Gravidutze si mamici de Cluj - 123

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Paula bafta multa!!!Iti tin pumnii!!!
Uauuu,cum e metoda aceasta cu luatul sangelui???Explica mai bine,ca nu inteleg cum e.

Andreea sper sa functioneze metoda.La noi a functionat si azi foarte bine.Sa speram ca tine in continuare.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

La multi ani cu sanatate,Elenutza draga!!Sa de Dumnezeu ca totul sa fie bine!!!Te imbratisez cu mult drag si multa,multa putere!!!

Noi maine avem cheful de 1 anisor ,il tinem mai repede ca saptamana viitoare trebuie sa mergem la nunta la Timisoara!!!Asa emotii am.Ce o sa ma fac la 18 ani??Eric e mai bine, atat ca mai tuseste asa din cand in cand.
In schimb am facut eu otita furunculara ,adica am 2 furunculi in ureche,unul care era chiar la intrare in ureche ,iar celalat care nu se vede e in terior intre ureche si gat.Am avut niste dureri groaznice ,am zis ca nasterea e floare la ureche ,dar acum merg spre drumul cel bun.M-a dus sotul miercuri la urgente unde am prins o nesimtita care a zis ca nu are ce sa-mi faca ca de ce nu am mers cu bilet de trimitere,la urgente????si ca sa vin luni ca am chist si sa ma opereze si mi-a dat un antibiotic.Nesimtita!!!in fata mea era un copilas de un an jumatate pe care asa l-a repezit si asa urat a vb cu el ca mama lui care cred ca era ceva cadru medical sau ceva a si inceput sa dea telefoane.In fine nemaiputand de durere m-a dus sotul l-a interservisan unde mi-au facut o gramada de analize si mi-a dat o punga de medicamente si m-au chemat in fiecare zi la consultatie si sa-mi curete cat mai adanc posibiliar acum sunt mult,mult mai bine.Dar pe zi ce trece ma lamaresc cat de rai pot fii unii oameni.In fine,Fug la nani sa ma odihnesc pt maine sa nu am cearcane ,nu ca nu as avea!Sper ca totul sa fie bine,vremea sa fie cu noi si sa se simta bine lumea.Va pup si noapte bunaaa!!


Andreea , de Eric (31 Mai 2008)

Evolutia lui Eric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Elenuta, La multi ani! Sanatate multa tie si familiei tale! SA ri se realizeze frumos planurile de anu' asta!
Eu cred ca ceilalti dr care te-au vazut, ar fi observat daca ceva ca nu e in regula cu bb, poate pozitia nu a fost buna cind a vazut dr Rotaru! Sper din suflet sa fie bine!

Adriana, cred ca bine ai hotarit sa vb cu Alexia! Mai ales ca ea stie ca esti la scoala! Se inveseleste ea in citeva minute dupa ce vb cu tine sau poate chiar asta o inveseleste! Oricum, ea e vesela de cind era in burtica!

Gabi, Alex, cum sint cei nascuti in 1 iunie, ca Patrick al meu? Sint de treaba? Norocosi?

Bine ai venit Biara? Sarcina usoara si voioasa!

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

BUNA SEARA

multumesc din suflet tuturor pt urarile de bine si mai ales pt sprijiul acordat

victo cred ca tu m-ai intrebat de eco intravaginal???? am facut 2 pana acum si nu a abservat nimik, cei drept la medstar sunt tot pe fuga cu programarile, s-a uitat la inimioara insa doar un pic si nu si0a dat seama, Rotaru in schimb a observat din prima ca ceva nu e inregula acolo, sper sa fie doar o suspiciune si sa nu fie adevarat.

azi nu am mai simtit fetita mititica sa mai miste asa cum o facea in ultimul timp, sper ca si-a schimbat pozitia sau cel putin ma rog celui de sus sa isi schimbe pozitia pana miercuri ca sa fie un verdict sigur.

a mai trecut o zi cu bine si fara ganduri urate , ma joc cu Drgaos si ma minunez de fiecare clipa alaturi de el, cat ii mai merge mintiuca aia mititica



Elena , mamica lui Dragos Stefan si 23+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

gaby, co drum bun si petrecere frumoasa

andreea27 sa aveti paret de o zi plina de soare si buna dispozitie, distractie placuta

sanatate multa

adriana am patit si noi odata cu Dragos ca era la mama si am dorit s ail auzim si s-a pus pe plans, noroc ca era aproape insa nu a durat mult si nu am mai mers la el

acuma cand vb ci el la tel imi spune ca tati si mami au pelcat la cj, tati la servici si mami la doctor sa ii i-a tensiunea si imi spune ca ii cuminte , harnic ......etc


de cand l-am adus acasa numai la buni ii trbuie sa meraga , daca il mai las acolo poate nu mai vrea sa vina acasa, mai ales ca ne vom muta saptamana viitoare, ne va spune ca nu aici sta copilul


sa nu uit.....
de luni incepe o noua colectie la adevarul pt copii , ceva colectie cu carticele, cartea junglei , 1001 dalmatieni.......etc
pt cine e interesat, cred ca luni e gratis cartea , cumperi doar ziarul

va pup si va doresc o duminica placuta


Elena , mamica lui Dragos Stefan si 23+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

neata!

o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salutare, fetelor! remember us?

m-am intors ieri dimineata de la craiova, azi sint acasa, deseara plec la bucuresti...inca 5 zile departe de casa...sper sa treaca repede si sa se descurce baietii la fel de bine ca pina acum.

m-am bucurat ca ovi s-a descurcat de minune cu stefan, l-au ajutat si bunicile citeva ore pe zi, ca sa poata si el sa mearga putin la munca in timpul saptaminii. in rest, au iesit amindoi in parc dimineata, au papat mincarica facuta de tati, au facut baita...tot ce trebuie. am un sot model si un tata extraordinar! doamne da sa-l tina tot asa!

l-am inscris si noi pe stefan la cresa. va merge din iunie, la program lung. saptamina asta duce ovi actele pt dosar si gata. mi-e putin frica pentru ca e cel mai mic din grupa, ceilalti copilasi sint de la 1 an si opt luni in sus, dar fiind vara si mai putini in grupa sper sa fie ok.


Alex, am vazut ca ai dus-o si tu pe Tiadris la cresa. ma bucur ca i-a placut si sper sa se rezolve cu somnul. eu zic ca a fost agitata pentru ca nu cunostea locul si era curioasa...

Elena, in primul rind LA MULTI ANI! si fericire . si alunga toate gindurile rele. sigur e din cauza pozitiei bebitei. ai sa vezi miercuri ca totul va fi bine! multi pentru mami curajoasa!

Adriana, felicitari pentru realizarile tale! esti de admirat! si icei Alexiei care te ajuta pentru ca e cuminte acolo, la buni!

pentru Nico si Andrei cu care e-am intilnit la Auchan simbata dimineata! noroc cu tati care m-a tras de mineca, ca eu eram cam aeriana, tocmai coborisem din tren, si nu i-am observat!

Andreea, distractie placuta!!!! si cu anticipatie, in caz ca nu apuc sa intru chiar de ziua lui Eric! si santate multa!

Paula, bafta mare si poate ne vedem intr-o seara in bucuresti!

V-a placut placinta? am scis mult, imi pare rau ca nu am apucat sa citesc din urma. cind ma inorc de la bucuresti intru in examene, plus disertatia, plus serviciu si copil...asa ca nu stiu cind ne mai auzim. daca faceti vreo intilnire de 1 iunie, dati-mi si mie de stire. pupicei la toata lumea.



Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii
S-au dus 17kg...mai sint 10...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

SAL
RAMO multumim de sfat daca i necesar il aplicam
IOANA13 eu zic ca o sa fie un baietel cu mult noroc puiut tau ,1 iunie e o zi minunata
IOANA-S laptele de capra il aduce soacra mea cand vine din Bihor
cum s a distrat pitica
ANCA sper sa i fie bine puiului la cresa unde l inscrii ?
si Tiadris e cea mai mica din grupa
felicitari pt ca ai un sot asa minunat
VICTO drum bun si baftaaaa la examene ,tot cu avionul mergi ?
CO ati avut vreme faina ieri ,a cam batut vantuletu dar in rest a fost ok ,pe unde ati fost ?
ANDREEA-eric sper din suflet sa si revina puiu cu mancarea si sa nu fiti nevoiti sa i faceti analizele
ANDREEA sanatate multa si bine ca nu te mai doare asa tare ,nasoala faza la spital
ELENA ai vazut ce mult i a placut ?asa ca data viitoare nu ti mai face griji

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=195486847
http://community.webshots.com/user/ALEX290178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Anca, hallo! La Craiova te-au trismis? Woaw ce calduri rabzi pe acolo! Bine ca ai un sot si, Stefan, tatic de milioane!
La ce cresa il duci?

Victo, bafta!

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ioana, Alex, a ramas ca-l duc la cresa de stat in gheogheni, pe herculane(asta e peste drum de iulius mall, in spatele blocului mare)

Ioana, a fost destul de ok la craiova cu temperaturile...am dus eu ploaia de la cluj...a plouat aproape in fiecare seara si ne-a mai racorit...pe tren incoace a fost insa horror...dupa ce ca am platit o caruta de bani pe bilet la clasa 1, au dat drumul la aer conditionat cu tiriita, si numai dupa scandalul de rigoare.

PS: acum am verificat vremea la bucuresti...cica max 27 de grade saptamina viitoare...hihihi...n-o sa fie prea rau...

Co, la multi ani!!!!de ziua numelui. scuze mult de intirziere! sper ca mai primesti urarile si acum! .

Va pup pe toate si ne auzim peste o saptamina!

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii
S-au dus 17kg...mai sint 10...

Mergi la inceput