FIV 225

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_iulia spune:

Buna fetelor,
Incep si eu din nou dipherelin din 27. Primul FIV ratat.....al doilea va fi cu noroc.......ceea ce va doresc si voua. Bafta tuturorrrrrr!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Huski, multumesc pentru gandurile bune, DD sa ne ajute pe toate sa reusim.
Mai este putin pana marti, cand o sa fac beta.
Treceti-ma va rog si pe mine la "ASPIRANTE fivoase in focuri/in asteptare de rezultate", multumesc.

Pupici la toate

Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rizzuca spune:

Buna fetelor,

Nu am scris pe forum, am urmarit doar.
Sambata trecuta , pe 16 am facut ET la 8 dimineata ( ziua a 3-a). Intre timp am trecut printr-o perioda ingrozitoare. Am avut hiperstimulare, m-au internat imediat la Giulesti dupa embriotransfer.La 10 dimineata eram internata. Nu va pot spune ce perioada "bestiala" am avut acolo...

Burta era de parca eram in luna a 5-a, am lesinat de 2 ori, am cazut o data din picioare direct pe ciment, chiar in ziua embriotransferului, si noaptea am mai lesinat o data in baie.
Am avut probleme foarte mari cu respiratia,dureri mari de burta fiind atata lichid acumulat, ovarele ma intepau si ele (au ajuns la 12-13 cm)+ dureri in zona de jos din cauza intepaturilor multe cauzate de punctiile dese (au fost multi foliculi de extras). Am intrat in panica bineinteles , am inceput sa plang de atatea ori...gandindu-ma ce s-o fi intamplat cu embrionasii mei.
Starea mea se inrautatea din ce in ce. Luni dimineata m-au transferat le terapie intensiva unde, norocul meu, era de garda doamna Nicolau. A fost ca o cana de cafea tare. M-a trezit la viata.
Mi-a zis sa las totul deoparte, sa ma comport normal, sa incerc sa merg si sa ma plimb (inainte mi se spusese sa stau numai in pat) sa mananc putin si des, sa beau apa doar cat pot...nu neaparat 3l.
A fost totul pe gustul meu. In cateva ore parca am inceput sa prind viata. A doua zi analizele au iesit mai bine. La fel si a treia zi. Joi m-au externat. Nu au stiut sa imi spuna ce s-a intamplat, daca mai am sanse sau nu sa se fi prins sarcina (au fost transferati 3 embrioni). Gandindu-ma insa prin ce stres si chin am trecut...
Nu pot insa sa nu sper. Nu mi-a murit de tot speranta. Incep sa plang instantaneu numai la gandul ca as face un test si ar fi pozitiv.Poate sunt absurda si e speranta prostului care crede pana in panzele albe....

1.Am doua intrebari: a mai trecut cineva prin asa ceva si daca da...ce s-a intamplat?
2.Acum sunt in ziua a 8-a de la ET. Aseara si azi am avut niste intepaturi (nu dese) in zona de jos, cred ca in zona uterului. Ce ar putea fi? As vrea sa fac o plimbare si ma gandesc daca e bine sau nu...

Cristina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

RIZZUCA,off doamne prin ce ai mai trecut....Sa stii ca au fost fete care au reusit cu stimulare si daca aseara ,ziua7 ai avut intepaturi in burtic ,or fi de la implantare.Si eu sun ziua 2 de ET,iar timpul trece asa de greu.....Cu cine ai facut fiv?
IAZMIN ce faci cum te simti?Stai in pat ?
HUSKI tu nu ne zici nimic de simptome de gravideala?
ALINA un start norocos.
Fetelor aseara dr.Cocei mi-a trimis mesaj la 23.00 si mi-a zis ca progesteronul e bun,dar daca totusi vreau sa fac injectabil sa fac una pe saptamana,la fel mi-a zis si Codreanu,de zici ca s-au vorbit.
CRISTAL multumesc iubita ca te gandesti la mine.
MAMI VREAU pe unde esti ,nu te vad pe nicaieri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

MULTUMESC, CA AM FOST TRECUTA LA ASPIRANTE
Rizzuca, multe si grele sunt incercarile prin care trebuie sa trecem. Incredere in DD si va fi bine. Tratamentul pe care noi il facem, poate da reactii de genul acelora prin care ai trecut tu, din pacate . Ma rog sa-ti fie bine si sa ne dai vesti bune.
Iana mari, sunt de acord cu tine , timpul trece greu . Si eu sunt in a 7 a zi de la ET si minutele imi par ore. Imporant este sa avem un beta mare. Curaj si multa rabdare.
Alina iulia sa dea DD ca al doilea FIV sa fie cu noroc.
simona2 e supeeeeer. pentru ziua a 2 a este extraordinar, ma bucur pentru tine , bafta in continuare.
Kora Pop, ma bucur ca puisorii tai sunt bine, sa ne rugam pentru reusita
Dana bebe, huski Asteptam un beta mareeeeeeeeeeee.

Pupici la toate

Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frank spune:

kora embrionii mei au fost congelati la 72 de ore; erau toti de calitate A (cu diverse numere in coada, parca). nu mi-au spus nimic despre folicul, mie nici nu mi-a trecut prin cap sa intreb, oricum dupa ce am asteptat 3 ore, am reusit sa vb. cu dr. cocei (f. putin k a intrat dr. marinescu peste noi) si in afara de tratament nu mi-a zis decat sa fiu relaxata. :). datorita endometrului mare mi-a redus si doza de progesteron.
ingeras maya o sa aprinda multe inimi cu ochii ei superbi!
rizzuca grea experienta ta! daca o sa fii gravidutza o sa ai un copil luptator si invingator. sau doi :). succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka_daria77 spune:

Mai fetelor da ce de ati mai scris. Ufffffffffffff.....
Doresc din suflet tuturor bebei frumosi si sanatosi repede ce mai atata amanare. Hai ca eu sunt dispusa la chef .
Am terminat de citit si ma prezint la raport:
vineri ziua 2 menstra ecografie si dozari estradiol si progesteron. rezultate endometru 0.22 mm; OD 1.95/2.06 cu aspect tisular; OS 2.91/2.21 cu imagine sugestiva de corp galben hemoragic.
Si acum vestea cea mare:
sambata ora 7.10 PRIMA INJECTIE CU 3 FIOLE MENOPUR!!!!!!!!!!
Dana pentru sfat sti tu care.
Gata am inceput oficial alergarea. Luni urmatoarea eco si alte dozari.
Doamne ajuta la toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alsima spune:

Fetele mele dragi, cele aflate in emotii si asteptare va doresc din toata inima un test pozitiv...

Eu asa tare m-am emotionat...am vazut ca pe prima pagina cineva m-a trecut la burtici...Nici nu-mi vine sa cred...astept sa mai fac un beta marti, ziua 14, asa mi-a spus Zadori...
In rest...ma doare un pic burtica (dar ma doare de dupa transfer - ca intreba rizzuca)

Mai am o intrebare destul de stupida, dar eu chiar nu stiu: ce varsta are sarcina mea acum, daca ultimul CM a fost in 27 aprilie, punctia in 8 mai iar ET in 12 mai????? Are idee cineva???? Cum se calculeaza exact???

Va multumesc si va cu mare drag...

Luna MAI e luna MEA!!! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rizzuca spune:


Fetelor, multumesc pentru raspunsuri.

Felicitari in primul rand tuturor celor care au reusit si multa bafta celor care asteapta!
De fiecare cand citeam despre un nou succes ma bucuram atat de mult...

FIV-ul l-am facut cu Dr. Niculescu si Dr. Cocei la Dacia Center.

Cred ca m-am dumirit de unde erau intepaturile. Mi-a fost un pic racoare si cred ca asta a fost cauza. Acum sunt infofolita si nu mai am nicio problema.

C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frank spune:

alrak zi-mi, te rog, care e faza cu bautul de apa dupa ET. am mai auzit asa ceva dar as vrea mai multe detalii. multumesc!
repet o intrebare: poate cineva sa-mi sopteasca cate ceva despre d-na embriolog dascalescu? 10X.

Mergi la inceput