergeti la eco.sa veniti cu vesti bune

noi am tras ieri o fuga pana la spital ptr o monitorizare a bebelushei ca mi se parea mie ca nu misca destul.intr-un final,toates bune si frumoase

azi e sarbatoare la noi,asa ca lenevim cat putem
mai tarziu vreau sa iesim fiindca am vazut ieri o motocicleta din aia cu 4 roti ptr copiii,pe care mi s-a pus pata si vreau sa io cumpar fetii sa ii dau de munca lui tati sa o invete sa conduca.
e o motocicleta adevarata numai ca e micuta,tare misto e,zici ca e ptr barby

va pup,sa aveti o saptamana superba


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)
Melissa (09.08.2009 DPN)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Pooh pofta la caftea!Mai sa nu te ia aia cu coada'n furca...da-i incolo!Duca-se!Cred ca nu e una care sa nu se trezeasca macar o data pe noapte...asta e, suntem pisacioase si nu avem ce faceSi cu sufletul in rai - cu burtici in trimestru 3, mari si dormit ok nu mere se pare...am incercat io
Mica ma bucur ca sunteti bine.Mda si eu azi mi-am propus sa fac spatiu in casa, sa vad si cumStii ca aia de care spui m-a lovit prima oara direct in corasondar acum asta e pt moa cadita caditelorDeci: www.youtube.com/watch?v=vbrNt24eHVQ" target="_blank">demo si situl unde se vinde la noi www.babycomfort.ro/produse/233-para-medicale/269-baie-bebelusi/1423-cadita-pentru-setul-tummy-tub--green-.html" target="_blank"> asta


"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylla2009 spune:

Buna si de la noi..am lipsit nemotivat,pe baza de lene si lipsa de noutati..vineri am laut si noi caruciorul,sambata ne-am facut veacul pe la balat sa recuperam niste ore si duminica in vizita la nasa la curte..azi intram oficial in luna a 8-a .Analiza de cultura de col a iesit bine.Ne-am mutat de pe materna pe elevit si ne merge mai bine .In principiu suntem ok.acum sa citesc din urma...

Ylla 32+Luca Andrei si mami de Carmen,8.10.2003
pozicile mele si ale ingerasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Lucilau,odata,zici tu?Pai la mine media e 6-7-8.Dar hai ca mai avem un pic,si o sa ne plangem din alt motiv,ca nu ne putem odihni noapteaPooh,mami de Timea(15.06.05) si 34+AMR 6 Sapt.

Mergi la inceput